A Sopron nyerte a női Magyar Kupát

Az Uniqa-Euroleasing Sopron csapata nyerte a győri Audi Arénában rendezett 2015. évi női Magyar Kupát, miután a döntőben 87-58 arányban múlta felül az Aluinvent DVTK csapatát. A bronzérmet a PINKK Pécs szerezte meg.

Negyeddöntők, 2015. március 12.

Ceglédi EKK - PINKK-Pécsi 424 66-70 (21-27, 19-13, 16-16, 10-14)

A nyolcas döntő nyitómérkőzésén a vártnál sokkal nehezebben győzőtt a bajnoki címvédő PINKK. A CEKK-ben Brankica Hadzovic és a fiatal Gorjanácz Ági nyújtott extrát, a pécsiektől pedig a végül 23 ponttal záró Louice Halvarssont és Azania Stewartot lehet kiemelni. A záró negyed utolsó perceiben is még a Cegléd vezetett, a legvégét azonban a pécsiek bírták jobban idegekkel.

UNIQA-Euroleasing Sopron - Atomerőmű KSC Szekszárd 95-59 (18-14, 19-15, 33-16, 25-14)

A fiatal szekszárdi csapat másfél negyeden át tartotta a lépést a Sopronnal, utána azonban a távoli dobásokban és a festékben is klasszis különbség mutatkozott a 2 csapat között. A soproniaktól végül öten zártak kétszámjegyű teljesítménnyel, a szekszárdiak legjobbja a 10 pontot és 4 lepattanót szerző Maja Scekic volt.

Aluinvent DVTK Miskolc - PEAC Pécs 90-73 (27-24, 18-17, 19-23, 26-9)

A negyeddöntők slágere a címvédő PEAC és a sokak szerint esélyesként érkező Diósgyőr rangadója volt. A csapatok végül megfeleltek az előzetes várakozásnak, szikrázóan kemény, izgalmas csatát vívtak egészen az utolsó 5 percig, ahol a pécsi centerek kipontozódása után Coulibaly vezérletével a DVTK egy 19-0-ás (!) futással bebiztosította a győzelmet.

UNI Győr - ZTE NKK 74-70 (10-15, 30-21, 11-17, 23-17)

A nyitónap zárómeccsét a házigazda Győr és bajnoki alapszakaszt a 6. helyen záró ZTE vívta. A zalaiak egészen az utolsó percig vezettek, ekkor jött azonban a Radocaj, aki két egyéni akcióval megnyerte a meccset az utolsó percben a Győrnek.

Elődöntők, 2015. március 13.

PINKK-Pécsi 424 - UNIQA-Euroleasing Sopron 62-74 (15-17, 13-24, 17-19, 17-14)

A Cegléd elleni hullámvasútat követően láthatóan összeszedte magát a PINKK, a Sopron ellen azonban ez is csak egy negyeden át volt elég. A támadásban rengeteg hibát elkövető pécsiek ellen Simon és Hartley vezetésével simán masíroztak a döntőbe Sterbencz László lányai.

Aluinvent DVTK Miskolc - UNI Győr 89–67 (21–11, 26–16, 18–23, 24–17)

Már az első percekben 10 pont fölé nőtt a diósgyőri előny, a fiatal győri csapat ezen a napon egy pillanatra sem tudta megszorítani a miskolciakat. A második félidő elején már 25 pont is volt a két csapat közti különbség, a DVTK igazi erődemonstrációval jutott a döntőbe. A győztes csapatban Coulibaly újra dupla-dupláig jutott (22/10), a Győrnél Radocaj 15 egységgel zárt.

Bronzmérkőzés, 2015. március 14.

PINKK-Pécsi 424 - CMB CARGO UNI Győr 65-58 (23-14, 17-11, 9-16, 16-17)

A pécsiek korán megszerzett tetemes előnyét már nem tudta behozni a Győr, pedig Vajda Annáék mindent megtettek a második félidőben. A PINKK kiszolgálta lelkes szurkolóit, a Győr pedig ma éppen mostani legyőzője ellen javíthat a bajnoki negyeddöntő első mérkőzésén. A pécsiek elosztották egymás között a pontokat, a Győrben Vajda Anna egy 26/16-os dupla-duplával lett a legeredményesebb.

Döntő, 2015. március 14.

UNIQA-Euroleasing Sopron - Aluinvent DVTK Miskolc 87-58 (27-21, 24-15, 15-14, 21-8)

A sokak szerint előzetesen a döntő esélyesének tartott diósgyőri csapat sem tudta megállítani a robogó Sopront. Az UES a később a döntő legértékesebb játékosának választott Bria Hartley vezetésével egy pillanatnyi kétséget sem hagyott, hogy ezen a napon melyik a jobb csapat. A soproni csapat története során hatodik alkalommal lett kupagyőztes.