Euroliga: 10 pontos győzelmet aratott a Sopron

A mérkőzés jelentős részében vezetve múlták felül a Bourges Basket csapatát.

Euroliga, D csoport:

Bourges Basket - Sopron Basket 60-70 (12-12, 17-22, 15-14, 16-22)

A pontszegény első negyedet követően a Sopron ragadta magához a kezdeményezést, és a második negyedben sikerült ellépni a francia ellenféltől. A fordulást követően sem tudott ugyanakkor jelentős előnyt kiépíteni a papíron vendég, gyakorlatban hazai pályán játszó Sopron, de 6-4 után szinte végig előnyben voltak. A negyedik negyed elején 51-50-nél átvette a vezetést a Bourges, de előnyük tiszavirág-életűnek bizonyult, mivel a Sopron egy 20-9-es futással fejezte be a mérkőzést.

Mindkét csapatnál 3 játékos érte el a 10 pontot, de amíg a Bourgesnél a 11 egységig jutó Magali Mendy volt a 3. legeredményesebb, addig a Sopronnál a 17 pontos Jelena Brooks. A magyar csapatnál nagyszerűen eloszlottak a terhek támadásban, Brooks mellett Gabby Williams (19 pont, 5 lepattanó) és Briann Jolie January (18 pont, 4 gólpassz) is remekelt.

A Bourges Basket legeredményesebb játékosai: Yacoubou 18, Chartereau 15/6, Mendy 11/6

A Sopron Basket legeredményesebb játékosai: Williams 19/3, January 18/6, Brooks 17/3