Győr: egy negyednyi jó játék

Az első félidőben meglepte a Hat Agro-UNI Győrt a ZTE NKK, ám Bencze Tamás csapata a harmadik negyedet 35-9-re megnyerve végül 77-59-es győzelmet aratott.

Hat Agro-UNI Győr – ZTE NKK 77-59 (15-17, 14-8, 35-9, 13-25)
Győr, NBI, vezette: Frányó, Minár, Válé

A Győr NBI-es veretlensége megőrzéséért lépett pályára a ZTE ellen, amelyet néhány nappal korábban 40 ponttal vert idegenben. Hiába kezdett jobban Bencze Tamás csapata, Knezevics vezérletével a ZTE az első negyedben meglepte a Győrt és 17-15-re vezetett.

A folytatásban a Győr kapcsolat feljebb legalább egy fokozattal, így Gáll Tamásnak a 23. percben 21-17-nél kellett időt kérnie. Tinkle valamint Knezevics pontváltásának köszönhetően továbbra is kiegyenlített volt a mérkőzés. 23-23 után úgy tűnt a Tinkle-höz csatlakozó Diamant pontjaival vezettek a hazaiak, ám a nagyszünetben is csupán 29-25-re jártak előrébb.

A fordulást követően érezhetően jobban játszott a Győr, Ivanovics kosarával hamar megléptek tíz ponttal. Eredményesebb védekezésének köszönhetően a negyed derekán Diamant kosarával már 44-29-re vezettek a hazaiak. A túloldalon továbbra is Knezevics próbálta tartani a lépést, de a rendkívül ponterős Tinkle, Diamant, Ivanovics trió tarthatatlannak bizonyult, a Győr pedig kiváló negyedével 64-34-re elléptek.

A 35-9-re megnyert harmadik játékrésznek köszönhetően a záró szakasz immár formalitás volt. A zalaiak a győriek hibáit kihasználva egy 15-0-ás szakaszt is bemutatva alaposan faragtak hátrányukból, végül 18 ponttal, 77-59-re kaptak ki.

Győr: Czirják 2, Ivanovics 14/6, Laklóth 9/3, Mansaré 4, Tinkle 26/3. Csere: Pénzes 4, Diamant 16, Fejes R., Koch, Lengyel 2.

ZTE: Fuisz, Mányoky 3/3, Knezevics 24, Varga Zs. 7, Horváth Zs. 6. Csere: Fritz 6, Czukor 11/3, Vágvölgyi 3/3.