Itthon hibátlan a Győr

Harmadik magyar bajnokiját is megnyerte a Hat Agro-UNI Győr együttese, miután 90-57-re győzött az MKB Euroleasing Vasas ellen.

Hat Agro-UNI Győr – MKB Euroleasing Vasas 90-57 (19-14, 20-10, 24-20, 27-13)
Győr, NBI/A-csoport, v.: Bognár, Fodor, Kulcsár

Az Euroligában szabadnapos Győr a magyar bajnokságban a Vasas csapatát fogadta. A hazaiaknál a fiatal Dobos kisebb sérülés miatt kapott pihenőt.

A Vasas szerezte a meccs első pontjait és Süle triplájával még 5-5 állt az eredményjelzőn. Ezt követően viszont Vandersloot gyors 7 pontjával ellépett a győri együttes, amely Semsei kosarával 17-9-ra is vezetett. A negyed végén viszont közelebb férkőzött a Vasas, sőt a második játékrész elején Bajnóczi kosarával csupán négy pont volt a különbség (20-16). Minderre azonban egy szédületes, 19-2-es etappal válaszolt a Győr, a különbség így húsz fölé kúszott (39-18). A félidő előtt valamelyest közelített a Vasas, de így is 39-24-re vezetett a tavalyi ezüstérmes.

A folytatásban kifejezetten jól játszott a Vasas. Pál triplájával 41-31-re zárkóztak és Süle valamint Határ pontjaival folyamatosan tartották a 10 pontos különbséget. A negyed végén viszont ritmust váltott a Győr, Ivanovics hármasa, majd a tarthatatlan Tinkle révén pillanatok alatt húszra nőtt ismét a különbség (61-41).

A záró szakaszban elfáradt a fiatal fővárosi alakult, így a hazaiak tovább növelték előnyüket, végül 90-57-re győztek. A Győr ezzel továbbra is hibátlan a hazai pontvadászatban, míg a Vasas második vereségét szenvedte el a bajnokság második körében.

Győr: Koch 4, Vandersloot 17/3, Laklóth 4, Fejes R. 8, Tinkle 26/3. Csere: Diamant 4, Semsei 10/3, Czirják, Mansaré 5, Ivanovics 12/3, Pénzes.

Vasas: Pál 3/3, Süle 11/3, Fejes F. 6, Barnai 2, Határ 15. Csere: Aho 5, Szabó F. 4, Müller, Bajnóczi 7, Farkas F. 4, Szalay.