Otthon is legyőzte a Győr a PEAC-ot

A női bajnokság 11. fordulójának rangadóján a Győr otthon verte a PEAC-ot verte. A PINKK Cegléden, míg a Diósgyőr Szekszárdon győzött.

CMB Cargo-UNI Győr – PEAC-Pécs 78-68 (14-19, 24-14, 18-16, 22-19)
Győr, 11. forduló, vezette: Papp, Farkas, Jakab

A forduló rangadóján a PEAC a pécsi vereségéért igyekezett visszavágni a Győrnek. Ennek megfelelően jobban is kezdtek a baranyaiak, Völgyi Péternek igen korán időt is kellett kérnie (2-8). Kaposi és Williams kosaraival tartott előrébb a PEAC, majd a negyed végén Ivanovics hozta közelebb a győrieket (14-19).

A folytatásban kezdett igazán ébredni a hazai csapat. Radocaj vitte a hátán övéit, majd Ivanovics újabb távolijával már a vezetés is náluk volt (22-19). A hosszú pécsi gólcsendet ugyan megtörte Kaposi, de a győriek lendülete továbbra is kitartott, így Vajda révén már a Győr ment hét ponttal. A félidő előtt a halvány százalékkal célzó Raksányi visszahozta ugyan egy triplányira csapatát, de húsz perc után 38-33-ra vezetett a hazai csapat.

A térfélcsere után nagyon beragadt a Győr, így Williams ziccerével kiegyenlített a PEAC (38-38). A közel öt perces hazai gólcsendet Ivanovics stílusosan egy triplával törte meg, amellyel egyúttal ritmust is váltottak. Radocaj kosaraival átlépte a tízet a különbség, és hiába kért időt Zseljko Djokics és hiába dobott triplát Nevena Jovanovics, a hazaiak biztosnak tűnő előnyt szereztek (54-42). A negyed vége viszont a pécsieké volt, ráadásul Völgyi Péter technikait kapott, a különbség pedig öt pontra csökkent (54-49).

Az utolsó negyed viszont a Győr kezdte hatékonyabban, Vajda és Ivanovics is újfent betalált, de rendkívül fontos pontok jöttek a szemtelenül fiatal Horváth Krisztinától is (68-59). Raksányi hármasa is volt hasonló válasza Vajdának, amellyel végleg eldőlt a rangadó. A Győr hazai pályán is legyőzte a PEAC-ot!

Győr: Radocaj 20, Horváth K. 11/3, Takács 4, Laklóth 3/3, Vajda 16/9.
Csere: Vincze 2, Czirják, Ivanovics 20/15, Török Á. 2. Vezetőedző: Völgyi Péter

PEAC: Hurst 6, Raksányi 9/6, N. Jovanovics 10/6, Kaposi 7, D. Williams 15.
Csere: T. Jovanovics 6, Orozovics 6, Szücs 3, Raus 6/3. Vezetőedző: Zseljko Djokics

Ceglédi EKK – PINKK-Pécsi 424 64-75 (16-21, 12-20, 15-22, 21-12)
Cegléd, 11. forduló, vezette: Balog, Rácz, Varga

Óriási bravúrral a háta mögött várhatta a bajnok elleni mérkőzést a Cegléd, amely viszont ezúttal sem számíthatott Hadzsovicsra. Kiegyenlített első perceket követően a padról beszálló Key vezetésével ragadta magához a vezetést a PINKK (7-14), de Gorjanácz révén látótávolságon belül maradt a Cegléd. A második negyed derekán aztán a fiatal Nagy Dorottya villant többször is, 24-28 után pedig Faulkner és Key vezérletével egy 11-0-át repesztettek a baranyaiak – a félidőben 41-28-ra vezettek.

A térfélcserét követően fokozatosan növelte tovább előnyét a PINKK. Őri triplájával már 18 pont volt közte, majd az ihletett formában játszó Key újabb pontjaival kereken húszra nőtt a távolság (39-59). A záró negyedben Skorics fújt egy utolsó ceglédi riadót, amelynek eredményeként tíz ponton belülre zárkóztak a hazaiak, sőt Kobolák kosara után a 34. percben csupán öt pont volt közte (58-63). Ekkor viszont előbb Key majd Nagy dobott demoralizáló triplát, amellyel végül eldöntötte a meccset a PINKK.

CEKK: Szepsi 4, Gorjanácz 12, Skorics 16/6, Serbán 2, Bozóki 14.
Csere: Szabó D. 3, Kobolák 13, Ruttner. Vezetőedző: Cziczás László

PINKK: Faulkner 16, Ruják 3/3, Gémes-Sarok 3, Nagy D. 10/6, Stewart 8.
Csere: Key 24/6, Őri 6/6, Sánta 3/3, Katona, Laczi 2. Edző: Szentendrei Áron

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Aluinvent DVTK Miskolc 44-77 (14-25, 9-15, 10-17, 11-20)
Szekszárd, 11. forduló, vezette: Boros, Horváth, Esztergályos

Immáron a Győrből igazol Mansaréval a soraiban fogadta a legutóbb hazai pályán a Cegléd ellen veszítő DVTK-t a Szekszárd. Érezhetően szerette volna kijavítani jókora botlását Maikel López csapata, ennek eredményeként Rasheed és Horváth tripláival 22-10-re vezettek. A fiatal Dubei is ponterős játékkal szállt be a padról, de ezúttal többen is kivették a részüket a DVTK jó játékából. A 16. percben 22 pontra hízott a különbség és hiába érkezett a nem teljesen egészséges Scsekics és tért vissza Studer Zsuzsa is a hazaiaknál a félidőben 23-40 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után sem változott érdemben a mérkőzés képe, a vendégeknél Szécsi és Coulibaly kontrollálta a palánkok alatti területet, miközben a hazaiak Studer Zsuzsa tripláival próbálták tartani a különbséget. A záró szakaszban Szabó kosarával érte el a harmincat a különbség, végül könnyedén győzött a DVTK.

Szekszárd: Studer Á. 4, Boskovics 2, Theodoreán, Kovalcsik 2, Sztjepanovics 8.
Csere: Mansaré 4, Hajdu 5/3, Studer Zs. 8/6, Tamis 8/6, Scsekics 3, Simon A., Fejes. Vezetőedző: Magyar Gergely

Diósgyőr: Horváth B. 10/9, Czank 7, Bálint 5, Szécsi 18, Coulibaly 10.
Csere: Rasheed 7/3, Allison 7, Dubei 8, Ciappina 3/3, Szabó P. 2. Vezetőedző: Maikel López

Fotó: peacpecs.hu