Pontszegény mérkőzésen nyert a ZTE

Pontszegény mérkőzésen 53-45-re győzött a ZTE NKK az MKB Euroleasing Vasas otthonában a női NBI-ben. A zalaiak Czukor 21 pontjának köszönhetően tudtak győzelemmel távozni.

MKB Euroleasing Vasas – ZTE NKK 45-53 (7-18, 16-8, 6-8, 16-19)
Pasarét, NBI/A-csoport, 17. forduló. Vezette: Vida, Rácz, Hervay.

Beragadt a rajtnál a Vasas, egészen a 4. percig kellett várni az első fővárosi kosárra. A ZTE Czukor triplájával már 9-2-re vezetett, majd a 9. percbe fordulva újabb távolijával már 16-4 volt az állás. A negyed végén Pál hármasával próbált zárkózni a Vasas (7-18).

A folytatásban fordulatot vett a mérkőzés alakulása. Aho büntetőivel visszajött tízen belülre a Vasas, majd a 16. percben Pál újabb triplájával és Fejes pontjaival egy pontra zárkóztak (19-20). A nagyszünet előtt 23-23-nál be is fogták a hazaiak a ZTE-t, amely végül Czukor révén 26-23-ra vezetett.

A fordulás után enyhén szólva is beragadt mindkét csapat. Több, mint hét perc telt el a negyedből, amikor még mindig csupán egyetlen duplát lehetett feljegyezni Czukor révén… (23-28).

A záró játékrészt Horváth Zsófia pontjai nyitották, majd a remekül célzó Czukor negyedik hármasával 41-29-re elhúzott a ZTE. A Vasas mindent egy lapra feltéve három távolival megpróbált visszajönni, de Aho kosara után már nem maradt idejük fordítani, így végül a ZTE pontszegény meccsen nyert Pasaréten.

Vasas: Pál 9/9, Süle 4, Bajnóczi 5/3, Müller, Barnai 4. Csere: Fejes F. 8, Aho 12/3, Farkas F. 3/3, Rakolczai, Szabó F., Gocsmann.

ZTE NKK: Fuisz, Mányoky 3/3, Fritz 4, Czukor 21/12, Horváth Zs. 12. Csere: Knezevics 5, Varga Zs. 8, Vágvölgyi.

Kipontozódott: Barnai (33. perc), ill.: Mányoky (40. perc).