11 pontos "hangolás" a nagy találkozásra

altSzerdán az Euroligában egymással néz majd farkasszemet Honti Kata és Horti Dóra. Mindketten jó játékkal és 11 ponttal "hangoltak"a spanyolországi összecsapásra. Németh Betty leghosszabb franciaországi "küldetését" teljesítette, Vincze Vikiék pedig rangadót nyertek Németországban. Nézzük részletesen, hogyan teljesítettek a magyar kosaras hölgyek múlt héten

Horti Dóra a Wisla által simán 72-42-re a Rzesow ellen megnyert meccsén csereként egy félidőnyit játszott - jól. 4/6-os dupla és 3/3-as büntető mutatóval dobott 11 pontja mellé 6 lepattanót szerzett, volt 1 szerzett s 3 eladott labdája.

Honti Kata ismét főszerepet játszott csapata,a Rivas Ecopolis újabb bajnoki győzelmében. A Conquero-t 83-62-re legyőző Rivasban Kata 31 perc alatt 4/6-os dupla és 1/2-es triplamutatóval 11 pontig jutott, s mellé szerzett 3 pattanót s társainak kiosztott 6 gólpasszt, volt 1 szerzett s 3 eladott labdája. "Dodi" és Kata jó játékkal hangolt a szerdai egymás ellen lejátszandó spanyolországi Euroliga mérkőzésre.

A szlovák bajnokságban alaposan "megizzadt" a Good Angeles Kosice Iglón. Félidőben még hátrányban voltak a kassaiak, ám szünet után érvényre juttatták nagyobb tudásukat s végül 73-55-re nyertek. Quigley Alexandria szerény 4, Krivacsevics Tijana pedig csereként pályára lépve 10 ponttal zárt. Szondy óra csapata, a Somorja bravúros, 69-62-es igenbeli győzelmet aratott a 2. helyen álló Piestanske Cajky otthonában.

Romániában Szlimák Hajni a múlt hét közben a dán SISU elleni 86-73-as Európa-kupa sikernek volt részese a Szatmárnémeti csapatában. A magyar bedobó 27 perc alatt bedobott 1 duplát s kihagyott egy triplát. Leszedett 3 pattanót, volt 1-1 gólpassza és szerzett, valamint 2 eladott labdája. A hétvégi bajnokit 93-63-ra nyerte a Szatmárnémeti a Temesvár ellen. Hajni ezúttal 13 percet kapott. Volt 1-1 rossz duplája s triplája, valamint 3-3 lepattanója s gólpassza, 1 szerzett s 2 eladott labdája. Kajdacsi Judit csereként beállva 17 perc alatt 1/3-asdupla s 0/2-e  s tripla-mutatóval 2 pontig jutott. Mellé leszedett 1 pattanót s kipontozódott. Nagy verést kapott Vincze Andrea csapata a Kolozsvár, amely a Craiovától 79-32-re kapott ki. Andreának sem ment 11 perc alatt volt 3 rossz dobása és 1 szerzett labdája.

Sokkal jobb hétvégét zárt nővére, Viktória, aki a Wasserburg elleni rangadót 77-65-re nyerő Wolfenbüttelben csereként 17 perc alatt 2/4-es dupla és 2/2-es büntető mutatóval 6 pontig jutott s mellé 3 lepattanót is megszerzett.

Vajda Nusi ezúttal 10 percet kapott a török Samsunban a Mersin ellen 78-69-re elvesztett összecsapáson. 1/4-es dupla s 1/1-esbüntető mutatóval szerzett 3 pontja mellett 1 gólpassz került statisztikai lapjára.

Németh Bernadett múlt hét végén töltötte a pályán eddig a leghosszabb időt a francia Lyon csapatában. A Perpignan elleni 81-52-es siker alkalmával Betty 16 percet töltött a pályán s ezalatt bedobott 1 duplát s 3 büntetőt - dobást nem rontott. Emellett leszedett 2 lepattanót s kiharcolt 5 személyi hibát, valamint volt 1-1 szerzett labdája s blokkja. És ha egy üzlet beindul! Fritz Juditék a múltkori első győzelmük után újra nyertek, ezúttal a sereghajtó CFBB otthonában 80-67-re. A magyar bedobó 13 perc alatt 4/5-ös mezőnymutatóval 8 pontig jutott. Hamar összeszedett 4 személyit, igaz mellette volt 1-1 lepattanója s gólpassza, valamint 4 szerzett labdája.