Császár: dupla-dupla 20 lepattanóval

Három győzelem, két vereség a légióskodó jelenlegi és korábbi magyar válogatott kosaras hölgyek múlt hét végi mérlege. Az egyéni teljesítményeket illetően Császár Andrea dupla-duplája kívánkozik az élre.

A derekával bajlódó Ujhelyi Petra már játszott, igaz csupán 8 percet a Wisla nagy nehezen, 79-73-ra megnyert mérkőzésén az Energia Torun otthonában. A magyar center játékán érződött a hosszabb kihagyás, 4 mezőnykísérletéből 1 volt sikeres, s mindkét büntetőjét elhibázta. 2 pontja mellé 2 lepattanó került statisztikai lapjára, s rövid játékideje alatt 4 szabálytalanságot ítéltek ellene a játékvezetők.

Honti Kata csapata, a Ros Casares Valencia újabb fölényes győzelmet aratott, Katáék a Girona otthonában nyertek 90-52-re, úgy, hogy már az első negyedben (25-11) eldöntötték a meccset. Válogatott játékosunk 17 percet játszott, 3-ból egy duplát dobott be, egyetlen triplakísérlete sikertelen volt, s 2 büntetőjéből egyet értékesített. Az előkészítésből jó szokása szerint alaposan kivette részét, 4 gólpasszt jegyzett.

A Rivas Ecopolis - soraiban Krivacsevics Tijanával - szintén hamar döntésre vitte dolgot Burgosban, ahol 10 perc után remek támadójátékkal 27-18-ra vezettek. A magyar válogatott középjátékosa 15 percet játszott, 7 kíséreltéből 3 "talált", s 2 büntetőjéből egyet dobott be Emellett 2 lepattanó - 1-1 védő, s támadó - került a statisztikai lapjára.

Vajda Annáék váratlan vereséget szenvedtek a Mann Filter Zaragoza csapatának otthonában, a Perfumerias Avenida hosszabbítás után maradt alul 72-66-ra, pedig szünetben még 9 ponttal a Salamanca vezetett.

Nusi 12 percet játszott, s ezalatt 2 kétpontos kísérlete közül az egyik sikerült, egyszer próbálkozott triplával - eredménytelenül. Emellett megszerzett 3 lepattanót, kettőt az ellenfél palánkja alatt.

Császár Andrea csapata, a Mariana is kikapott,méghozzá meglehetősen simán, 83-53-ra a Cadi Seu csapatától. Gyengélkedő együttesében a magyar center - bár egy 30 pontos zakó után merész ezt állítani - nevéhez méltó teljesítményt nyújtott, dupla-duplát ért el. Igaz, hogy 8 kétpontos kísérlete közül mindössze 2 volt sikeres, ám a büntetővonalról jobban ment neki. Ugyancsak 8 próbálkozása után 7 esetben a rendeltetési helyére, a cadizi csapat kosarába került a labda. A magyar válogatott korábbi centere 11 pontja mellé megszerzett 20 (!!!) lepattanót, ebből nyolcat az ellenfél palánkja alatt Emellett 2-2 gólpassz és blokk, valamint 5 kiharcolt fault látható statisztikai lapján.