ESBA senior Eb: Döntőt játszik angyali női csapatunk

Eddigi messze legnehezebb meccsét is megnyerve bejutott a portugáliai Albufeirában zajló ESBA senior Európa-bajnokság döntőjébe a Magyarország Angyalai együttese.

Eddigi messze legnehezebb meccsét is megnyerve bejutott a portugáliai Albufeirában zajló ESBA senior Európa-bajnokság döntőjébe a Magyarország Angyalai együttese, amely a mai fináléban egy hozzá hasonlóan szintén veretlen német együttessel csap össze. A három férfi gárda kikapott: a Bravos csapata állt a legközelebb a győzelemhez, a hosszabbításban már 6 ponttal is vezetett, de végül alulmaradt, számolt be a fejleményekről a Hunbasket.hu.

Nők, 50+

Elődöntő

Ladies Legion (ukrán) - Magyarország Angyalai 53-61 (10-15, 13-15, 19-11, 11-20)

Magyarország Angyalai: Viszota 2, UJVÁRY 14, KRANJECZ 19, Molnár K. 6, PARTINÉ SZILÁGYI G. 11. Cs.: dr. Benedek 2, Radnóty 2, Fábián 2, Kovács-Szűcs 3/3.

Messze a legnehezebb mérkőzését játszotta eddig aránylag könnyedén menetelő női csapatunk, amely a küzdelmes első félidő után 7 ponttal vezetett az igen jó szerkezetű, képzett kosarasok alkotta ukrán ellenfelével szemben. A második félidő Kranjecz Zsuzsanna kosarával kezdődött, majd utána eladott labdák, rossz dobások következtek, s egy 6-0-lal feljöttek az ukrán hölgyek. Kovács-Szűcs Gabriella az előnyt duplázó hármasa sem törte meg az ellenfél lendületét, amely a negyed második felében egy 10-2-vel fordított, és 3 pontos előnyre tett szert. A negyed Ujváry Judit két büntetőjével és 1 pontos ukrán vezetéssel zárult. A záró etap elején fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd a szakasz derekán egy 9-2-es rohammal a magyar hölgyek eldöntötték a maguk javára az összecsapást, és bejutottak a fináléba.

Férfiak, 50+

A 11. helyért

Magyarország Retro - Brazylia LT (litván) 65-70 (17-22, 17-11, 14-19, 17-18)

Retro: Mészáros Gy. 4, VÁRSZEGI 25, MATSKÁSI 9, TÓTH Á. 9/3, Vámosi 10. Cs.: Mészáros N., DUDAY 5/3, Fekete 4.

A színvonalas nyitó negyed után 5 ponttal még a "brazil litvánok" vezettek, de a második szakaszban sokat javult a magyar együttes védekezése, így félidőben 1 ponttal már a Retro állt jobban. A második félidőt 10-1-gyel kezdte a balti brazil brigád, majd "felvette az utazó sebességet" a Retro, de 4 pontos hátránnyal fordult a záró szakaszra. Ahogy a harmadik, úgy a negyedik negyed elején is "beragadt" a Retro, s egy 11-0-lal a szakasz derekára eldöntötte a meccset az ellenfél.

A 9. helyért

Magyarország Bravos - Golden Players Italy B (olasz) 79-81 hosszabbítás után (15-17, 16-17, 20-16, 19-10, 9-11)

Bravos:
Parády 9/3, Somogyi 2, MUNTEÁN 18/6, Filótás, SZŐKE 13. Cs.: Soós 10, Andó 4, Katona 6/3, Fejes 11, Varga.

Végig szoros, kiélezett összecsapást vívott egymással a két csapat. A Bravos együttesének egyik kulcsjátékosa, a sérült Filótás megpróbálta a játékot, de nem egészen öt perc után úgy döntött, nem érdemes erőltetni - a kezdő irányító, Bánsági Attila után egy másik alapember is kidőlt. A Munteán-Szőke páros lépett elő, így a Bravos tudta tartani a lépést ellenfelével. Az ötödik meccsét játszó két csapat a rendes játékidő 70-70-re végzett. A hosszabbítást 6-0-lal kezdte a Bravos, ám erre 7-0-lal feleltek az olaszok, és végén a nagy büntetőpárbajból a magyar együttes ellenfele kerül ki győztesen.

Férfiak, 55+

A 7-9. helyért

Magyarország 55+ - Golden Players Italia (olasz) 43-75 (5-14, 6-16, 15-26, 17-19)

Magyarország: DR. BORBÁTH 17/3, Tóth S. 2, SZŰCS S. 16, Lakits 3, Felházi. Cs.: Kinter 2, Mohai 2, Kovács A., Köves, Sándor, Fodor.

Ezúttal sajnos már az első félidőben megpecsételődött 55+-os válogatottunk sorsa - az első 20 percben mindössze 11 pontot szerzett a több büntetőt is elhibázó társaság. Szünet után elsősorban dr. Borbáth Csaba és Szűcs Sándor jóvoltából ugyan voltak szép felvillanásai a magyar együttesnek, de végül minden negyedet elveszítve alulmaradtak olasz riválisukkal szemben.

fotó: hunbasket.hu