Hetedszerre sem sikerült

Nem sikerült! Hiába adott ki mindent magából, a gyenge második negyedet követően lányaink végig futottak az eredmény s a görög csapat után a törökországi U20-as női Eb-n. Az első negyedet még megnyerték Székely Norbert tanítványai, de szünet után végig hátrányban voltak. A lányok többször is megközelítették egy kosárnyira, 1, 2 vagy 3 pontra a görög csapatot, ám ezen kiélezett szituációkból rendre a rivális jött ki jobban. Az A-divízióban való bennmaradásért a 13-16. helyért játszó csapatunknak mindkét hátralévő meccsét meg kellene nyerni...

Magyarország-Görögország 49-59 (13-10, 4-12, 14-14, 18-23)

Mindent egy lapra! Ha az U20-as Eb-n eddig 6 vereséget szenvedő, s meccset még nem nyerő női nemzeti csapatunk megveri a görögöket, akkor elérte célját, s bent maradt az A-divízióban. A hellén hölgyek eddigi 6 meccsüket 3-3-as mérleggel hozták. Szóval eddig lehetett hibázni - a görögök ellen igazán tétre megy a játék!

Nem indult jól a meccs, Csacigiakumi kosár plusz büntetős akciója után lányaink nem tudtak kosárra dobni támadóidejük alatt. Bő másfél perc elteltével Fuisz Viktória megszerezte első kosarunkat. Utána Horváth Bernadett és Katona Szidónia is megvillant, a negyed közepén már 6-5-re a mieink vezettek. Ekkor jött egy görög hármas. Több mint 3 és fél percig nem esett kosár, majd a negyed hajrájában Barnai Judit büntetőkkel egyenlített. Igaz utána a görögök újra vezetést szereztek, de a negyed végén Horváth hármasa, majd Szamosi Amadea kosara után 3 pontos magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A második negyed egyenlítést jelentő görög triplával kezdődött. Szamosi - miután két rossz dobása után is visszaszerezte a támadó pattanót, újra a mieinknek szerzett vezetést. Nem eresztették egymást, fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok, sokkal összeszedettebben játszottak a mieink, mint eddig bármikor az Eb-n. A szakasz közepére ismét a hatalmas harc, a küzdelem - és a kevés kosár - volt jellemző. Sajnos a félidő vége a görögöké volt, egy 6-0-s rohammal 5 pontos előnnyel várhatták a második 20 percet. A mieink a negyed második felében, pontosabban a félidő utolsó 6 percében képtelenek voltak kosarat szerezni.

A második félidő elején tartotta pár pontos előnyét a görög csapat. A negyed közepén Böröndy Vivien büntetőivel 1 pontra feljöttünk, de erre 7 görög pont következett - és egy 4 perces magyar kosárcsend. Ezt ugyan Katona megtörte a hajrában, de a negyed végén maradt a szünetbeli 5 pontos görög vezetés.

A záró szakasz elején Barnai Judit révén tartottuk a lépést az ellenféllel, s Licskai triplájával a 33. perc elején 2 pontra zárkóztak fel. Amikor megközelítettük a görögöket mindig tudtak újítani, elléptek 7-tel a negyed közepén. Katona és Fuisz révén újra üldözőbe vettük a riválist. Előbbi hármasával 3 perccel a vége előtt egyetlen triplányi távolságra küzdötték fel magukat lányaink. Szamosi keze megremegett a büntetőknél, 50 másodperccel a vége előtt pedig egy hármassal 8 pontra nőtt a hátrány. A végére pedig kialakult a legnagyobb különbség, kerek 10 ponttal nyertek a görögök - nekünk pedig a bennmaradáshoz a hátralévő 2 meccset - legyen bárki is az ellenfél - meg kell nyerni...

Magyarország: Horváth 6/3, Fuisz 5, Katona 13/3 Szamosi 8, Licskai 3/3. Cs: Böröndy 3, Czirják 2, Barnai 9, Vágvölgyi,.

A görögök legjobb dobói: Szpanu 13, Szluka 11/9, Csacigiakumi 10/3.

Fotó: fibaeurope.com