Honti jó játékkal és győzelemmel vígasztalódott

Vegyes hétvégéjük volt légióskodó kosaras lányainknak. Úgy tűnik, a Rivas Ecopolis gyorsan túljutott a hosszabbításban elvesztett Euroliga-negyeddöntőn.

A kisebb sérüléssel bajlódó Vajda Nusi nélkül is biztos győzelmet (91-58) aratva feledtette az Euroliga-kiesést a spanyol bajnokságban a Rivas Ecopolis csapata, amelynek egyik legjobbja az ezúttal csereként nem egészen egy félidőnyit játszó Honti Kata volt. A kitűnő kosaras 19 perc alatt 4/4-es dupla, valamint 1/2-es tripla és büntető mutatóval 12 pontig jutott. Emellett volt 2-2 pattanója s eladott labdája, 1-1 gólpassza, valamint szerzett labdája.

A lengyel bajnokságban már a rájátszás zajlik a héten, Horti Dóra csapata, a Wisla Krakkó a Gorzow ellen játszik negyeddöntő-párharcot.

Vincze Viktóriák az Osnabrück otthonában nyertek rangadót 61-58-ra. Viki 8 percet játszott s ezalatt volt 6 sikertelen kísérlete (5 dupla, 1 tripla) s leszedett 2 lepattanót. Húga, Andrea 9 percet játszott a csapata a Kolozsvár által 89-45-re a Sepsiszentgyörgy elleni mérkőzésen. Statisztikai lapjára két rossz dupla kísérlet mellett 4 lepattanó és 1 eladott labda került. A Sepsiszentgyörgy együttesében ezúttal sem játszott Kajdacsi Judit, nem kizárt, hogy a rangadókra tartogatja őt Déri Csaba vezetőedző.

Könnyed hétvégéje volt Szlimák Hajninak s csapatának, a Szatmárnémeti együttesének, amely a sereghajtó Nagyvárad otthonában 78-27-re nyert. A korábbi válogatott bedobó 20 perc alatt 4/5-ös dupla s 0/4-es tripla-mutatóval 8 pontig jutott. Volt még 3-3 lepattanója, s gólpassza, szerzett 2 labdát s blokkolt 1 nagyváradi dobást.

A francia másodosztályban Fritz Judit csapata, a Dunkerque a listavezető Nizza csapatát fogadta s a papírformának megfelelően alulmaradt.  A 67-47-re elvesztett meccsen a magyar bedobó 21 perc alatt 5 pontot (2/5 dupla, 0/2 tripla, 1/1 büntető) dobott, leszedett 2 lepattanót, kiosztott 2 gólpasszt és kiharcolt 4 faultot.