Mínusz 22-ről fordítva győzött Universiade-válogatottunk

A mieink Portugáliában győztek.

A magyar női Universiade-válogatott Portugáliában játszik két felkészülési mérkőzést, amelyből az elsőre tegnap este került sor. - olvasható a hunbasket.hu-n.

A mieink nem kezdtek ugyan jól, de a Gereben Lívia (25 pont, 6 pattanó), Dúl Panka (16 pont), Mérész Beatrix (16 pont), Bernáth Réka (12 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz) négyes vezetésével az első negyedben tartották még magukat (24-20). A leginkább Mariana Silva (22 pont, 8 pattanó) fémjelezte hazai gárda a félidőre 13 pontos előnyre tett szert (48-35), és az igazi problémák még csak ezután kezdődtek.

A harmadik negyed elejét ugyanis egy 11-2-vel indította Portugália, így már 22 pontos előnyben volt (59-37). Magyar Bianka tanítványai azonban nem adták fel: az előbb említett négyes mellett Angyal Barbara is fontos triplával szólt hozzá a meccshez, így már a felvonás végére visszajöttünk lőtávolon belülre (68-60).

A záró 10 percet Angyal újabb triplája ellenére megint jobban indította a házigazda (74-63), innentől kezdve azonban szinte csak az történt a pályán, amit a mieink akartak. A portugálok összesen 3 pontra voltak már csak képesek szűk 7 perc alatt, ebből kettőt a legvégén, már eldőlt állásnál szereztek. A magyar válogatott Gereben 12 és Mérész 2 pontjával előbb egy 14-0-val fordított (74-77), majd Dúl és Bernáth kosaraival el is döntötte a találkozó sorsát - végül 81-77-es sikert arattunk.

Folytatás ma este, magyar idő szerint 21:15-től.

Portugália - Magyarország 77-81 (24-20, 24-15, 20-25, 9-21)