Remeklés a románok elleni rangadón

{jcomments on}Helyenként kitűnő játékkal a vártnál jóval biztosabb győzelmet aratott női U20-as válogatottunk Románia ellen a Csehországban zajló B-diviziós Eb-n. A mieink 3 győzelemmel, veretlenül álltak e kulcsfontosságú összecsapás előtt, a románok pedig a kezdeti 2 vereségük után 2 meccset nyertek. Mindkét együttes igen kimerítő összecsapást játszott tegnap. Lányaink hősies küzdelemben, remek védekezéssel kiharcolt bolgárok elleni sikeréről már szóltunk, a románok pedig azt az összecsapást megelőzően hosszabbításban múlták felül Izraelt. Most azonban a meccs végére Farkas Sándor együttese - amelyben több egészen kiváló egyéni teljesítmény is akadt - felőrölte keveset cserélő szomszédaink ellenállását és fölényes győzelmet aratott

Magyarország-Románia 73-51  (22-13, 8-16, 16-12, 27-10)
Magyarország: BAKSA 10, FUISZ 9/3, Velkey 3/3, MANSARÉ 15, LICSKAI 3. Cs: MÁNYOKY 12/6, ADAMECZ 19/3, Szabó F, Czirják, Vágvölgyi 2

Magas játékosai eredményességére alapozva remek repülőrajtot vettek fiataljaink, akik Mansaré 4, valamint Licskai 2 pontjával nem egészen 2 perc alatt 6-0-ra ugrott meg. Sőt Mansaré újabb kosarával 3 perc elteltével a minden várakozást felülmúló kezdés eredményeként már 8-0-ra vezetett Farkas Sándor együttese. A román csapat több mint 3 perc elteltével szerezte első, majd újabb fél percre rá második kosarát. A szakasz közepén Mányoky gondoskodott az előny megtartásáról, a csereként pályára lépő Mányoky gondoskodott "antréként" egy triplát, nem sokkal később egy duplát szerezve. A 7. percben Fuisz pontjaival csapatunk elérte a 17 pontot - tegnap a bolgároknak az első félidőben dobtak ennyit a lányok - s 10 po nt körüli előnyüket igen, az első negyedben 11 pontot szerző Bigicát viszont nem tudták tartani.

A második negyedet a románok kezdték jobban, bő 1 perc alatt egy 5-0-s rohammal. A mieink több, mint 4 és  fél perc elteltével Mansaré büntetőiből szerezték első pontjaikat a negyedben,ám a szakasz közepén a románok első triplájukkal két pontra zárkóztak föl. Adamecz a félidő végén ugyan megszerezte csapatunk első második negyedbeli akciókosarát, ám ellenfelünk egy újabb triplával egyetlen pontra zárkózott föl. A félidő utolsó percében át is vette a vezetést Románia, ám újra jött az első szakasz hajrájában is igen ügyesen játszó Mányoky, akinek találatával végül 1 pont előnyel térhettek pihenőre fiataljaink. A minimális, ám lélektanilag igen fontos vezetés mellett talán abban bízhattak még fiataljaink, hogy a román csapat 6 emberrel játszotta végig az első félidőt, a második cserejátékos az ellenfélnél mindössze 16 másodpercet töltött a pályán, míg Farkas Sándor 9 játékost dobott csatasorba, s közülük a legkevesebbet játszó kosarasunk is csaknem 7 percet töltött a pályán.

A második féliőt az elsőben pont nélkül maradó Velkey hármasával kezdte a magyar csapat. A románok "tapadtak" a mieinkre,  kosarakban gazdag játékkal kezdődött a második 20 perc. A szakasz közepén a két palánk alatti kulcsember, Mansaré és Licskai mellett Mányoky is megkapta a 3.személyijét, igaz a románok kezdő ötöséből is 3 játékos, köztük Bigica is 3 hibával állt. Adamecz gondoskodott a pár pontos előny megtartásáról, majd 3 pontos előnynél Fuisz dobott be egy igen fontos triplát, Baksa büntetőivel pedig 8 pontra nőtt az előny. A szakasz végén ez ugyan csökkent, de 5 ponttal vezettek lányaink a 4. negyed előtt.

A záró szakasz elején megtartották a lépést a mieinkkel a románok, ám a 32. percben a 50-45-ös magyar Mányoky újabb hármasa egy 8-0-s magyar "száguldás" kezdetét jelentette,amelyhez Adamecz, valamint egy kosár plusz büntetős akcióval Mansaré is hozzátette a magáét. Fáradni látszott az ellenfél. Mányoky ziccere után a negyed közepén már 15 pontos "szakadék tátongott"  a felek között. A románok beletörődtek a vereségbe, a meccs vége pedig magyar örömjátékot hozott. Ezzel a helyenként remek játékkal kivívott győzelemmel U20-as női nemzeti csapatunk nagy lépést tett célja, az A-divízióba való feljutást jelentő 1-3 hely valamelyikének a megszerzése felé.