"Széllel szemben" is bravúrközelben

Harmadszorra már igen szoros meccset játszott női válogatottunk Kínában a kínaiakkal. Ezúttal a hazaiak csupán némi játékvezetői "hátszél"segítségével tudták legyőzni a magyar csapatot.

Kína - Magyarország 74-72 (17-20, 20-13, 17-17 20-22)

Hajnali 5-kor kelt s 3/4 6 körül indult Csengdu-ból Csangsu-ba a magyar küldöttség, amely 7-re ki is ért s be is csekkolt. A gép  az eredetileg 8-kor indult volna - 10 óra lett belőle. Két és fél óra (l)égi út majd közel ugyanennyi buszozás után érkezett meg a társaság a harmadik torna helyszínére. A tortúrát az ausztrál csapattal szenvedték végig lányaink.

A pályán a kínaiak elleni meccsen szerencsére a semmi nem látszott a hosszú s fárasztó utazásból. Megérte a stábnak sokat videózni, elemezni a hazai együttes játékát.

A zárt, szervezett védekezéssel szemben nem nagyon tudtak kibontakozni a hazaiak, míg a mieinknél mindenki hozzátett valamit a nagy egészhez. Azok után, hogy a két előző meccsen a hazaiak az első negyedben rendre állva hagyták Farkas Sándor együttesét, ezúttal szervezett, tudatos játékkal a mieink vezettek az első 10 perc után. A kapitány először szerepeltette együtt a kezdő ötösben a két magas kosarast, Bozóki Bettinát és Krivacsevics Tijanát. A folytatásban a játékvezetők úgy tűnt jóval szigorúban bírálták el a mi lányaink megmozdulásait, mint honfitársaikét. A második negyedtől a negyedek közepén 6-0, 5-1 és 6-1 volt a faultarány - a mi "javunkra", s nem meglepő, hogy a büntető arány a meccs végén 24-10 lett a hazaiaknak. A mérkőzésen mindezek ellenére váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a magyar válogatott szekerét ezúttal elsősorban Krivacsevics és Bálint Réka "húzta".

A kétpontos vereséggel végződő mérkőzés után Farkas Sándor azt mondta, ez egy győzelemmel felérő vereség volt, a kapitány úgy érzi, ha ezt a mérkőzést nem Kínában játszották volna akkor a magyar együttes nyeri... A vereség ellenére büszke a játékosaira, akik egy igen kemény előző napi mérkőzés és egy kimerítő utazás után is mindent kiadtak magukból, csapatként nagyon jól működtek együtt.

Magyarország: Honti 8/3, Raksányi 5/3, Rasheed 6/3, Bozóki 4, Krivacsevics 19, Cs: Czank 2, Szalay 8, Sarok, Ruják, Laklóth 6/6, Bálint 14/6.