U20-as Eb: Ki-ki meccs a görögökkel

Pénteken negyed egytől a görögökkel játszik ki-ki meccset a női U20-as válogatott a törökországi A-divíziós Európa-bajnokságon.

Egyetlen győzelemmel elérheti célját az eddig a kontinensviadalon mind a hat meccsét elveszítő együttes. Amennyiben pénteken délben legyőzi a görögöket, bent marad a legjobbak között, s jövőre is A-divíziós marad.

A mi csapatunk útja eddig ismert, nézzük a hellén lányok hogyan jutottak el addig, hogy éppen velünk szállnak harcba azért, hogy a 9-12. helyért folytathassák.

A B-csoportban a lengyelekkel, a szlovákokkal és a spanyolokkal kerültek egy négyesbe, és a 3. helyen léptek tovább. A szlovákoktól 56-38-ra kikaptak, majd 54-50-re megverték Lengyelországot. A mezőny eddigi egyetlen veretlen csapatától, a spanyol együttestől 75-49-re kaptak ki.

A középdöntő-sorozatot győzelemmel kezdték, 56-50-re legyőzve a hollandokat. Újabb diadalt aratott leendő ellenfelünk, amely 64-62-re verte a fehéroroszokat. Az utolsó összecsapáson azonban kikaptak 57-50-re a szerbektől. Közben a fehéroroszok 56-47-re megverték a görögöket még a torna elején 56-38-ra legyőző Szlovákiát. Ez azért eshetett nagyon rosszul a görögöknek, mert a csoport 3-4-5. helyén szlovák-fehérorosz-görög hármas kör alakult ki, e három válogatott egyaránt 2 győzelemmel s 3 vereséggel zárta a középdöntő kört. A három együttes szépen körbeverte egymást, s ebből a körbeverésből a görögök jöttek ki a legrosszabbul (-16), a fehéroroszokkal (+7) és a szlovákokkal (+9) szemben.

Még két érdekesség: az eredetileg "halálcsoportként" aposztrofált négyesből - amelyben a mieink is benne voltak a kontinensviadal kezdetén - mindhárom továbbjutó együttes, a francia, az olasz s a középdöntő csoportja utolsó 2 meccsét megnyerő orosz együttes is bejutott a negyeddöntőbe.

A török-francia összecsapás jó eséllyel indulhatna a minden idők legkosárszegényebb Európa-bajnoki mérkőzése címért. 40 perc után egy közepesen pontgazdag félidei eredményt mutatott a tábla, 38-32-re nyertek a törökök, a két együttes 40 perc alatt összesen írd és mondd 70 pontot hozott össze... A törököknek azonban ez a siker - amellyel a házigazdák elvették a francia csapat veretlenségét - sem volt elég a középdöntő-csoport megnyeréséhez. Itt francia-török-olasz hármas kör alakult ki az első három helyen, s ebből a franciák jöttek ki a legjobban...