Vajda Anna három hármasa

Újabb mozgalmas héten vannak túl légiós lányaink.  Spanyol földön tovább menetel Honti Kata és Vajda Anna együttese, a Rivas, amely a Királynő Kupa megnyerése utáni héten két bajnokit nyert meg. Horti Dóra csapata, a lengyel Wisla Krakkó - kisöpörve a Gorzowot - elődöntős. A francia másodosztályban Fritz Judit a Dunkerque-kel idegenben aratott bravúros győzelmet. Nézzük a részleteket!

Hét közben halasztott meccsen: Conquero-Rivas 47-60. A Rivason az első félidőben még érződött az előző hét végi kupagyőzelem utóhatása, szünetben még 29-19-re a Conquero vezetett. A második félidőben helyreállt a világ rendje, rendezte sorait a Rivas s többek  között a 17 perce alatt 13/9 pontig (2/3 dupla, 3/6 tripla) jutó Vajda Anna vezetésével fordított s nyert. Nusi statisztikai lapján még 3 pattanó, 1-1 gólpassz és eladott labda olvasható.

Honti Katának  12 perc jutott. Ezalatt volt 2-2 rossz dupla és tripla kísérlete, 3 lepattanója és, 1 eladott labdája.

A múlt hét végén már magabiztosabb volt a két kitűnőség együttese: Bembibre-Rivas 55-86 Kata 28 percet játszott és 8/3 ponttal  (1/6 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető) zárta a mérkőzést. Emellett leszedett, 4 lepattanót s volt 1 gólpassza. Nusi ezúttal 14 percet töltött a pályán, dobott 5 pontot (2/4 dupla, 1/2 büntető), és volt 1-1 pattanója és eladott labdája.

Romániában: Kajdacsi Judit már a keretben sem volt, csak 7 játékos játszott, s a csapat 84-79-re kikapott a Sportul Studentectől.

Vincze Andi a Marosvásárhely-Kolozsvár 77-71 meccsen kezdőként 9 percet játszott, elsősorban mert ezalatt begyűjtött 4 faultot. Volt még 1 rossz dobása, 1-1 lepattanója, blokkja és eladott labdája.

Vincze Viki csapata a Wolfenbüttel 87-73-ra verte a Rhein együttesét, ám sajnos erről a meccsről nincs statisztika az eurobasket.com-on.

A Horti Dórával felálló Wisla Krakkó, ha nehezen is, de megszerezte a 3. győzelmet a negyeddöntőben a Gorzow ellen és bejutott az elődöntőbe. A krakkóiak által 62-59-re megnyert meccsen.  "Dodi" 6 pontot dobott (2/6 mezőny,  2/3 büntető). Statisztikai lapján emellett még, 4 pattanó, 4 fault 5 kiharcolt személyi, 1 blokk és 4 eladott labda olvasható.

A francia másodosztályban a Dunkerque - Frizt Judit csapata - fontos alsóházi rangadót nyert a Limoges otthonában. A magyar bedobó 33 perc alatt 10/3 pontot 3/8 dupla, 1!4 tripla, 1/2 büntető) dobott a 67-64-es győzelem alkalmával. Szedett 5 lepattanót, adott 1 gólpassz, volt 1 blokkja és 2 eladott labdája.