Budafoki specialitás: hosszabbítás

Érdekes, izgalmas lesz a kiemelt regionális Budapest-bajnokság végjátéka. Az éllovas MAFC-Martos botlott a 11. helyen álló Maccabi VAC otthonában, első számú üldözője, a Student SE viszont nem hibázott az utóbbi hetekben - mindkét együttes 4-4 vereséggel áll. Érdekesség, hogy mindkét budafoki együttes játszott egy-egy hosszabbításos meccset a közelmúltban, az A-jelű kikapott, a B viszont nyerni tudott a ráadásban.

Egy negyed után még vezetett a Takács Péter (16 pont), Szijj Norbert (13/3), Tóth Levente (10) "hármasfogat" által "húzott" vendéglátó Budafok B, de a folytatásban a Student SE Szilágyi Gábor (19/3), Ambrusz Ákos (14) és Kondor Bence (10) vezérletével átvette az irányítást, s végül 70-57-re nyert.

A teljes dobólista itt elérhető!

A 21-11-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Rácz Tibor (17), Garai Gergő (14/6), Petheő Gergely (14) és Jánosi Soma (13/3) eredményességének köszönhetően győzött 79-66-ra az NKE SE a Balogh András (20/18), Forrai Bence (16) és Szabó Tamás (11/3) vezette BC Csepel otthonában.

Kosarakban gazdag, látványos, fordulatos meccsen, 14 triplát szerezve győzött főként Zsurek Lajos (31/18), Pajor Dávid (29/12), Jeszenkovits Ádám (16) és Menyhárt Miklós (13/6) ponterős játékára építve 105-97-re a Budai XI. Öregfiúk együttese Budaörsön.

Fordulatos, izgalmas, a végletekig kiélezett találkozón hiába tett le több kiemelkedő egyéni teljesítményt az asztalra a vendéglátó, Bencze Kevin (26), Turóczi Róbert (24/12) és Báthory Gergely (11/3) vezette BLF Palota, a csapatként talán valamivel jobban teljesítő Hobbi Bikák Lőrinczy Mátyás (19/3), Szőke Ferenc (17), Varga Tamás (16), Berényi Balázs (14) és Marton Ferenc (13) eredményességére építve végül 85-84-re győzött. Még az utolsó percben többször is fordult a kocka, az utolsó szó végül a 6 pontig jutó Legéndi Tamás duplájának köszönhetően a vendégeké volt.

Három negyed után a remek dobóformát kifogó Mindler István (45/18), valamint Nitsch Gergely (12/3) és Kozma Gábor (10/3) vezette Budafok A csapatának 8, 2 perccel a befejezés előtt pedig 7 pontos előnye volt a MAFC Martos otthonában rendezett rangadón. A Jászay Miklós (19/3), Bartus Gergely (16), Hensch Norbert (12/3), Ádám Zoltán (10) és Jasper Welling vezette hazaiak a hajrában ledolgozták hátrányukat, s hosszabbításra mentették a meccset. A Martos lélektani előnyét kihasználva a hosszabbítást 14-2-re nyerve végül 91-79-re győzött.

Az első negyedben szerzett megnyugtató, 12 pontos előnyének, valamint elsősorban Bácskai Mihály (21/18), Radnai Rudolf (21), Lovas Dávid (15) és Buró Gergely (12/3) eredményességének köszönhetően a Budai Space Jam 75-63-ra verte a Jusztin Ádám (23/6), Merza Dononkos (11/3) és Kiss József (11) vezette Maccabi VAC együttesét.

A második negyedben 3 ponton tartva - 22 ellenében - a Vadász Ákos (17) és Pajor Richárd (11) duó vezette Óbudai Kaszások együttesét, a vendéglátó Hidegkút elsősorban Laczházi Norbert (23), Péter Zsollt (15), Szabó Bence (12) és Fábri Bence (10/6) ponterősségére építve magabiztos, 74-44-es győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzésen, a 24-12-re megnyert 3. negyedre, továbbá főleg Menyhárt M. (21/3), Pajor D. és Beszédes György (8/3-8/3), valamint Jeszenkovits Á. (8) eredményes játékára alapozva a vendéglátó Budai XI. Öregfiúk 60-52-re nyert a Graf András és Radnai R. (10-10), valamint Bácskai M. és Buró G. (9/3-9/3) vezette Budai Space Jam ellen.

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után még 8 ponttal vezető, a záró szakasz előtt viszont 4 pontos hátrányban lévő Budafok B a Tóth L. (19), Takács P. (14) duó vezérletével nagyot hajrázva végül 69-63-ra nyert a Péter Zs. (24), Laczházi R. (15) kettős által "húzott" Hidegkút ellen.

Egy negyed után még a Garai G. (16/6) és Kozma László (11) vezette vendéglátó NKE együttesének volt 4 pontos előnye, ám a folytatásban a Budafok A csapata átvette az irányítást, Mindler I. (26/9), valamint Glavatity Dénes (11/3) vezérletével fordított, s küzdelmes találkozün végül 61-54-re nyert.

Meglepetés! Főként Jusztin Á. (30/18), Merza D. (14), Barna János (11/3) és Brunner Brúnó (10/6) eredményességének köszönhetően egy fordulatos, színvonalas mérkőzésen, óriásit hajrázva, az utolsó 5 percet 9-1-re nyerve a Maccabi VAC "elkapta" a Bartus G. (28/18), Pék Árpád (13), Szűcs Imre (12) trió "húzta", listavezető MAFC Martos együttesét, s 71-69-re legyőzte.

Minden negyedet megnyerve aratott Varga T. (24), Marton F. (23), Lőrinczy M. (15/3), és Szőke F. (14/6) ponterősségére építve fölényes, 84-52-es győzelmet a Hobbi Bikák a Budaörs ellen.

Elsősorban Pálfy M. (29/3), Selmeczi J. (13/3) és Bognár Dániel (10) jóvoltából a szünetig 30 pontos előnyt szerző Student SE végül 82-49-re verte a BC Csepel csapatát, amelyből csak Kakucska Kristóf (11/3) jutott 10 pont fölé, Bercze Levente 9/6, Forrai B. pedig 9 ponttal zárt.

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros mérkőzésen hiába mentette Mészáros Áron (16/9) triplájával hosszabbításra a Budafok B elleni összecsapást, az általa, valamint Vadász Ákos (13) által vezetett vendéglátó Öreg Kaszások a ráadásban alulmaradt, s a vendégek Kőrösi Bertalan és Szijj Norbert (14/3-14/3), valamint Tóth Levente (12) vezérletével végül 60-59-re győztek.

Bár szünet után volt egy fellángolása a Fábri B. (14/12), Bakonyi Krisztián (12). Görbicz Máté (11/3), Laczházi R. (10) "négyesfogat" "húzta" Hidegkútnak, a vendég BLF Palota Bencze K. (28), László Zoltán (20) és Turóczi R. (12/6) vezérletével, a mérkőzés nagy részében a játékot irányítva 89-68-ra győzött.

Rangadónak indult, ám az első 3 negyedet irányítva, Selmeczi J. (15/9), Gyönyörű Csaba (14/6), valamint Gyetvai Péter és Ambrusz Á. (10-10) ponterősségére alapozva a Student SE magabiztos, 67-43-as győzelmet aratott a Nitsch G. (12/3), Glavatity D. (11/9) és Mindler I. (11/3) vezette Budafok A otthonában.

Minden negyedet megnyerve győzött biztosan, 68-47-re az elsősorban Legéndi T. (19), Szőke F. (16) és Marton F. (12) eredményességére építő Hobbi Bikák a Budai Space Jam otthonában. Hazai részről egyedül Radnai R. érte el a 10 pontot, Bácskai Mihály 9/9, Buró G. és Zimon Péter 8-8 ponttal zárt.

A 38-8-ra megnyert első negyed, valamint Bencze Louis (46/6), Bencze K. (25/3) és Turóczi R. (18) eredményessége alapozta meg a BLF Palota fölényes, 103-57-es győzelmét a Tóth L. (27/3), Bartucz László (12) és Szijj N. (11) vezette Budafok B otthonában.

A 20-9-re megnyert 3. negyednek, valamint Vadász Ákos (30), Pajor Richárd (19/6), Vámosi Lóránt (15) és Török Balázs (12/3) eredményességének köszönhetően tudott 76-68-ra nyerni az Öreg Kaszások együttese a Szabó T. (22/6), Somogyi Tamás (15/15), Kakucska K. (13/3), Makai István (11/3) kvartett vezette BC Csepel otthonában.

Bár az első negyedben 13 pontos előnyt szerzett a Pajor D. (17/6), Jeszenkovits Á. (16), Beszédes Gy. (13/3), Menyhárt M. (11) kvartett irányította Budai XI. Öregfiúk, a folytatásban magára találó Maccabi VAC Jusztin Á. (24/12), Brunner B. (16/6), Barna J. (15/3) és Merza (14) vezérletével feljött, s izgalmas végjátékban utóbbi kosarával végül 69-68-ra győzött.

Minden negyedet megnyerve győzött Jani Zoltán (24/6) és Fábri B. (14/6) vezérletével Budaörsön 70-56-ra a Hidegkút.

A bajnokság állása ezen a linken látható!