Budapest - női B: A Pénzügyőr elkapta a Csepel csapatát

Egy nagy meglepetés született a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában az utóbbi időszakban: a Pénzügyér legyőzte a Csepelt.

Egy nagy meglepetés született a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában az utóbbi időszakban: a Pénzügyér legyőzte a Csepelt. Az élmezőnyben a BLSE és a Külker továbbra is őrzi veretlenségét, de ez nem sikerült a Zsíros Akadémia együttesének, amely - hiába hajrázott nagyot - elveszítette a Józsefváros elleni rangadót.

Pénzügyőr - Bp. Csepel 75-61
A 28-12-remegnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Zemlényi Dóra (22/9), Jambrik Barbara (22), Kardos Kata (11) és Herjeczki Patrícia (10) ponterősségére építve a Pénzügyőr meglepetésre biztosan verte az ezúttal igazi vezér nélkül játszó, Verébné Tóth Adriann (10/6), Rohodi Anna (10/3) és Eckrich Gabriella (10) vezette csepelieket.

Zsíros Akadémia Kőbánya - BEAC Dzsoni Angyalai 63-48
Az első negyedben még tartotta a lépést a mindössze 5 játékossal kiálló, Lőrincz Erzsébet (14) és Jakobszen Orsolya (10) vezette vendég együttes, ám a folytatásban egyértelműen a Kutrik Dóra (24)-Gallyas Andrea (14)-Sándor Alexandra (12) trió tagjainak eredményességére alapozó Zsíros Akadémia csapatának akarata érvényesült, amely végül biztosan nyert.

Kiss Lenke KA Junior - BEAC Dzsoni Angyalai 53-39
Szünetben még elsősorban Kovács Orsolya (12) és Armaghani Soraya (9) vezérletével 6 ponttal még a vendégek vezettek, de a 24-4-re megnyert 3. negyed, valamint elsősorban Kovács Laura (18/3) és Kertész Luca és Radó Viktória (8-8) találatai révén fordított, s végül biztos győzelmet aratott a KLKA junior együttese.

Kölcsey Amazonok - BLSE 28-11
A 3. negyedet leszámítva végig nagy fölényben játszva Budánovics Noémi (34), Brauner Györgyi (28) és Kiss Diána (22) vezérletével a BLSE fölényes győzelmet aratott, a legeredményesebb "amazon" Zsoldos Bernadett volt 8 pontjával.

Kiss Lenke KA Junior - Törekvés SE B 28-82
A nyitó és a záró 10 percben nyomaszó fölényben játszva verte simán a Radó V. (8) vezette hazaiakat a törekvésit elsősorban Harangi Barbara (22), Szopka Rebeka és Zsoldos Anita (10-10) eredményessége révén érvényre juttató Törekvés csapatát.

Viharos Szenyórák - Kinizsi NKK 35-53
A páratlan egyedekben pontosabban játszva a Nagy Beatrix (22/12)- Láncos Emese (13) kettős vezérletével a Kiinizsi biztosan verte a Viharos Szenyórák együttesét, amelyből egyedül Tüttő Ágnes (12) jutott 10 pont fölé.

Külker SC - Treff 07 SE 70-41
A Herczeg Mónika (17)-Bardi Kriszina (15/9)-Erdődi Márta (12) trió vezette Külker az első félidőben 20 pont fölötti előnyt szerezve verte biztosan az elsősorban Hegyi Tekla (11/3) és Győri Darkina (10) pontjaira építő Treff csapatát.

Józsefvárosi KC - Zsíros Akadémia Kőbánya 63-57
Ellentétes félidőket hozott a rangadó, amelyen a Sipos Boglárka (29), Dénes Judit (10) és Török Kata (9) ponterős játékára alapozó Józsefváros 6 pontot megtartott az első félidőben szerzett 21 pontos előnyéből elvette a Sándor A. (16)-Halmai Tiffany (12)-Kutrik D. (13) trió vezette akadémiai együttes veretlenségét.

Törekvés SE B - BEAC Dzsoni Angyalai 94-46
Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Egri Vivien (18), Zsoldos A. (16/6) és Herczeg Enkő (12/6) eredményessége révén fölényes győzelmet  a Törekvés, a vendégektől egyedül Jakobszen O. (13/9) jutott 10 pont fölé.

BLSE - Viharos Szenyórák 56-34
Márton Zsuzsanna (10/9), valamint Egriné Szilágyi Judit és Tüttő Á (8-8) kosaraira építve három negyeden át tartotta a lépést a Viharos Szenyórák csapata a BLSE együttesével, de a záró 10 percre "elült a vihar", s a hazaiak Zám Eszter (16/3) és Kiss D. (16) vezérletével végül biztosan nyertek.

Kinizsi NKK - Kiss Lenke KA Junior 85-66
Színvonalas, kosarakban gazdag találkozón a Kinizsi a 23-11-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Nagy B. (24/6), Láncos E, (22), Farkas Gabriella (19) és Czipott Sejla (14) eredményességének köszönhetően fektette két vállra a Kovács L. (25/3)-Hamzi Virág (16/=3)-Füzi Lilla (10/6)-Radó V. (10) kvartett vezette akadémiai junior együttest.

Pénzügyőr SE - Kölcsey Amazonok 128-18
Zemlényi D. (29/3), Herjeczki P. (28) és Kovács Réka (21) vezérletével a Pénzügyőr könnyed, fölényes győzelmet aratott, a legponterősebb "amazon" ezúttal Petrovszki Zsanett volt 8 ponttal.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Treff 07 SE 66-60
Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a 3. negyed után 7 ponttal még a Balogné Tolnai Kinga (17/6)-Bartucz Dorottya (13)-Györki D. (12)-Hegyi T. (11) kvartett vezette vendég Treff "ment", ám a záró 10 perce egyértelműen a hazai csapat bírta jobban, amely végül Sándor A. (17), Ugaros Lili (12), Glavinics Anna (11) és Tálas Lívia (10) vezérletével végül a maga javára fordította a találkozót.

BEAC Dzsoni Angyalai - Kinizsi NKK 35-42
Haragh Zsófia (11/3) vezetésével egészen a végjátékig partiban volt az "angyali" vendéglátó, amely a 38. percben még vezetett, de végül az utolsó 3 percet 9-1-re nyerő, elsősorban Farkas G. (13) és Nagy B. (12/6) eredményességére építő Kinizsi csapatáé lett a győzelem.

Kiss Lenke KA Junior - BLSE 44-78
Kovács L. (17/3) és Radó V. (12) jóvoltából az első negyedben még tartotta a lépést vendégével a KLKA junior csapata, de a második negyedtől nagy fölényben játszó BLSE Budánovics N. (18), valamint Kiss D., Kosjár Katalin és Zám E.(16-16) vezérletével a BLSE végül simán nyert.

Külker SC - BEAC Senior 59-38
A félidőben még "levegőben lógott a meglepetés", szünetben még 2 ponttal a Varga Anna (10/6) és Éliásné Iliás Eszter (8) vezette vendég együttes állt jobban. Térfélcsere után azonban egyértelműen a Szentkirályi Réka (18/6)-Herczeg M. (17)-Erdődi M. (12) trió vezette Külker akarata érvényesült, amely magabiztos győzelmet aratott.

Viharos Szenyórák - Pénzügyőr SE 41-90
Minden negyedet megnyerve, Zemlényi D. (27/15), Herjeczki P. (25/9), Jambrik B. (20/6) és Kovács R. (18) ponterőssége révén a Pénzügyőr simán verte a Viharos Szenyórák együttesét, Hazai részről egyedül Steiner Andrea (15) jutott 10 pont fölé.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!