A forduló válogatottja - középszakasz, 4. forduló

Tegnap rendezték a magyar férfi A-csoport középszakaszának 4. körét a felső- és a középházban és a MAFC-Sopron meccset az alsóházban - a forduló válogatottját olvashatjátok a kaposvári MVP-vel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló23. forduló

Középszakasz: 1. forduló, 2. forduló, 3. forduló

(Az alsóházi mérkőzések mindig abba felső- és középházi forduló válogatottba tartoznak majd, amelynek idejében játsszák őket.)

Irányító
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (Ksz.: 3, Össz.: 9)

A Pécs fontos meccset nyert Pakson, Csirke Ferencék újabb sikerében pedig megint nagy szerepe volt Durhamnek, aki 25 pontja (10/18 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető) mellett 4 pattanót, 7 gólpasszt, 3-3 szerzett és eladott labdát, illetve 5 kiharcolt faultot jegyzett, így 38 és fél perc alatt 32 VAL-ig jutott - négy forduló alatt harmadjára került be a legjobbak közé a középszakasz során.

Dobóhátvéd
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Ksz.: 2, Össz.: 11)

Govens és a Falco mélyítették a Körmend sebeit, Szrecsko Szekulovics gárdája egészen simán verte vasi riválisát. A magyar válogatott honosított hátvédje 23 ponttal (3/5 dupla, 4/6 tripla, 5/5 büntető), 3 pattanóval, 6 gólpasszal, 2 szerzett labdával, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibával vette ki a részét csapata győzelméből. Szinte tökéletes teljesítményt nyújtott Govens, aki 35 és fél perc alatt 34 VAL-lal zárt - ez volt a játéknap harmadik legjobb statisztikája.

Kiscsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (Ksz.: 2, Össz.: 14)

Nem kellett sokat várni arra, hogy a kaposváriak honosított vezére visszakerüljön a forduló válogatottjába. Ivosev 24 ponttal (7/12 dupla, 1/5 tripla, 7/9 büntető), 15 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 blokkal, 2-2 szerzett és eladott labdával, illetve 4 beütött és 8 kiharcolt faulttal zárta a ZTE elleni hosszabbításos összecsapást. 44 perc alatt 37 VAL-t szerzett, ami a kör legjobbja volt, és ha ez még nem lenne elég, csapata az ő kosarával nyert végül 94-92-re, így ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Veljko Budimir - Pécsi VSK-VEOLIA (Ksz.: 1, Össz.: 2)
Sztrahinja Milosevics - Szolnoki Olaj KK (Ksz.: 1, Össz.: 3)

Az ASE idegenbeli legyőzésekor Budimir is megtette a magáét, miután 25 pontot (7/8 dupla, 2/8 tripla, 5/5 büntető), 6 pattanót, 1 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibát jegyzett, így valamivel kevesebb mint 34 perc alatt 26 VAL-lal zárt. Nála 2 VAL-lal gyengébb egyéni statisztikát nyújtott Milosevics az Olajnál 33 perc alatt (24 VAL), viszont egy még nehezebb megmérettetésen győzött a Szolnok az Albával szemben, így ezt is honoráltuk ezúttal. A szerb játékos 19 ponttal (3/7 dupla, 2/5 tripla, 7/11 büntető), 6 pattanóval, 3 gólpasszal, 1 blokkal, 4 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 4 beütött és 8 kiharcolt faulttal segítette csapatát.

(Eilingsfeld János Budimirhez hasonlóan 26 VAL-lal zárt, viszont az ASE hazai pályán pont a Pécstől kapott ki, ezért maradt ki a magyar válogatott erőcsatára.)

Center
Ivica Radic - Zalakerámia ZTE KK (Ksz.: 1, Össz.: 9)

A ZTE kikapott ugyan Kaposvárott, de a horvát center mindent megtett támadóoldalon, hogy Bencze Tamás együttese győztesen hagyja el a parkettát. Radic 28 pontos (11/18 dupla, 6/11 büntető), 16 pattanós dupla-duplával zárt, ráadásul 9 támadópattanót szedett - emellett volt 2 blokkja, 1 eladott labdája, valamint 4 beütött és 8 kiharcolt személyi hibája, ami 36 és fél perc alatt 36 VAL-t jelentett, ezzel a második legjobb volt.

(Itt mindenképpen ki kell emelni a MAFC pályáján 20 pontos, 19 pattanós dupla-duplát elérő Ryan Watkinst, aki győzelemre is vezette csapatát, ezzel a matematikai esélye megmaradt az SKC-nek a playout elkerülésére, de 31 VAL-lal elmaradt Radictól.)

Legjobb hatodik ember
Quincy Ford - Szolnoki Olaj KK (Ksz.: 1, Össz.: 4)

Ford megint rendkívül hasznos volt - ezúttal az Alba ellen szerzett 14 pontjával (3/5 dupla, 2/4 tripla, 2/4 büntető), 5 pattanójával, 1-1 gólpasszával és blokkjával, 2 szerzett labdájával, illetve 4 kiharcolt faultjával került be a forduló válogatottjába, miután ez valamivel több mint 25 perc alatt 21 VAL-t jelentett számára és csapatánal.