Idegenben is legyőzte a Szolnok a Kecskemétet

Az első negyedben 10 pontos hátrányból 12 pontos előnyt csinált a kupagyőztes, amely a múlt hét után újra legyőzte Forray Gábor csapatát, ezúttal 20 ponttal.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 8. forduló
KTE-Duna Aszfalt (15-15) - Szolnoki Olaj KK (25-5) 66-86 (20-32, 16-19, 16-20, 16-18)

KTE: Pongó 4, Wittmann 11/6, Thompson 6, Molnár D. -, Karahodzsics 14.
Csere: Molnár M. 12, Dramicanin 19/6, Horváth -.

Szolnok: Perry 14/6, Vojvoda 20/12, Milosevics 5/3, Ford 10/6, Tóth Á. 8.
Csere: Polyák 8/3, Andric 12, Kovács 9/3, Tóth Z. -.

A meccs részletes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A középszakasz nyolcadik fordulójából előrehozott összecsapáson a hazaiak Djeraszimovics, a vendégek pedig Browning nélkül álltak ki.

Dramicanin és centerei révén kitűnően kezdett a KTE, alig több mint 3 perc után már 10 ponttal vezetett a vendéglátó (12-2). Perry egy zsákolással és egy triplával fújt ébresztőt a szolnokiaknál, Ford is betalált kétszer kintről, Polyák három plusz egyes akciója után pedig már az Olaj vezetett a nyolcadik percben (16-19). Kosárváltásokat követően a negyed utolsó másfél percét nyomta meg nagyon a kupagyőztes, többek között centerei révén és Vojvoda triplájával egy 11-0-s sorozat csinált ekkor a Szolnok, és 12 pontos előnnyel várhatta a második felvonást (20-32), amelyben egyáltalán nem változott a különbség - végig 10-14 ponton belül mozgott a differencia. Ezt a játékrészt is Vojvoda kosara, ezúttal egy kettes zárta le, amivel 15 ponttal ugrott meg Dragan Alekszics együttese (36-51).

A fordulás után gyorsan megpróbált pontot tenni a mérkőzés végére a Szolnok, Tóth Ádám zsákolásaival és Vojvoda újabb hármasával 11-0-val kezdte ezt a félidőt a vendég gárda, így már 26 ponttal vezetett (36-62). Wittmann is beszórt egy három plusz egyes kosarat, és a negyed vége egyértelműen a KTE-é volt, de még így is 19 ponttal le volt maradva Forray Gábor alakulata 10 perccel a vége előtt (52-71). Dramicanin szinte egymaga hozta vissza a Kecskemétet 13 pontra a negyedik negyed elején (60-73), Perry, Kovács és Vojvoda kosarai viszont lezárták a találkozó érdemi részét a felvonás közepén (62-81). A vége ezúttal nem volt olyan szoros, mint a két csapat múlt szombati "randevúja", 20 ponttal győzött a Szolnok (66-86).