Magabiztosan győzött a ZTE Jászberényben

A ZTE lényegében végig a kezében tartotta a Jászberény elleni összecsapást, magabiztosan győztek Bencze Tamásék.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 5. forduló
JP Auto-JKSE (0-4) - Zalakerámia ZTE KK (2-3) 73-82 (17-23, 18-20, 20-23, 18-16)

Jászberény: Rakics 12/3, DeShields 19, Kerpel-Fronius 7/3, Lucsics 8, Sejfic 10.
Csere: Brown 8/3, Cseh 9.

ZTE: Vaughn 24/12, Horváth 8/6, Benke 18, Szabó 4, Radic 17.
Csere: Mohácsi 7/3, Jeffers 4, Kis -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

4-0-lal kezdtek a hazaiak, de Vaughn és Horváth tripláival átvette a vezetést a ZTE, ezt követően pedig Vaughn, Benke és Radic révén kezdtek egyre inkább meglépni vendéglátójuktól (11-19). A Jászberény védekezésben mondott csődöt ebben a szakaszban, hiszen 19 pontot kaptak kevesebb mint hat perc alatt, és hiába kaptak a negyed utolsó négy percében mindössze négy pontot, az elején összeszedett hátrányukból hat pont megvolt az első felvonás végén is (17-23). Brown és főleg DeShields révén a 12. percben mindössze két pont volt a távolság (23-25), de jött Benke nagy sorozata, és a 17. percben 9 pontosra nőtt a zalaegerszegiek fórja (26-35). Volt 10 is közte, ezt csökkentette Rakics 8 pontra a nagyszünetre (35-43).

A fordulás után mindent megpróbáltak a hazaiak, de nagyon sokáig mindenre volt válasza a Vaughn, Benke, Radic trió által húzott vendégeknek. A ZTE előnye egyetlen egyszer fogyott nagyobb mértékben, a 28. percben Cseh György kosarai után három pontra (55-58), de a negyedet Mohácsi és Horváth triplája, majd Radic kettese zárta, ezzel 11 pontra nőtt a differencia a két fél között (55-66). A záró felvonásban ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a harmadik negyed első felében - kosárra kosár volt a válasz, így gyakorlatilag nem változott a különbség. A mérkőzés végén ráadásul Sejfic jobb lába meg is sérült, úgyhogy a Jászberénynek duplán volt negatív mérkőzése - egyrészt 82-73-ra kikaptak, így továbbra is ők alkotják az egyetlen nyeretlen csapatot a bajnokságban, másrészt az amúgy sem túl bő rotációjukból elvesztették az egyik légiósukat, igaz, egyelőre még nem tudni, mennyire súlyos Sejfic sérülése.

A ZTE a gyenge szezonkezdet után második győzelmét aratta, ráadásul kifejezetten magabiztosan, kézben tartva az összecsapást.