Mi mindenre lehet jó a Summer League

Sok mindenre. A csapatok tesztelhetik az újoncokat, korábbi játékosok verekedhetik vissza magukat az NBA vérkeringésébe, D-Ligás kosarasok bizonygathatják, hogy "fejlődtek", újonc edzők használhatják félig élesben a tudományukat. És igen... Arra is, hogy a jelenlegi és korábbi játékosok, sztárok testvérei, fiai, unokaöccsei, egyéb rokonai valamilyen úton-módon bekerüljenek ezekbe az alakulatokba.

Idén sincs ez másképp, számos ismerős névvel találkozhattunk Orlandóban és Las Vegasban is. Mivel ezek a kosarasok csak ritkán kápráztatják el a nagyérdeműt (vannak persze kivételek, még ezen a listán is) és inkább híres rokonaik nevét ismerjük, ezért utóbbiakkal lehet unaloműző játékot játszani:  állítsunk össze virtuális, alkalmi ötösöket vagy csapatokat.

Íme a lista, játékra fel!

 

Hátvéd: John Stockton. Fia, Michael Stockton is hátvéd, és a papa egykori alakulatában, a Utah Jazzben került pályára néhány percben. A Jazz 12-esét valószínűleg mindenki ismeri: az NBA történetének legjobb gólpasszadója és labdaszerzője.

Hátvéd: CJ Watson (anyakönyvezett nevén Charles Akeem Watson). Watson ugyan a nyáron Indianába távozott a Brooklyn Netstől, azonban ez nem akadályozta öccsét, Kashif Watsont abban, hogy a Netsnél szagoljon bele a liga levegőjébe. 

Hátvéd: Jrue Holiday. Hasonló a helyzet a Holiday-családban is: az All-Star Jrue már New Orleansban pattogtat jövőre, Justin azonban egyelőre még a 76ersben.

Hátvéd: Tony Allen. A liga egyik legjobb védőjátékosa Tom Thibodeau edző legnagyobb sajnálatára Memphisben pattogtat, így a Bullsnál be kellett érniük öccsével, Ryan Allennel.

Hátvéd: Tim Hardaway. Tim Hardaway Jr. egy kicsit kakukktojás, mivel a legendás irányító fiát a Knicks idén az első körben draftolta. Akkora jövőt nem jósolnak neki, mint a faternak, de mivel a vajkezet és a munkamorált örökölte a Run TMC oszlopos tagjától, valószínűleg sokáig látjuk majd a ligában.

Hátvéd: Larry Drew. Az Atlanta Hawks korábbi, a Milwaukee Bucks új vezetőedzője játékosként sem volt akárki: 10 évig játszott az NBA-ben. Legjobb szezonja 1982-83-ban volt, akkor a Kingsben 20 pontot és 8 gólpasszt átlagolt, karrierje végén pedig Magic Johnson cseréje volt a Lakersben – de előtte egy évet varázsolt Olaszországban is. Fia, Larry Drew II is ígéretesen indult, hiszen 2008-ban megkapta a Wooden Díjat (legjobb gimis játékos), 2009-ben NCAA-bajnokságot nyert – 2011-ben azonban otthagyta a North Carolinát. Idén a UCLA-n asszisztrekordot döntött, de így is csak a Miami SL-csapatáig jutott el.

Csatár: Kyle Singler. A Detroit Pistons fiatal játékosa eddig még nem sokat tett le az asztalra az NBA-ben (ebben közrejátszott, hogy a lehető legrosszabbkor, draftolása után pár nappal kezdődött a lockout) – a Duke-ban viszont félisten volt. Van egy testvére is, E.J. Singler, aki egészen váratlanul a Detroit SL-csapatába kapott meghívást.

Csatár: Al-Farouq Aminu. A kiscsatár a Pelicansben játszik már egy ideje, de még ő sem váltotta meg az NBA világát. Pláne nem bátyja, Alade Aminu, aki rendszeresen felbukkan a nyári ligában és az edzőtáborokban – most éppen a Raptorsnál.

Csatár: Trevor Booker. A tehetséges erőcsatár testvére, Devin Booker idén játszott a SL-ben – bátyja csapatában, a Washington Wizardsban.

Csatár: Carlos Boozer. A Bullsnál nem csak Tony Allen, de a csapat erőcsatára, Carlos Boozer öccse is lehetőséget kapott. Érdekesség (már a nevek hasonlóságán túl), hogy Charles Boozer jóval alacsonyabb, mint bátyja, hátvédet játszik.

Csatár: Carl Landry. A Warriors idei menetelésének egyik kulcsfigurája évek óta megbízható, playoffban is hasznos játékosként van elkönyvelve. Testvére, Marcus Landry azonban a szezonokat Európában tölti (tavalyelőtt Hanga Ádám csapattársa is volt a Manresában egy rövid ideig), nyaranta pedig itt próbálkozik – sikertelenül.

Csatár: Derek Smith. Fia, Nolan Smith idén nyárig a Portland TrailBlazerst erősítette (elsősorban edzéseken), de most a Celtics csapatában kosarazott. Derek Smith egyébként 1980-ban NCAA-bajnok, az NBA-ben pedig kilenc évet húzott le, legjobb szezonjában 22 pontos átlaga volt – aztán egy térdsérülés miatt nem lett belőle All-Star. Sajnos 1996-ban elhunyt, alig 35 évesen szívroham vitte el.

Csatár: Paul Millsap. A Hawks újdonsült erőcsatárának testvére, Elijah Millsap is régóta kopogtat az NBA ajtaján, ő viszont nem nagyon ruccan át Európába – most is a D-Ligás válogatott tagjaként játszott. Egyébként kifejezetten jól.

Csatár: Glen Rice. Fia, Glen Rice Jr. Tim Hardaway fiához hasonlóan kicsit kilóg, hiszen idén draftolta le a Wizards – neki azonban nem jósolnak túl nagy jövőt a ligában, mert a dobásokon kívül sok mindenhez nem ért, de még balhés is.

Csatár: Orlando Woolridge. A 80-as években Woolridge arról volt híres, hogy Michael Jordan első éveiben durva párost alkottak a Bullsban. Aztán azonban Woolridge távozott, mert gyakorlatilag egymás elől zsákolták be a labdákat MJ-vel. Később a Lakersben nagyon hasznos kiegészítő volt – idősebb éveiben aztán Európában is villantott.  Fia, Renaldo Woolridge a Lakers csapatában volt, de meg sem közelíti tavaly elhunyt apja tehetségét – legalábbis a kosárlabdapályán, mert a zenei életben állítólag szép jövő előtt áll. A család egyébként elég pedigrés: Orlando Woolridge unokatestvére Willis Reed, a New York Knicks egyik legnagyobb legendája volt.

Center: Patrick Ewing. A Knicks legendás centerének fia, Junior hosszú évek óta próbálkozik, hogy szerződést kapjon, de az utolsó rostákon eddig szinte mindig kipottyant. Most éppen a Bobcatset erősítette.

Center: Mychal Thompson. Az egykori draftelső erőcsatár-center egyik fiát jól ismerjük, hiszen Klay Thompson, a Warriors dobóhátvédje óriási jövő előtt áll. Másik fia, Mychel Thompson azonban közel sem ennyire ügyes, ő egyelőre csak a Wolves SL-csapatában kapott nagyon kevés időt.

Center: Valerie Adams (férjezett nevén Valerie Vili). Egy szabályt erősítő kivétel. Az új-zélandi súlylökő hölgy számos testvérével ellentétben nem kosarazott (bár magassága és súlya alapján beférne a női mezőnybe centerként, és a keménységgel sem lenne gondja) – viszont valódi nemzeti hős: kétszeres olimpiai bajnok (2008, 2012). Öccse, az újonc Steven Adams a Thunder új centerüdvöskéje lehet.

Center: Jack Sikma. Az ő nevét talán kevesen ismerik, azonban a 70-80-as évek fordulójának egyik legjobb középjátékosa volt: 1979 és 1985 között sorozatban hétszer volt All-Star. 1979-ben bajnoki címet nyert a Seattle SuperSonics-szal, 43-as számú mezét vissza is vonultatták - bár a videómegosztókon inkább azt tudhatjuk meg, hogy Larry Bird egyik zseniális megmozdulásánál ő játszotta az áldozati bárány szerepét... Fia, Luke Sikma a Timberwolvesnál kapott valamennyi lehetőséget, ő azonban messze nem olyan jó, és nem is annyira magas, mint édesapja: kiscsatár poszton játszik.

Vezetőedző: George Karl. Fia, a súlyos betegségen is áteső Coby Karl annak idején a Los Angeles Lakersben tűnt fel, de percember se nagyon lett belőle. Azóta is játszik és próbálkozik, pedig már elmúlt 30 éves.

Vezetőedző: Jason Kidd. Még egy kakukktojás. Ugyanezzel a névvel vezette valaki a Brooklyn Nets gárdáját, de a csapat teljesen szét volt esve fejben. Ismerve Kidd Kapitány vezetői képességeit, nem hisszük, hogy az igazi Jason Kidd volt ott Orlandóban, csak névrokonságról és/vagy videótrükkökről lehet szó.

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus