18-as fordítás után már 3-0 a Spurs javára!

Mára virradóra rendezték meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának Nyugati Főcsoport-döntőjének harmadik összecsapását, melyen ott volt a kés a Memphis Grizzlies torkán és hiába ment már 18 ponttal is az ötödik kiemelt, a másodikként rangsorolt San Antonio Spurs előbb hosszabbításra mentette a derbit, majd magabiztos hajrájával megnyerte azt és már 3 - 0-ára vezet a Nagydöntőért folytatott párharcban. Nézzük, hogyan alakult a találkozó!

Memphis Grizzlies(5.) - San Antonio Spurs(2.) 93 - 104 - hosszabbítás után

A két gárda már másodszor játszott többet, mint a rendes játékidőnek számító 48 perc és bizony megint a Spurs jött ki jobban a túlórából, pedig az első negyedben még annyira kiszakadt a zsák a Memphis-nek, hogy 18-as fórban is volt a Hollins-legénység. A második játékrésztől egyre inkább vigyázni tudott a labdára a San Antonio, mely így is 7-tel többször vesztette el a játékszert, mint a hazaiak, ám  a harmadik etapban már utolérte a texasi társaság a 20 pontos, 5 labdát szerző Mike Conley irányította hazaiakat.

Bár a balkezes játékmester igen jól játszott ezen az estén, a rendes játékidő végén egálnál mégis ő hozott rossz döntést, ami után következhetett a ráadás, az extra percekben pedig már csak egy csapat volt a pályán, 11 ponttal múlta felül ebben az öt percben Marc Gasolékat (16 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz) a 26 egysége mellett 5 gólpasszt is kiosztó Tony Parker húzta San Antonio és végül győzelmével egy sikerre került a továbbjutástól a második kiemelt.

A vendégeknél érdemes még kiemelni a 24 ponttal, 10 lepattanóval, 5 gólpasszal és 2 szerzett labdával záró Tim Duncant is, de Manu Ginobili 19 pontja is nagyon kellett a Spurs feltámadásához, ráadásul a kispadok csatáját az argentin főszereplésével 24-36-ra nyerte a texasi klub, mely a lepattanózásban is eredményesebb volt, mint riválisa (48-50). A korai előny után alaposan leblokkoló Memphis szinte lehetetlen helyzetbe került, hisze sosem fordított még egy gárda sem 0 - 3-ról ebben a ligában, bár az első koporsószöget még saját közönsége előtt ütheti ki a Grizzlies a két nap múlva megrendezésre kerülő negyedik találkozón.

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 20, M. Gasol 16, Pondexter 15

A Spurs legjobb dobói: Parker 26, Duncan 24, Ginobili 19

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 0 a Spurs javára.

A nap hőse: Tony Parker, akit a mérkőzés előtt nem akartak kiszolgálni egy Memphis-i étteremben, majd 26 pontot szórva állt bosszút és vezette győzelemre a Spurst a Grizzlies otthonában.

A nap lúzere: Az a vendéglátóipari egység, mely adott egy kis extra motivációt Tony Parkernek, aki végül mondhatni, kivégezte a Memphis-t.