Las Vegas SL, 5. nap: Kialakult a rájátszás párosítása

Tegnap este és ma hajnalban 6 mérkőzéssel véget ért a Las Vegas-i nyári ligás torna "alapszakasza", innentől kezdve a 24 csapat rájátszásrendszerben folytatja a küzdelmeket.

Las Vegas Summer League, 5. nap

Brooklyn Nets - Washington Wizards 85-87

A negyedik negyed, sőt, 1:55-tel a vége előtt is 6 ponttal vezetett még a Nets, de az utolsó két perc sokkal jobban sikerült a Washingtonnak, Jarell Eddie (16 pont) pedig 0.1 másodperccel a vége előtt győztes duplát szórt (labdát lopott, végigvitte és be is fejezte az akciót), ezzel győzött a Wizards. A fővárosiaknál Eddie mellett Aaron White volt még igazán hasznos (10 pont, 6 pattanó), Kelly Oubre Jr. (16 pont, 5/13 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 7 fault, 4 eladott labda) és Danuel House (13 pont, 5/13 mezőny, 5 pattanó) játékába is elég sok hiba csúszott. A túloldalon Rondae Hollis-Jefferson ezúttal pontokkal emelkedett ki, cserébe gyengébb volt a mezőnymunkája (19 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), Chris McCullough beleszürkült a mezőnybe (10 pont, 3 pattanó) - Jerrelle Benimon most jóval jobb volt nála (10 pont, 2/2 tripla, 9 pattanó, 4 gólpassz).

Utah Jazz - Portland TrailBlazers 89-92 két hosszabbítás után

Az első negyedet 8 ponttal nyerte a Portland, de a Utah szépen lassan kapaszkodott vissza rájuk - a rendes játékidő végén 4 büntetővel egyenlítettek. Az első kétperces hosszabbításban már óriási mázlija is volt a Utah-nak - 1.2 másodperccel a vége előtt még 4 pontos hátrányban voltak, három megítélt büntetőből kettőt értékesítettek, majd a harmadik, direkt kihagyott után Trey Lyles (30 pont, 5/7 tripla, 9 pattanó) pöcizte vissza a labdát az egyenlítésért. A második ráadás már hirtelen halál szerint ment, Pat Connaughton (19 pont) triplájával pedig a Blazers behúzta a sikert. A győztesnél Connaughton mellett CJ Fair volt a legjobb (20 pont) - Noah Vonleh hasznosan kosarazott (10 pont, 10 pattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), az idei második körös Jake Layman pedig első értékelhető meccsét hozta (11 pont, 4 szerzett labda). A túloldalon Lyles mögött nagy volt a szakadék - Tibor Pleiss folytatta gyenge nyári ligáját (2 pont, 1/5 mezőny, 4 pattanó), az ex-szolnoki Aaron Craft viszont hasznosan játszott (7 pont, 6 gólpassz, 3 pattanó).

Dallas Mavericks - Boston Celtics 82-88

Kiegyenlített első félidő után 9 ponttal hozta a harmadik felvonást a Celtics, onnan nem volt már visszaút a Mavs számára. A Bostonnál a tavalyi első körös Terry Rozier (26 pont, 5/9 mezőny, 2/3 tripla, 14/18 büntető, 6 pattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és az idei 1/3-as Jaylen Brown (20 pont, 4/11 mezőny, 12/17 büntető, 10 pattanó, 4 szerzett labda) emelkedtek ki, mindketten rengeteget támadták a gyűrűt - az idén húzottak közül Abdel Nader volt igazán megemlíthető és hasznos (10 pont, 2/2 tripla), míg a korábbi draftoltak közül RJ Hunter most erőlködött (8 pont, 3/11 mezőny, 1/5 tripla, 4-4 pattanó és gólpassz). A túloldalon is ketten vitték a prímet: megint Jonathan Gibson volt az egyik (26 pont, 4-4 pattanó és eladott labda), a tavalyi első körös Justin Anderson pedig a másik (29 pont, 6/12 tripla, 11 pattanó) - utóbbi a játéknap egyik legjobb egyéni produkcióját hozta, de ez is kevés volt ezúttal.

Phoenix Suns - Miami Heat 71-80

A Miami a középső két negyedben összesen 17 pontot vert a Sunsra, ott el is döntötték az összecsapás végkimenetelét. Rodney McGruder alig több mint 5 és fél percnyi játéklehetőséget kapott (2 pont, 1/3 mezőny), így ezúttal Josh Richardson és Justise Winslow távollétében Michael Carrera (16 pont, 4 pattanó), Okaro White (12 pont, 12 pattanó) és Damion Lee (13 pont) voltak a legjobbak. Az arizonaiaknál Devin Booker most nem játszott, így még a két leghasznosabb emberük, Tyler Ulis (16 pont, 7/16 mezőny, 7 gólpassz, 5 szerzett labda) és Alan Williams (18 pont, 14/15 büntető, 10 pattanó, 10 fault, 6 eladott labda) is rengeteget hibáztak - az idei első körben kihúzott irányító viszont egyenletes és a pálya mindkét oldalán értékelhető produkcióval rukkolt elő zsinórban harmadjára is. A két Top8-ban húzott erőcsatár közül Dragan Bendernek a külső dobás ment (9 pont, 3/5 tripla, 4 pattanó, 7 fault, 5 eladott labda), de ő és Marquese Chriss (11 pont, 7 pattanó, 6 fault, 5 eladott labda) is rengeteget hibáztak.

Chicago Bulls - San Antonio Spurs 79-76

Az első felvonást még a Spurs nyerte, de szépen fokozatosan átvette az irányítást a Chicago. A negyedik negyed közepén Bobby Portis (18 pont, 8 pattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) dupláival vette át a vezetést a Bulls, Spencer Dinwiddie (13 pont, 4 pattanó) büntetőivel pedig biztosították a sikert. A győztesnél Jerian Grant megint gyengébb volt Dinwiddie-nél (10 pont), Denzel Valentine-nak pedig az első meccshez hasonlóan nem ment a dobás (15 pont, 5/18 mezőny, 1/7 tripla, 6-6 pattanó és személyi hiba, 3-3 gólpassz és eladott labda). A túloldalon Kyle Anderson nem játszott, Jonathon Simmons jó volt, de egyedül kevés (22 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) - Jarnell Stokes nőtt fel egyedül mellé (15 pont, 7 pattanó), az első körös Dejounte Murray például pocsékul kosarazott (4 pont, 2/10 mezőny, 3-3 lepattanó és eladott labda).

Golden State Warriors - Philadelphia Sixers 85-77

Kiegyenlített első két negyed után a harmadikban lépett meg ellenfelétől a Warriors, ezzel meg is nyerték a meccset, a végjátékra nem maradt izgalom. Christian Wood nagyon ki akarja magának harcolni azt a szerződést, ma is ő volt a Philly legjobbja (22 pont, 5 pattanó) - Ben Simmons visszatért a korábbi sokoldalú, de gyengén dobó játékához (8 pont, 3/8 mezőny, 2/5 büntető, 8 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda, 7 fault), Timothe Luwawu kicsit elveszette a fonalat az utóbbi meccseken (8 pont, 3/11 mezőny), Richaun Holmes megbízhatóan tette a dolgát (11 pont, 8 pattanó, 3 blokk), TJ McConnell pedig a Simmons-i útra lépett (11 pont, 3/11 mezőny, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda). A túloldalon Rosco Allen most nem lépett pályára, az első körben kiválasztott Pat McCaw hasznos volt (11 pont, 3-3 pattanó és gólpassz), a legjobbak pedig Keifer Sykes (16 pont, 3 gólpassz) és Royce Oneale (16 pont, 5 pattanó) voltak.

Miután minden csapat játszott már 3-3 meccset, így kialakult az "alapszakasz" végeredménye. Három hibátlan együttes volt, a Chicago, a Toronto Raptors és a Los Angeles Lakers, mellettük pedig 9 gárda zárt 2-1-es mutatóval. Közülük a Memphis Grizzliesnek, a Denver Nuggetsnek, a Brooklyn Netsnek, a Phoenix Sunsnak és a Washington Wizardsnak nem kell játszani a mai napon, a többiek a hátrébb végzőkkel együtt elkezdik a rájátszást - ennek a párosításáról természetesen később majd beszámolunk még.