NBA-előszezon: Porzingis Bostonban, Beal Phoenixben debütált

Lezajlott az első komolyabb játéknap: hat mérkőzést rendeztek az NBA 2023-as előszezonjában.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 105-102

Beauchamp és Thanasis döntött. Giannis, Lillard, Middleton és Payne sem játszott a Bucksnál, így igazából semmilyen képet nem kaphattunk a csapatról, míg a Bulls azért a White-LaVine-DeRozan-Williams-Vucevic ötössel kezdett, és az első sor fent is volt 17-22 percet. A Chicago jobban is rajtolt, az első negyedet 30-21-re nyerte, de nem feltétlenül a kezdők parádéját láttuk, és bár vezettek 14 ponttal is, de a Bucks cseresora feljebb tudott kapcsolni a folytatásban és MarJon Beauchamp (18 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Thanasis Antetokounmpo (14 pont, 6/8 mezőnyből, 2 blokk) vezetésével megfordította az összecsapást. Összességében fizikális meccs volt, a Bulls látszólag jó állapotban érkezett, de a hajrában a két említett Milwaukee-játékos villanásai a chicagói kispad ellen már elegendőnek bizonyultak a wisconsini győzelemhez. A festékben végül egyébként diadalmaskodott a Bucks, méghozzá elég jelentősen, így hiába játszott gyorsabban a Bulls és hiába adott el 19 labdát Adrian Griffin csapata, ezek ezúttak belefértek.

A Bucks legjobb dobói: Beauchamp 18/3, T. Antetokounmpo 14, Beasley 13/9
A Bulls legjobb dobói: White 14/6, P. Williams 13/9, LaVine 9/3

Detroit Pistons - Phoenix Suns 126-130

Beal debütált a Sunsban. Több érdekessége is volt a meccsnek, egyrészt az utóbbi évek Suns-edzője, Monty Williams most korábbi csapata ellen, a Detroitot irányítva "lépett pályára", míg a Phoenix oldalán először nézhettük meg Bradley Bealt Kevin Durant és Devin Booker mellett. A három pontgyáros összességében jól is mozgott, mindegyiküknek voltak olyan megoldásaik, amelyek jelezték, hogy nem lesz könnyű levédeni ezt a csapatot idén, végül mindannyian 13-15 percet játszottak és 11-12 pontot dobtak - majd a második félidőt már utcai öltözetben nézhették végig. Grayson Allen (18 pont, 3/6 tripla) is említést érdemel, de a Detroitnál is érdemes kiemelni Marvin Bagley (25 pont, 7 lepattanó 22 perc alatt), Killian Hayes (13 pont, 7 gólpassz, 5 labdaszerzés, nagy lendület és jó playmaking a padról), valamint Jaden Ivey (15-4-4, 3/6 tripla) játékát, illetve az újonc Ausar Thompsont is, aki 12 pontot, 10 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe - igazolta, hogy miért választották ki ilyen korán. Alapvetően egyébként a Suns kezdett jobban, és amíg Duranték fent voltak, addig előrébb is járt a gárda, aztán fordított a Detroit, végül csak hosszabbítás döntött, miután a rendes játékidő utolsó 67 másodpercében, 122-113 után három triplát is bevert a Pistons és az utolsóval Thompson 7 másodpercnél kiegyenlített. A Sunsnál egyébként Jusuf Nurkic 5 pontot, 5 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett 15 perc alatt, Eric Gordon pedig 0/4 triplával ült le.

A Pistons legjobb dobói: Bagley III 25/3, Ivey 15/9, Hayes 13
A Suns legjobb dobói: Allen 18/9, Metu 14/6, Durant 12/3, Booker 12/6

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 114-106

Porzingis jól mozgott. Ott volt a kezdőben és jól is játszott első bostoni meccsén Kristaps Porzingis, aki 17 ponttal, 5 lepattanóval, 1 blokkal és 2/3 triplával zárta 25 játékpercét - biztató volt a magasember játéka, bár tegyük hozzá, hogy a Sixersnél sem Joel Embiid, sem Montrezl Harrell nem lépett pályára, a Paul Reed, PJ Tucker páros pedig nem igazán érte fel a lett centert. 26 ponttal és 6/11 triplával tette le a névjegyét Payton Pritchard, hatékony játékot mutatott be Jaylen Brown, és bár Jayson Tatum csak 3/13-at dobott mezőnyből, de így is sokat tett a közösbe - míg Jrue Holiday egyelőre csak a kispadról érkezett (Derrick White volt a kezdő egyes), és 22 perc alatt 2/10-es mezőnymutatót, valamint 1 gólpasszt tett hozzá. A Phillynél az említett Embiid és Harrell mellett természetesen James Harden sem volt ott a parketten, a Reed-Tucker páros 1/9-es mezőnyözéssel zárt közös erővel, viszont a kezdő egyes, Pat Beverley nagy energiát hozott, a padról pedig Jaden Springert érdemes kiemelni - az első negyedet meg is nyerték, ők kezdtek jobban, aztán Tyrese Maxey 24 pontja ellenére fordított és nyert a Boston. Említsük még meg Kelly Oubre Jr. első meccsét Philly-mezben, aki 13 perc alatt 2/7 dobást tett hizzá, illetve Danny Green visszatérését, aki 1/6-os mezőnyözéssel ült le.

A Celtics legjobb dobói: Pritchard 26/18, Brown 19/3, Porzingis 17/6
A 76ers legjobb dobói: Maxey 24/9, Springer 14/6, Harris 13/3

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 127-122 - hosszabbítás után

Csak túlórában dőlt el. Izgalmas meccset vívtak a felek, amelyen csak hosszabbítás döntött a Memphis javára, miután a Pacers a rendes játékidő végén, az utolsó másodpercekben még egalizált. Ja Morantre nyilván nem számíthat még a Grizzlies, a helyén kezdő Derrick Rose 14 perc alatt 13 pontot szerzett 6/8 jó dobással, de a mérkőzés legjobbja Jaren Jackson Jr. lett, aki 18 pontig, 5 lepattanóig, 2 labdaszerzésig és 5 blokkig jutott az előszezon nyitányán. Desmond Bane 17, Jake LaRavia 15 pontot tett hozzá, de a végén 11 nagyon aktív percet jegyző Kenneth Lofton Jr. is igyekezett megint magára irányítani a figyelmet. A Pacersnél Bennedict Mathurin (18 pont, 7 lepattanó) mellett az újonc Ben Sheppard (15 pont, 3 gólpassz) és a szintén újonc, idei 1/8-as választott Jarace Walker (19 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) is kitett magáért, ő 4/9 triplát süllyesztett el - a fiatalok jó játékának mindenképpen örülhetnek Indianában. A Grizzliesnél egyébként Marcus Smart és Brandon Clarke, a Pacersnél pedig Tyrese Haliburton és Daniel Theis sem lépett pályára.

A Grizzlies legjobb dobói: Jackson Jr. 18, Bane 17/3, LaRavia 15/6
A Pacers legjobb dobói: Walker 19/12, Mathurin 18/6, Sheppard 15/9

Toronto Raptors - Sacramento Kings 112-99

Végig jobb volt a Toronto. A Canada Games keretein belül, Vancouverben megrendezett mérkőzésen végig a Raptors irányított, a házigazdák kontrollálták az eseményeket, és a játéknap legegyértelműbb győzelmét aratták. Gary Trent Jr. (22 pont, 3/6 tripla, 3 labdaszerzés) mellett OG Anunoby (14 pont, 6/7 mezőnyből), valamint Scottie Barnes (15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) is jól játszott, Dennis Schröder pedig a dobásokkal nem, a csapat mozgatásával, a ritmus megadásával viszont kellő mennyiséget törődött, ő is jól illeszkedett a gépezetbe - többen is biztatóan mozogtak, összességében jó állapotban volt a Toronto. A Kingsnél ez kevésbé igaz, De'Aaron Fox például 0/6-ot dobott mezőnyből, Kevin Huerter 1/3-at, ők egyelőre jóval rozsdásabbnak tűntek minden téren - az újonc Vezenkov 11 perc alatt dobott 12 pontja az, amit pozitívumként értékelhetnek.

A Raptors legjobb dobói: Trent Jr. 22/9, S. Barnes 15, Anunoby 14/6
A Kings legjobb dobói: Vezenkov 12/6, H, Barnes 11/3, Murray 11/3

Los Angeles Clippers - Utah Jazz 96-101

Bemelegítettek a csapatok. Az első félidőben, az "érdemibb" percekben a Clippers volt jobb, Kawhi Leonard és Paul George is meg-megvillant abban a 15 percben, amit a pályán töltött, és a kezdőként szerepet kapó Bones Hyland is jól mozgott: 18 ponttal és 4 gólpasszal zárt, csak a 0/6 triplája nem szép, ezt leszámítva viszont 7/8 kettest küldött a gyűrűbe. A Jazznél Kris Dunn hozott komolyabb lendületet (15 pont, 5 gólpassz, 7/7 mezőnyből) és Talen Horton-Tucker (13 pont, 3/7 tripla) is mutatott szép dolgokat, egy-két jó megmozdulás jutott Lauri Markkanennek és Walker Kesslernek is (utóbbi 5 blokkot osztott ki 24 perce alatt), és végül a gyenge triplázásuk ellenére megfordították a meccset, és a cseresorok csatájában be tudták húzni a győzelmet - túl sok következtetést ne vonjunk le az összecsapásból.

A Clippers legjobb dobói: Hyland 18, Leonard 11/3, P. George 8/6, Diabate 8
A Jazz legjobb dobói: Dunn 15/3, Horton-Tucker 13/9, Markkanen 10, K. George 10/3