SL, Las Vegas, 6. nap: Lonzo Ball 36 pontos meccse

A Las Vegas-i nyári ligás torna 6. napját rendezték tegnap este és ma hajnalban - Lonzo Ball 36 pontos, hatékony és sokoldalú produkcióval vezette győzelemre a Los Angeles Lakerst.

Las Vegas, 6. nap

New Orleans Pelicans (24.) - Atlanta Hawks (9.) 105-95

A Pelicans a második negyed második felétől kezdve magabiztosan vezetett, onnantól még csak igazán közel sem tudott kerülni hozzájuk a Hawks. A győztesnél Quinn Cook (26 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó) mellett Cheick Diallo (21 pont, 8 pattanó) és Jalen Jones (21 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) vitték a prímet. A túloldalon az idei 1/19-es John Collins (25 pont, 9 pattanó) ezúttal is kiemelkedően jó volt, a tavalyi két első körös, DeAndre Bembry (13 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) és Taurean Prince (18 pont) közül ezúttal utóbbi volt a jobb, az ex-fehérvári Winston Shepard teljesítményéről pedig reggel beszámoltunk már.

Denver Nuggets (23.) - Houston Rockets (10.) 87-81

A Nuggets az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, de a harmadik felvonásban is átvette a vezetést a Rockets, és 1 perccel a vége előtt is egál volt az állás (81-81) - innen húzta be a coloradói alakulat. A Denvernél többen is pihentek, Malik Beasley-nek (9 pont, 4/14 mezőny, 1/6 tripla, 6 pattanó, 8 eladott labda) megint nem igazán ment a játék, az idei első körös Tyler Lydon (1 pont, 7 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) legalább sokoldalú volt, a legjobbak pedig Robert Carter Jr. (14 pont, 10 pattanó), az idei 2/51-es Monte Morris (15 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Torrey Craig (27 pont, 11 pattanó, 3 blokk) voltak. A túloldalon megint a Troy Williams (20 pont, 4 szerzett labda), Chris Johnson (20 pont, 7 pattanó), Isaiah Taylor (12 pont, 2/13 mezőny, 7 gólpassz, 5-5 pattanó, szerzett és eladott labda) trió emelkedett ki leginkább - a két nagycsapatban érdekelt magasember közül Zhou Qi (4 pont, 3 pattanó) volt a gyengébb, Chinanu Onuaku (4 pont, 8 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk) jobban kivette a részét a mezőnymunkából.

Washington Wizards (21.) - Miami Heat (12.) 88-89

A fordulatos meccs első felében inkább a Wizards, a másodikban pedig inkább a Heat állt jobban, de a végjátékba fej-fej mellett mentek be a felek - a Heat legjobbja, Justin Robinston (19 pont) 11 másodperccel a vége előtt döntött a floridai együttes javára egy duplával. A győztesnél Lamond Murray Jr. (17 pont, 5 pattanó) emelkedett még ki a többiek közül, Bam Adebayo pihent, Trey McKinney-Jones produkciójáról pedig reggel írtunk már. A túloldalon Marcus Keene (18 pont) és Ike Diogu (15 pont, 5 pattanó) voltak a legeredményesebbek.

Golden State Warriors (22.) - Minnesota Timberwolves (11.)  77-69

A mérkőzés jelentős részében a Golden State állt jobban, de az utolsó három percre 67-66-os Timberwolves-vezetéssel fordultak a csapatok - itt a Minny teljesen leállt, így győzött a Warriors. A győztesnél Pat McCaw (26 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó) messze kiemelkedett pontszerzés terén, de az eladott labdái ellenére Jordan Bell (6 pont, 16 pattanó, 3 blokk, 6 eladott labda) is hasznos volt újfent. A Minnesota legjobbjai most CJ Williams (19 pont, 4 pattanó) és Perry Ellis (12 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda) voltak.

Utah Jazz (20.) - Phoenix Suns (13.) 81-97

A Suns a harmadik negyed elején, 47-46-nál vette át a vezetést, és bár igazán nagy különbség csak a végén alakult ki a két gárda között, onnan már végig előnyben kosaraztak. Az arizonai alakulatnál Josh Jackson (21 pont, 15 pattanó, 2 blokk) nagyon odatette magát, a két tavalyi első körös magasember közül ezúttal Marquese Chriss (13 pont) volt a halványabb, Dragan Bendernek (18 pont, 5 pattanó) idén először ment igazán a pontszerzés, a már leigazolt Mike James (18 pont, 7 gólpassz) is kifejezetten jó volt, ahogy az idei második körös Davon Reed is (15 pont, 5 pattanó). A Jazznél az 1/13-as Donovan Mitchell ezúttal nem játszott, távollétében Eric Griffin (18 pont, 10 pattanó, 3 gólpassz, 4 blokk) volt a Utah legjobbja.

Sacramento Kings (19.) - Milwaukee Bucks (14.) 69-65

A Kings sokáig vezetett, a negyedik negyed nagy részében azonban már a Bucks állt jobban. Az utolsó háromnegyed perc előtt még 65-63-ra vezetett a Milwaukee, de jött Nazareth Mitrou-Long, az idei 1/15-ös Justin Jackson (8 pont, 2/14 mezőny, 5-5 pattanó és gólpassz), illetve Skal Labissiere (19 pont, 9 pattanó, 3 szerzett labda), és az ő hat pontjukkal nyert végül a Sacramento. A győztesnél még a másik tavalyi első körös, Georgios Papagiannis (17 pont, 13 pattanó) volt igazán jó Labissiere mellett, míg a túloldalon Rashad Vaughn (12 pont, 4/18 mezőny, 1/7 tripla), Sterling Brown (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) és Gary Payton II (11 pont, 5/13 mezőny, 5 szerzett, 4 eladott labda) voltak a legeredményesebbek, de hatékonynak csak Brown mondható igazán - az idei első körös DJ Wilsonnak (7 pont, 3/11 mezőny, 5 pattanó) sem ment a játék, Thon Maker pedig pályára sem lépett.

Chicago Bulls (17.) - Portland TrailBlazers (16.) 77-88

Nagyjából két és fél negyedig vezetett a Bulls, utána már a Blazers állt jobban, a negyedik felvonás második felében pedig robbantott és el is lépett ellenfelétől a Portland. Az oregoniaknál Jake Layman (22 pont, 7 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) most jobbik énjét hozta, Jarnell Stokes (16 pont, 17 pattanó) pedig brutálisan hatékony volt - az idei első körösök közül a tegnap megsérülő Zach Collins nem lépett pályára, Caleb Swanigan (13 pont, 5/13 mezőny, 9 pattanó, 4 eladott labda) pedig most sem volt rossz, bár halványabb volt a korábbi teljesítményeinél. A túloldalon Antonio Blakeney (27 pont, 11 pattanó) volt a főszereplő ezúttal is, Denzel Valentine (13 pont, 5/13 mezőny, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) megint egy kicsit jobb volt, mint az elmúlt napokban, a Kris Dunn - Paul Zipser duó mellett viszont ezúttal Lauri Markkanen sem játszott.

Philadelphia Sixers (18.) - Los Angeles Lakers (15.) 102-103

A Philly a második negyedtől kezdve gyakorlatilag végig vezetett az összecsapás során, kivéve akkor, amikor a legjobban kellett volna - a végén Ivica Zubac (21 pont, 5 eladott labda) két büntetőjével fordított és nyert az aranysárga-lila alakulat. Zubac is jó volt a győztesnél, de minden a parádésan játszó Lonzo Ballról szólt (36 pont, 12/22 mezőny, 11 gólpassz, 8 pattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda), aki eddigi legjobb mérkőzését játszotta - a másik idei első körös, Kyle Kuzma (13 pont, 6/14 mezőny, 12 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) is odatette magát, bár felemás produkciót hozott. A túloldalon a tavaly első körös Furkan Korkmaz (19 pont) volt a legeredményesebb, Alex Poythress (16 pont, 5 pattanó) és Larry Drew II (15 pont, 5/7 tripla, 8 gólpassz) voltak a legjobb segítői, és Jonah Bolden (5 pont, 2/7 mezőny, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 2 blokk) is kifejezetten sokoldalú volt, hiába nem ment neki a dobás - Timothe Luwawu-Cabarrot (3 pont) lógott ki a kezdőből lefelé.