SL, Las Vegas, 7. nap: Lonzo Ball újabb tripla-duplája

Ma hajnalban lejátszották a Las Vegas-i nyári ligás torna 7. napját, a nyolcaddöntőket - a Boston Celtics Rosco Allen vezetésével győzte le a Warriorst, a Los Angeles Lakersnél pedig Lonzo Ball újabb tripla-duplát jegyzett.

Las Vegas, 7. nap

New Orleans Pelicans (24.) - San Antonio Spurs (8.) 81-86

Szoros első félidő után a Pelicansnél volt az előny a második félidő nagy részében, de a Spurs másfél perccel a vége előtt egyenlített, átvette az irányítást, és már nem is engedte ki kezéből a vezetést. A győztesnél megint Bryn Forbes (29 pont, 5 gólpassz) volt messze a legeredményesebb, az idei első körös Derrick White (15 pont, 5/14 mezőny) volt mögötte még kiemelkedő, Olivier Hanlan (10-10 pont és pattanó, 6 gólpassz) pedig nagyon sokoldalú volt - Davis Bertansnak (3 pont, 1/5 mezőny, 3 pattanó) nem ment a játék, igaz, mindössze 12 percig volt a parketten. A túloldalon Quinn Cook (16 pont, 6/17 mezőny, 7 gólpassz) most halványabb volt, Cheick Diallo (13-13 pont és pattanó, 2 blokk) hozta magát, mellettük pedig Jalen Jones (15 pont, 7 pattanó) és Keith Benson (13 pont, 8 pattanó) voltak ezúttal a legjobbak.

Denver Nuggets (23.) - Brooklyn Nets (7.) 74-85

A Brooklyn lényegében a teljes találkozó során végig jobban állt, és bár az első félidő végére csökkent előnyük, a fordulás után nem fért kétség sikerükhöz. A Netsnél gyönyörűen eloszlottak a pontok, a nagy csapatban érdekeltek közül Isaiah Whitehead (14 pont, 4 gólpassz, 3 pattanó), Spencer Dinwiddie (13 pont, 5 pattanó), Caris LeVert (10 pont, 3-3 pattanó és eladott labda), illetve Rondae Hollis-Jefferson (9 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) is hozták magukat, egyikük sem erőlködött túl sokat ezen a napon. A Nuggetsnél Malik Beasley (20 pont, 7 pattanó) és Torrey Craig (14 pont, 5 pattanó) emelkedtek ki pontszerzés terén, az idei második körös Monte Morrist (5 pont, 2/10 mezőny, 3 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda) pedig sokoldalúsága miatt lehet kiemelni.

Golden State Warriors (22.) - Boston Celtics (6.) 69-93

A Celtics végig vezetett a meccsen, 20-5-re nyerték az első negyedet, és még a közelükbe sem tudott kerülni a Warriors ezt követően. A Boston legjobbja ezen a napon Rosco Allen volt, ahogy arról már ma reggel beszámoltunk - mellette az idei második körös Jabari Bird (17 pont) és a Ante Zizic (14 pont, 10 pattanó, 3 blokk) emelkedtek ki. A szintén második körben draftolt Semi Ojeleye (9-9 pont és pattanó) hasznos volt, a "nagyok" közül pedig Jaylen Brown, Jayson Tatum és Abdel Nader is kisebb sérülések miatt nem kerültek ma pályára. A Warriorsnél Pat McCaw (20 pont, 3 szerzett labda) vitte ezúttal is a prímet, Golomán György volt csapattársa, Bryce Alford (11 pont) jutott még 10 egység fölé, Jordan Bell (4 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) pedig 19 perce alatt visszafogott, de hasznos volt.

Miami Heat (12.) - Los Angeles Clippers (5.) 91-84

A Clippers az első szűk két negyedben elég nagy különbséggel vezetett, aztán fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a Heat pedig az utolsó 4 percben lépett el ellenfelétől. A floridaiaknál Bam Adebayo megint nem játszott, de az ex-körmendi Trey McKinney-Jones sem - az Okaro White (23 pont, 8 pattanó), Justin Robinson (22 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Gian Clavell (20 pont) trió messze kiemelkedett a többiek közül ezúttal. A Clippersnél a tavalyi első körös Brice Johnson (13 pont, 6 pattanó), Kendall Marshall (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 5 eladott labda) és Jamil Wilson (11 pont, 3 pattanó) voltak a legjobbak, az idei második körös Sindarius Thornwell (9 pont, 1/5 mezőny, 7/9 büntető, 2-2 pattanó, gólpassz és szerzett labda) kicsit visszafogottabb, de legalább nem csak a pontszerzésre koncentrált.

Phoenix Suns (13.) - Memphis Grizzlies (4.) 98-102

A Grizzlies a második negyedben meglépett a Phoenixtől, de a Suns a végjátékban egyszer vezetett, 21 másodperccel a vége előtt pedig 98-98-nál, a parádésan játszó Mike James (32 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 szerzett, 6 eladott labda) révén egyenlített. Wade Baldwin IV-nak (21 pont, 7 pattanó) sikerült azonban válaszolnia, az idei 2/45-ös Dillon Brooks (7 pont, 2/10 mezőny, 5 pattanó, 3 gólpassz) büntetői pedig bebiztosították a meccset a Memphis számára. A győztesnél Wayne Selden Jr. (33 pont, 4 pattanó) volt a vezér, de a padról a tavaly kiválasztott Deyonta Davis (16 pont, 4 pattanó) is legjobb idei SL-teljesítményét hozta. A túloldalon James mellett a tavalyi 1/4-es Dragan Bendert (20 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) kell kiemelni, csak 1/7-es triplamutatója csúfítja az összképet - az idei 1/4-es Josh Jackson (13 pont, 8 pattanó) is jó volt, Marquese Chriss (2-2 pont és pattanó) csak 8 percet játszott, a második körben kiválasztott Davon Reed (13 pont) pedig megint egészen jó produkciót nyújtott.

Sacramento Kings (19.) - Dallas Mavericks (3.) 76-83

A Kings 8 percig vezetett, de az első negyed végén összeszedett előnyét a Dallas végig tartotta. A Mavsnél Dennis Smith Jr. (25 pont, 7 pattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) parádésan játszott megint, mellette a nem draftolt, de már leigazolt Johnathan Motley (15 pont, 3 pattanó) volt a legjobb. A Kingsnél az 1/5-ös De'Aaron Fox (0 pont, 3 gólpassz) csak 7 percet töltött a parketten egy bokasérülés miatt - az 1/15-ös Justin Jackson (25 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) volt a legjobb, Luis Montero (13 pont, 9 pattanó) kifejezetten hatékony volt, a két tavaly draftolt magasember, Skal Labissiere (4 pont, 1/7 mezőny) és Georgios Papagiannis (6 pont, 8 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk) viszont visszafogottan játszottak, még ha utóbbi hasznos is volt.

Portland TrailBlazers (16.) - Toronto Raptors (1.) 91-85

Az első félidő hullámzó játékot hozott, de inkább a Blazers állt jobban, aztán a harmadik negyed egyértelműen a Raptorsé volt, a záró 10 percben viszont megint az oregoniak vezettek általában. 83-82-nél, két perccel a vége előtt még meccsben voltak a kanadaiak, onnantól viszont a Portland irányított. A győztesnél az idei első körös Caleb Swanigan (13 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) megint dupla-duplázott, de jó volt Jake Layman (12 pont), RJ Hunter (11 pont), a tegnap nagyon hasznosan játszó Jarnell Stokes (13 pont, 5 pattanó), illetve Nick Johnson (17 pont) is. A Raptorsnál az ex-fehérvári Justin Edwards nem kapott lehetőséget, Fred VanVleet (31 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) kiemelkedett, a két nagycsapatban érdekelt magasember közül pedig Jakob Poeltl (10 pont, 6 pattanó) volt a jobb, Pascal Siakam (2 pont, 3 pattanó) kifejezetten halvány volt.

Los Angeles Lakers (15.) - Cleveland Cavaliers (2.) 94-83

A Lakers már az első negyedben meglépett a Cavstől, de a második felvonás végén, illetve a harmadik játékrészben a Cleveland ott loholt az aranysárga-lilák nyakában, át is vették néha a vezetést. A Lakers a harmadik negyed végén lépett meg megint, onnan pedig nem engedte már vissza a Cavst. Lonzo Ball (16 pont, 6/20 mezőny, 2/10 tripla, 10 pattanó, 12 gólpassz, 5 szerzett, 7 eladott labda) második tripla-dupláját jegyezte, de azt is hozzá kell tenni, hogy rengeteg eladott labdája és rontott dobása volt emellett. Ball mellett a másik idei első körös, Kyle Kuzma (20 pont), a tavaly draftolt Ivica Zubac (13 pont, 10 pattanó), illetve Vander Blue (18 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) emelkedtek ki igazán - a padról a tegnap szerződést kapó Alex Caruso (7 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) most kicsit háttérbe szorult, a második körös Thomas Bryant (6 pont, 4 pattanó) viszont sallangmentesen játszott. A túloldalon a két érdekes játékos közül Kay Felder (25 pont, 11/26 mezőny, 4-4 gólpassz és szerzett labda) sokoldalú volt, de dobáshatékonyságban nem volt jó, Edy Tavares (6-6 pont és pattanó, 3 blokk) viszont csinálta, amit tud.