Trae Young 31 pontjával nyert az Atlanta

Másodszor is legyőzte a Milwaukee-t az Atlanta.

Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 109-118

Trae Young megcsinálta a show-t. Másodszor találkozott Abu Dhabiban a két csapat és az első meccshez hasonlóan ismét az Atlanta jött ki győztesen a dologból, köszönhetően elsősorban Trae Young extrájának. A legutóbbi 25 pontja után most hátfájdalmak miatt nem lépett pályára a frissen igazolt Dejounte Murray, így Youngra maradt a munka oroszlánrésze, aki egy félidő parádét rendezett: csak a nagyszünet előtt láthattuk a parketten, de alig 20 perc alatt 31 pontot, 6 gólpasszt és 7/9 triplát jegyzett, több esetben rendkívül távolról emelte el a dobásokat, szenzációs játékkal szórakoztatta a közönséget. A nagyszünetben meglévő nyolcpontos fór aztán a fordulás után megnőtt, rögtön egy 10-1-gyel tért vissza a parkettre a Hawks és onnantól kézben volt a meccs a társaság számára, bár a negyedik negyedben a Milwaukee cseréi még kozmetikáztak a helyzeten. Young mellett a 21 perc alatt 21 pontot jegyző De'Andre Huntert is ki kell emelnünk, a többiek kicsit jobban meghúzták magukat, de csapatszinten így sem volt kérdés, hogy ezen az estén jobbak voltak a jelenlegi Bucksnál.

Tartalékos Milwaukee. A sérüléséből lábadozó Khris Middleton mellett Giannis Antetokounmpo, Joe Ingles és Wes Matthews sem volt ott a Bucks keretében, a nélkülük összeálló kezdő is csak 16-20 percet játszott, így összességében abszolút a kiegészítők kerültek most náluk előtérbe. Jrue Holiday 12-4-4-e azért nem rossz, Bobby Portis 15 pontot vállalt, a padról pedig Lindell Wigginton 10 perc alatt beszórt 16 egységét érdemes kiemelni, de ezen felül túl sok mindent nem tudunk írni a társaságról - jobb volt az Atlanta és a 22 eladott labda sem segítette Mike Budenholzer csapatának esélyeit.

A Bucks legjobb dobói: Wigginton 16/9, Portis 15/3, Holiday 12/3
A Hawks legjobb dobói: Young 31/21, Hunter 21/6, Griffin 13/9