Mócsánék nyertek, Golománék kikaptak

Az Idaho State a Sacramento State-et gyűrte le, a UCLA viszont sorozatban harmadjára bukott.

Idaho State (9-9, 4-3) - Sacramento State (5-12, 2-5) 71-65 (38-37, 33-28)

Nagyon kiegyenlített volt az első félidő - a vendégek a felvonás közepén 7 ponttal megléptek, de a hazaiak 19-26 után egy 13-2-vel fordítottak, a nagyszünetben pedig egyetlen pont volt a differencia a Bengals javára (38-37). A fordulás után jobban kezdett az Idaho State, egy 11-2-vel 10 ponttal léptek meg a 24. percre (49-39). Volt a különbség nem sokkal később 12 pont is - innen ugyan 2 pontra még visszajött a Sacramento State a 38. percben (62-60), a végjátékban azonban ezt követően egyetlen egyszer sem voltak egy labdabirtokláson belül a hazaiakhoz képest, akik győztek is végül (71-65).

Mócsán Bálint kezdőként 30 percet töltött a parketten, ami alatt 2 pontot (1/1 dupla, 0/5 tripla), 2 pattanót, illetve 1-1 eladott labdát és beütött faultot jegyzett.

A meccs összefoglalója:

Oregon (13-7, 3-4) - UCLA (13-7, 4-4) 94-91 (52-38, 42-53)

Nem kezdett jól a UCLA, védekezésben pocsék teljesítményt nyújtottak, így pillanatokon belül összeszedtek egy 9 pontos hátrányt, ami a játékrész felénél lett kereken 10 (26-16). 17 pont volt a legnagyobb különbség, és a félidőben is megvolt belőle 14 (38-52), sőt, a második félidő jelentős részében is bőven 10 pont fölött mozgott a távolság. Ez először a 36. percben dőlt meg, de a 38. perc elején még mindig 11 pont volt az Oregon előnye (88-77). Itt aztán jött egy 10-0 kevesebb mint kettő perc alatt a Bruinstól, a büntetőpárbajt azonban a végén a Ducks nyerte, így tudott három ponttal diadalmaskodni végül (94-91).

Golomán György kezdőként 20 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 4 pontot (0/2 dupla, 4/4 büntető), 2-2 pattanót, szerzett labdát és gólpasszt, valamint 1 blokkot jegyzett.