Napier vezetésével nyert a UConn

A tavalyi bajnok Connecticut csak hosszabbításban tudott felülkerekedni a West Virginia csapatán, de így is élérték a céljukat és a Big East Tournament nyolcaddöntőjébe jutottak, ahol a mai napon(03.08) fognak megküzdeni a toronymagas esélyesnek tartott Syracuse Orange csapatával a Madison Square Garden-ben. Emlékeztek még a 2009-es mérkőzésükre? Nem kevesebb mint hat hosszabbításra volt szükségük, hogy eldöntsék (127-117), megint kiélezett csata várható.

Shabazz Napier és Jeremy Lamb eléggé álmosan kezdte a mérkőzést, a UConn játéka nem is volt túl meggyőző a mérkőzés korai szakaszában. Napier mindösszesen 4 pontot szerzett az első felvonásban, de a második félidőre új erőre kapott és  26 pontig, 6 gólpasszig és 4 lepattanóig meg sem állt. Meg volt az esélye arra, hogy megnyerje a rendes játékidőben a mérkőzést, de az NBA távolságból elengedett hármasát kivetette a gyűrű. Érdekes volt meg egy sima kétpontos is elég lett volna nekik, ő azonban mégis rávágta a "mély" hármast. A hosszabbítás utolsó két percét kénytelen volt a padról végignézni, ugyanis kipontozódott. Jeremy Lamb is hozta az elvárt teljesítményt, igaz, hogy ő is csak a második félidőben indult be igazán, de a 22 pontján és 8 lepattanóján nincs mit megmagyarázni.

A WV Mountaineers csapatát mint azt már megszokhattuk megint Kevin Jones vezette, 25 pontot és 10 lepattanót szerzett, de Darryl Bryant is szépen hozzátette a magáét. Érdekes, hogy Bryant úgy jutott 20 pontig, hogy 14 mezőnykísérletéből csupán 4 érte el a célját, viszont 13 alkalommal állhatott a büntetővonalra és 10x büntetett is.

A Connecticut tehát nagy nehezen nyerni tudott, de ha ma megint beragadnak az első félidőben a Syracuse Orange ellen, akkor nem nagyon lesz visszaút számukra.