Nem borult a papírforma a rajton

Négy összecsapással kezdetét vette a női bajnokság 2012/13-as idénye. A nyitónapon 18 órakor három összecsapásra került sor: a bajnoki címet története során először elhódító Győr az első félidőben nyújtott jó játékának köszönhetően hozta el a két pontot a Szekszárd otthonából. A nyáron alaposan megerősödött Diósgyőr könnyedén győzött a Cegléd otthonában, míg a PEAC-Pécs hazai környezetben verte 39 ponttal a fennállása 100. évét ünneplő BSE-t. A nap negyedik találkozóján a Sopron hozta a papírformát és simán győzött Pasaréten a Vasas ellen.

alt

Atomerőmű KSC Szekszárd – UNI Győr 52-74 (11-22, 7-16, 18-18, 16-19)

Szekszárd: Scsekics 13/6, Theodorán 1, Bálint 15, Pap 6, Szvitlica 8. Csere: Tamis 1, Csek 4, Szepsi, Studer 2, Simon A. 2, Árvay. Vezetőedző: Magyar Gergely

Győr: Hurst, Simon Zs. 4, Rasheed 10, Nagy-Bujdosó 4, Shegog 16. Csere: Laklóth 8, Kublina 10, Raksányi 12/3, Semsei 2, Őri 4, Nagy D. 3, Dobos 2. Vezetőedző: Füzy Ákos

Maja Scsekics triplájával a 4. percben 7-2-re vezetett az Atomerőmű, aztán szépen lassan magához tért a bajnok. Raksányi hármasával 10-9-nél vették át a vezetést a győriek, majd a második játékrészben Kublina kosarával 24-11-re mentek. A hazaiaknál Csek faultproblémái okoztak gondot, az ukrán korosztályos válogatott hét perc alatt négy személyit vétett. 28-16-os győri előny után egy 10-2-es szakaszt produkáltak a Shegog vezette vendégek (18-38).A nagyszünet után aztán visszavett a lendületből a Győr, és ezt ki is tudta használni a szekszárdi együttes, és mindössze három ponttal vesztették el a második félidőt Bálint Rékáék.

Ceglédi EKK – DKSK Miskolc 68-99 (15-24, 15-27, 15-22, 23-26)

CEKK: Cymmer 7/3, Medgyessy 2, Orbán 15, Mrozinska 23, Serbán 2. Csere: Baksa 10/3, Kobolák 4, Filipowicz D. 5. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor

DKSK: Bukovszki 10, Fürtös 18/12, Raven 32/15, Szabó P. 15, Sanford 1. Csere: Bozóki 9, Reiner 6, Ocsenás 3/3, Szabó B. 2, Dubei 2, Arad 1. Veztőedző: Peresztegi Nagy Ákos

Igen jól kezdett a Diósgyőr a Cegléd otthonában, elsősorban az amerikai Raven volt elemében, az első tíz percben 11 pontig jutott. Hazai oldalon is akadt egy kiemelkedő teljesítmény a lengyel Mrozinska személyében, ettől függetlenül két triplát követően a 13. percben 35-23-ra vezetett a DKSK. Orbán révén ugyan visszajött tízen belülre a CEKK, de a negyed végén Szabó Petra kosaraival végül tetemes előnnyel várhatta a folytatást a Diósgyőr (30-51).
A nagyszünet után Fürtös újabb hármasával fokozatosan növelte előnyét, Reiner révén pedig már 72-42-re vezettek. A záró szakasz már formalitás volt, Orbán pontjaival kozmetikázott az eredményen a Cegléd, de az újfent villanó Raven vezetésével végül 31 ponttal diadalmaskodtak a miskolciak.

PEAC-Pécs – BSE-FCSM 87-48 (24-8, 21-11, 18-15, 24-14)

PEAC: Fűrész 5/3, Csutorás 4, Barbour 10, Horváth L. 16/3, Jaeschke 13. Csere: Dusanic 17/9, Szamosi 9, Czukor 6/3, Czirják, Hutlassa 7/3, Sánta, Raus.

BSE: Katona 7/3, Orsó, Adamecz 9, Károlyi 4/3, Bagi 1. Csere: Sonyák 9/3, Vukov 11/3, Hegedűs 2, Miháczi 3, Karlócai 2.

Nem kezdett megilletődötten az élvonalban bemutatkozó PEAC-Pécs, igen hamar magához ragadták a vezetést az immáron Stefan Csupics vezette BSE ellen. A hazaiaknál főleg az idén már csapatkapitány Horváth Lilla valamint a szerb Latinka Dusanics járt élen a pontszerzésben. A második játékrészben a hazaiaknál pontokkal mutatkozott a frissen igazolt Hutlassa Fanni, miközben a húsz pontos határt is átlépték és fokozatosan növelték előnyüket a 100. születésnapját ünneplő fővárosiak ellen, végül csaknem 40 ponttal tudtak győzni.

MKB Euroleasing Vasas – Uniqa Euroleasing Sopron 36-89 (6-28, 14-18, 12-21, 4-22)

Vasas: Pusztai, Katona 4, Bajnóczi 2, Mansare 4, Határ 3. Csere: Koch, Barnai 4, Müller, Mányoky 19/15, Gocsmann. Vezetőedző: Deák Éva

Sopron: Fegyverneky 6, Zsovár 10, Milovanovics 28/6, Zavecz 12, Teilane 6. Csere: Krnjics 11, Licskai 8, Vágvölgyi 5, Böröndy 2, Pál, Weninger 1. Vezetőedző: Székely Norbert

Állva hagyta a feldobás után a Sopron a nyáron meggyengült Vasast. A 4. percben a székhelyét éppen Pasarétről áttevő Teilane büntetőjével 10-0-ra vezetett a tavalyi ezüstérmes. Az első játékrész utolsó percébe fordulva Licskai büntetőjével már 24-4-re ment a Sopron. A folytatásban aztán összekapta magát a Vasas, Mányoky két triplát is elsüllyesztett, így ezt a negyedet csupán négy egységgel vesztették el a hazaiak.
A záró szakaszig tartották magukat a fiatal fővárosi játékosok, aztán az utolsó tíz percben ismét a tavalyi kupagyőztes akarata érvényesült és a papírformának megfelelően győztek a Vasas otthonában.

A PINKK-Pécsi 424 – ZTE NKK mérkőzést november 22-én, 19 órakor rendezik.

Kép (1.): gyorikosar.hu
Kép (2.): bama.hu
Slide: boon.hu