Zárt kapuk, zárt védekezés

Alig egy hónappal és tíz nappal a női bajnokság rajtját követően már el is érkeztünk a pontvadászat második köréhez, a „visszavágókhoz”. A feszített tempót a PEAC-Pécs együttese az Adria-Liga küzdelmeivel is „tetézi”, a baranyaiaknak a hétvégén már a 9. fordulóban lesz jelenésük a sorozatban, így ezúttal is hét közben léptek pályára a bajnokságban.

A magyar NBI 10. fordulójának nyitómeccsén a BSE otthonában léptek pályára Horváth Lilláék, az ellen a BSE ellen, amelyet még az első körben simán, 87-48-ra verték. A fővárosiak azóta két sikert könyvelhettek el a pécsiek hat győzelmével szemben. A városmajoriak dolgát az is nehezítette a találkozó előtt, hogy az MKOSZ Technikai Bizottságának határozata után az összes hazai mérkőzésüket (minden korosztályban) zárt kapuk mögött kénytelenek lejátszani pályahitelesítési problémák miatt…

Ennek megfelelően nem valami nagy hangulat fogadta a csapatokat, egy kicsit be is ragadtak a rajtnál. Aztán Jaeschke duplájára Bagi válaszolt Sonyák remek leosztását követően. Az ezúttal a pécsiek kezdőcsapatában helyet kapó Hutlassa Fanni triplával mutatkozott be, míg a túloldalon két Adamecz kosár érkezett. Sokat kapkodtak a felek, mindkét fél igyekezett leindításokból gyors kosarakat szerezni, ám mindez rengeteg kihagyott ziccerben jelentkezett (6-9). A 7. percben Csutorás volt eredményes egy szép betörést követően, miközben Orsó gyűjtötte be igen korán a harmadik személyijét. A palánk alatt rendre faultokat kiharcoló Szamosi büntetőivel növelte előnyét a PEAC (8-17). Az utolsó percbe fordulva egy eladott labdát követően Dusanics kapott sportszerűtlent, de a BSE csupán egyetlen Sonyák büntetővel „használta ki” a hibát, így Dusanics ziccerével 19-9-re vezetett a Pécs.

A második negyed itt is, ott is büntetőkkel indult, majd a hazaiak védekezését lehetett dicsérni, hiszen kivédekezték a pécsiek 24 másodpercét. A játékrész elején Csupics mestert figyelmeztették a játékvezetők reklamálás miatt, Hutlassa viszont semmivel sem törődve második hármasával 24-11-re növelte övéi vezetését. Károlyi forgatta be jól Horváth Lillát, de a ziccer kimaradt és végül Jaeschke kosara Stefan Csupicsot késztette időkérésre (13-26). Ez úgy tűnt egy ideig használt, hiszen Tiba triplát dobott, majd a védekezés is jó volt, ám a Bagitól kemény körülmények között megszerzett labda után Stefan Csupicsnak ezúttal nem csak ígérték, hanem be is fújták a technikait. A vendégek ezt jól használták ki (az esetből 4 pontot dobtak), ráadásul Jaeschkével sem bírt a BSE, ez pedig 14 pontos PEAC-előnyt jelentett. A 18. percben Horváth Lilla villogott mindkét oldalon, előbb tempót szerzett, majd kiválóan védekezett: dobásig sem jutottak a hazaiak (16-34). A BSE zónáját szépen kijátszva Hutlassa ziccerezett, a pécsi csapat pedig továbbra is szigorúan és eredményesen védekezett, mindez pedig a félidőre tetemes előnyét jelentett (18-40).

A térfélcserét követően kicsit beragadt a PEAC, Sonyák és Orsó első kosarával próbált zárkózni a BSE (24-41). Horváth osztott ki szép blokkot a betörő Hegedűsnek, de a játékrész első fele összességében a hazaiaké volt. Ekkor eredményesen védekeztek Sonyákék, ám a különbségen jelentősen így sem tudtak szűkíteni. A 26. percben Szamosi a mezőnyben elsőként érte el, majd lépte át a tíz pontos egyéni teljesítményt, majd Barbour is bedobta első pontjait. Hiába tűnt úgy a negyed elején, hogy feljöhet a BSE, a kiválóan védekező vendégek végül még mélyítették a két csapat közti szakadékot (26-53).

A záró szakaszra nem sok nyitott kérdés maradt, a lényegi dolog már rég eldőltek. Talán éppen emiatt nagyon leült a meccs, Tiba kosara után a 33. percben 34-56 állt a táblán. Balla Dorottyát és Kiss Virágot is pályára küldte Zseljko Djokics, aki a negyed derekán kért időt, miután öt percig csak két pécsi pontot lehetett feljegyezni. A jól teljesítő Szamosi tudott újítani csapata támadójátékán (a magasbedobó 21 pontig, 7 lepattanóig, 8 kiharcolt faultig jutott), miközben a hazaiaknál is pályára lépett minden játékos. A PEAC végül végig kimagaslóan védekezve sima győzelmet könyvelhetett el.

BSE-FCSM – PEAC-Pécs 41-70 (9-19, 9-21, 12-14, 11-16)

BSE: Sonyák 7, Orsó 4, Adamecz 8, Károlyi 1, Bagi 3. Csere: Miháczi, Hegedűs M. 2, Tiba 9/3, Kovalcsik 5, Vukov 2, Katona Zs., Bodnár. Vezetőedző: Stefan Csupics

PEAC: Fűrész 4, Barbour 3, Hutlassa 8/6, Horváth L. 4, Jaeschke 9. Csere: Szamosi 21, Dusanics 6, Czukor 6, Csutorás 4, Czirják 4/3, Balla, Kiss V. 1. Vezetőedző: Djokics Zseljko

Kép: peacpecs.hu