A címvédő ELTE-BEAC elvette az éllovas Csata veretlenségét

A címvédő ELTE-BEAC otthonában elveszítette veretlenségét a Női Amatőr Bajnokság felsőházi rájátszásában az addig makulátlan Csata DSE.

A címvédő ELTE-BEAC otthonában elveszítette veretlenségét a Női Amatőr Bajnokság felsőházi rájátszását a vasárnapig makulátlan mérleggel vezető Csata DSE. Az  éllovas első számú üldözője, a BKG - szokásának megfelelően - a második félidőben őrölte fel aktuális ellenfele, a Tatabánya ellenállását. Az ajkai Balsay Anna tripla-duplával segítette győzelemhez csapatát a Kecskemét ellen.

A középmezőnyben a DEAC-DSI két dunántúli fellépésén is vesztesen hagyta el a játékteret, viszont több, mint egy év után visszatért a debreceniekhez Göttlinger Anna. A nyíregyházi Papp Klaudia 40 pontot - benne 7 triplát - dobva vezette győzelemre csapatát Tatán. Az alsóházban a Baja simán verte a Szolnokot, és két remek, izgalmas meccset is játszottak ebben a mezőnyben: a Petőfi SE a MAFC, a Kiss Lenke KS pedig a Szombathely otthonában nyert.

Az 1-9. helyért:
Ajka-Cserpes Trudi - Kecskeméti KC 89-62
A mezőny messze legeredményesebb játékosa, a pontszerzésben gyakran magára maradó Farkas Petra (36 pont,10 lepattanó, 8 szerzett, 7 eladott labda) vezette kecskemétiek az első negyedben még tartották a lépést a csapatként jóval egységesebb ajkai együttessel. A hazaiak Csikász Anna (20 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Balsay Rita (16 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Fabini Borbála (15 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), a tripla-duplával záró Balsay Anna (12 pont, 10-10 lepattanó és gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda), valamint Püspöki Lotti (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) vezérletével lényegében a második negyedben eldöntötték a mérkőzést. Statisztikailag érdekes, hogy az Ajka az igen sok (31) eladott labda ellenére - a Kecskemétnél ez szám 26 volt - is simán győzött, többek között azért, mert a lepattanó csatát 51-32-re megnyerte.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Tatabányai KC 69-50
Egy félidőt bírt a Csáktornyai Fanni (11 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) vezette Tatabánya, a másodikra azonban a szigetszentmiklósi együttes - ahogy ellenfeleivel tenni szokta - felőrölte ellenállását  Szünet után már nagy fölényben játszott a Doktor Anna (15/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Shirian Fatime (13/3 pont) és Ruttner Zsóka (10 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk) vezette BKG, amely végül magabiztosan nyerte a mérkőzést.

ELTE-BEAC Újbiuda - Csata DSE 85-79
Presztízsharc volt, hiszen az előző évadban a vendéglátó nevén e két csapat "keveréke" nyerte a másodosztályú bajnokságot, de úgy is lehetne fogalmazni: a címvédő fogadta a veretlen éllovast. A szoros első etapot követően a második elején egy 11-3-mal ellépett a Lelik Réka (20/12 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Bernáth Réka (15/9 pont) és Boros Dorka (13 pont, 6 szerzett labda vezette Csata, s közülük Lelik és Boros a tavaly a bajnokságot megnyerő BEAC-nak is meghatározó játékosa volt. Szünetig szívós munkával visszajött 4 pontra, a BEAC.

Döntő fordulatot hozott a második félidő első 4 perce, amikor egy 12-3-as "száguldással" a Szabó Dóra (25/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz)-Pusztai Petra (22 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz)-Gocsmann Ágota (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Kovács Vanessza (11 pont, 15 lepattanó, 2 blokk) kvartett vezette címvédő fordított, s meg is ugrott 5 ponttal. A 3. negyed hajrájában volt már 9 pont is a BEAC előnye, de a szakasz végén Bernáth két triplájával 3-ra feljött a Csata. A záró etapban többször is feljött 1 pontra a veretlen éllovas Csata, ám a kiélezett helyzetekben a BEAC rendre újítani tudott, így egy színvonalas, izgalmas, remek mérkőzésen a címvédő elvette trónkövetelője veretlenségét. A BEAC sikerének értékét növeli, hogy "vezéréi" közül, Szabónak 37 és Pusztainak pedig 35 perces "bevetése" volt a mérkőzés előtti napon az MTK-BEAC élvonalbeli alsóházi rájátszásbeli összecsapáson.

Kecskeméti KC - Szegedi KE 48-57
A fordulatos első félidőt követően még 2 ponttal a főleg Schlégl Odett (13/3 pont) és Kálló Dóra (11 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő hazai együttes vezetett. Döntő volt, hogy a 3. negyedben a Vári Zita (18 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Tóth Cecília (15/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Jáhni Zsófia (15 pont, 8 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 2 blokk) trió vezette szegediek 5 ponton tudták tartani a hazaiakat, akiknek - általában - legeredményesebb játékosát, Farkas Petrát (9 pont, - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 8 szerzett labda) pontszerzés tekintetében elég jó hatékonysággal kikapcsolták. A záró etapban már nem fenyegette veszély a szegediek sikerét, volt már 16 pontos is az előnyük.

A 10-18. helyért:
ZTE II - Aluinvent DVTK Miskolc U23 57-81
A diósgyőri fiatalok Arad Zsófia (18 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Sikora Emőke (17 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Vörösházi Jázmin (14/6 pont, 3 lepattanó) ponterősségére építve szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Az egerszegi hölgyek a jó, 22-11-re megnyert 3. negyedükkel Kovács Cintia (15 pont, 5 lepattanó), Preisinger Boglárka (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3-3 szerzett és eladott labda), Vincze Virág (12 pont, 5 eladott labda) és a dupla-duplával záró Liska Nikolett (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) a második félidőt ugyan nyerték, ám a miskolciak sikerét pillanatnyi veszély sem fenyegette.

Dávid Kornél KA - DEAC-DSI 72-56
Az első negyed még a hosszú sérülése, 14 hónap kihagyás után visszatérő Göttlinger Anna (12/3 pont) és Radványi Dóra (11 pont, 6 lepattanó) eredményességére építő vendég debreceni együttesé volt. A folytatásban azonban egyértelműen a Laufer Gabriella (21 pont, 7 lepattanó)-Orsó Viktória (16/3 pont, 5 gólpassz)-Fekete Csilla (11 pont, 4 lepattanó, 8-8 szerzett labda és gólpassz) trió vezette fehérvári együttes akarata érvényesült, amely már szünetig fordított és végül simán nyert.

Tatai SE - DEAC-DSI 66-62
Hiába ért el két játékos, Gál Annamária (17/3 pont, 15 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Jávor Petra (10/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) is dupla-duplát a vendég debreceni együttesből, s nyerte nagy fölénnyel 54-37-re a lepattanó harcot, s hiába nyert meg három negyedet is, mégis alulmaradt a tataiakkal szemben. A döntő a 3. negyed volt, amelyet 24-12-re nyert a Takács Emese (25 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Lendér Lilla (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Strupka Renáta (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) trió vezette Tata, amelynek győzelmét az utolsó percben Strupka biztosította be 2 büntetővel.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - ZTE NKK II 85-47
Minden negyedet megnyerve aratott Halász Zsófia (20 pont), Vörösházi Jázmin (18 pont), Sikora Emőke (14 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Vasas Orsolya (10/6 pont, 3 lepattanó) és Aldazabal Laura (10 pont 8 lepattanó) a diósgyőri fiatalok a visszavágón is magabiztos győzelmet arattak az ezúttal "kétemberes" csapat benyomását keltő, Vincze Virág (17/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) és Liska Nikoletta (16 pont, 9 lepattanó) vezette zalaiak ellen.

Tatai SE - Nyíregyházi Kosársuli 75-82
Színvonalas, végig szoros, kiélezett mérkőzésen elsősorban egy parádés egyéni teljesítményre - Papp Klaudia (40/21 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) alapozva győztek a vendég nyíregyháziak. A vendégcsapat sikeréhez azért  az ezúttal "alvezérré" előlépő Fekete Dóra (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) hasznos játékára is szükség volt. A játékidő nagy részében a Tata Takács Emese (18 pont, 11 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Lendér Lilla (17 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Gusztafik Lilla (12/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Kiss Judit (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3-3 eladott labda és gólpassz) vezetésével "tapadt" a szabolcsi együttesre, 2 és fél perccel a befejezés előtt csupán 2 ponttal vezettek a vendégek, akik a végjátékban pontosabban játszva megnyerték ezt a színvonalas találkozót.

A 19-26. helyért:
Szombathelyi Egyetem - ELTE-Fortis 72-40
Minden negyedet megnyerve a Szabó Haklits Zsuzsanna (25/6 pont, 7 lepattanó)-Simon Cintia (24/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) duó vezette Szombathely a záró szakaszban tette fölényessé győzelmét a fővárosiak ellen, akiktől egyedül Martina Aho (10/3 pont, 3 lepattanó) érte el a 10 pontot. Mezőnymunkájáért hazai részről Molnár Anna (6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), a fővárosiaktól pedig Regedánszki Tímea 9 pont - 11 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Galli-Hirling Borbála (6 pont - 8 mezőnykísérlet - 14 lepattanó, 3 eladott labda) emelhető ki, a fővárosiak nagy különbségű vereségében jelentős szerepe volt az igen gyenge (1/13, 7,7%) triplamutatójuknak.

Bajai NKK -Szolnoki MÁV SE 65-43
A 19-7-re megnyert első negyedre, valamint főként Kucsora Réka (22/12 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda, 6 gólpassz), Hilcz Alexa (16/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Novotnik Tiffani (11/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építve a lepattanó harcolt ezúttal megnyerve (39-31) simán nyertek a bajaiak. A triplákat igen gyengén (2/22, 9,09%) dobó szolnoki együttesből egyedül Munkácsi Éva (13/3 pont, 3 eladott labda) dobott 10 pont fölött.

MAFC - Fonti-Trans Petőfi SE 77-79
Színvonalas, fordulatos, végig kiélezett, szoros meccset nyert meg a csapatként talán egységesebb, "szélesebb alapokon álló" baranyai együttes. A záró etap közepén az igen jó dobóformát kifogó Horváth Enikő (21/18 pont - 6/11 tripla - 4 eladott labda) utolsó 6. triplájával visszaszerezte a vezetést az ő, valamint Gorácz Eszter (21 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és az eredményessége mellett óriási mezőnymunkát is végző Hercze Szandra (12/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) jó játékára alapozó hazai együttes. Ezt követően azonban egy 7-1-es roham formájában "döntő csapást" mért a Mojzes Gina (21 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Gyuricza Kitti (13/3 pont, 4 eladott labda), Domokos Kinga (13 pont, 7 lepattanó), Kalocsai Dorina (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Szabó Laura (10/3 pont, 6 lepattanó) vezette baranyai együttes a hazaiakra, s végül megnyerte ezt a remek mérkőzést.

ELTE-Fortis - MTK 58-43
Némi túlzással ez az összecsapás Hizsnyik Dóra (24/9 pont - 29 mezőnykísérlet - 8-8 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), illetve Gróf Tímea (21/3 pont, 5 lepattanó) párharcaként is felfogható, különösen pontszerzés tekintetében, hiszen más nem érte el a 10 pontot. A hazaiak játékosának azonban jobb "szárnysegédjei" akadtak, elsősorban Zelenák Sára (9 pont, 8 lepattanó), valamint az a Galli Hirling Borbála (4 pont - 11 mezőnykísérlet - 16 lepattanó), aki főszerepet játszott abban, hogy az ELTE-Fortis 58-43-ra nyerje a lepattanócsatát, aminek nagy jelentősége volt a három negyedet megnyerő, egyet pedig döntetlenre adó hazai együttes győzelme szempontjából.

Szombathelyi Egyetem - Kiss Lenke KS 79-80
Végig szoros, kiélezett, fordulatos mérkőzésen hiába adta Simon Cintia (38/15 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a Szombathely, s jutott el 21/3 pontig - 9 lepattanóval Szabó-Haklits Zsuzsanna, ért el egyetlen pont híján dupla-duplát Uszkai Dóra (9 pont. 10 lepattanó), s bizonyult messze a mezőny legjobb pattanózójának Molnár Anna (6 pont - 12 mezőnykísérlet - 20 lepattanó), mégis a vendég fővárosiak kerekedtek felül. A vendégeknek több volt a kosárra igazán veszélyes játékosuk, és az Opitz Petra (23 pont, 9 lepattanó)-Szabó Enikő (15/9 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda)-Mészáros Anna (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Orosz Anett (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) kvartett vezetésével győzni tudtak Szombathelyen. A 40. perc elején Szabó Enikő triplája alakította ki a végeredményt, a hazaiaknak két lehetőségük is volt fordítani, de nem tudtak élni az esélyekkel.