Egyetlen pont döntött Szekszárdon

Végig kiélezett összecsapást játszott egymással az Atomerőmű KSC-Szekszárd és a ZTE NKK a női NBI-ben. A hazaiak végül egyetlen ponttal, 65-64-re győztek.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – ZTE NKK 65-64 (19-23, 13-17, 19-10, 14-14)
Szekszárd, NBI, vezette: Fodor, Menyhárt, Praksch

Ingyenes tekinthették meg a kilátogatók a két csapat összecsapását, a szekszárdi klubvezetés a Vasas elleni gyenge teljesítmény miatt igyekezett kárpótolni szurkolóikat. A ZTE már két mérkőzést tudott le a bajnokságból, előbb a Vasast, majd az MTK-t verte Gáll Tamás csapata.

Kiegyenlített játékot hozott a nyitó negyed első fele. A 7. percben Zele kosarával még 15-14-re vezetett a Singletont ismét nélkülöző Szekszárd, de a folytatásban Török pontjaival fordított a ZTE és 23-17-re fordítottak. A folytatásban Czukor büntetői után a tízes határt súrolta a különbség (23-32), jókor jött hazai részről Studer Ágnes triplája. A félidőig azonban Varga vezetésével őrizték előnyüket a vendégek.

A nagyszünet után nagyot fordult a játék képe. Dusanics triplája fújt riadót hazai részről, majd végül a 26. percben fogta be a zalaiakat a Szekszárd. Scsekics távolijával 46-44-re már a hazaiak vezettek, elsősorban Varga és Horváth révén maradt közel a ZTE (51-50).

A záró negyedben a rendkívül ponterősen játszó Varga Zsófia révén ismét a vendégek mentek, de összességében kiélezett volt az összecsapás. A negyed derekán ismét Scsekics hármasával került előnybe a Szekszárd, majd a 39. percben a fiatal Studer Ágnes kosarával 65-63-ra vezettek. Varga csak egy büntetőt értékesített: a záró percbe egy pontos szekszárdi előnnyel érkeztek a csapatok, azonban itt már nem született újabb kosár, így 65-64-re győzött Magyar Gergely csapata.

Szekszárd: Scsekics 14/9, Kalocsai, Hajdú 4, Dusanics 9/3, Zele 11. Csere: Simon A. 6, Studer Á. 9/3, Studer Zs., Szepsi, Kovalcsik 10, Tamis 2.
Zalaegerszeg: Török 9/3, Fuisz 4, Czukor 16, Varga Zs. 24, Fritz 2. Csere: Horváth Zs. 7, Vágvölgyi 2.

Kipontozódott: Zele (36. perc), ill.: Török (33. perc), Czukor (38. perc).