Elindult a playoff a nőknél: a ZTE elsőre elvette a PEAC pályaelőnyét

A Sopron, a DVTK és a Szekszárd is győzött a női A-csoport negyeddöntőinek első mérkőzésén, a ZTE viszont megtréfálta a PEAC-ot.

Érvényesítette a papírformát a Sopron

A bajnoki címvédő, 22-0-s alapszakaszt záró Sopron Basket ellenfele a rájátszásba nyolcadik helyen befutó Cegléd együttese volt a női A csoport negyeddöntőjében. Az Euroliga Final4-ra készülő soproniak a papírformának megfelelően erősen kezdtek, 8-0-ra vezettek a 4. percben. Turner triplájával hamar tíz fölé kúszott Roberto Iniguez együttesének vezetése, amely végig irányította a találkozó első felvonását – a ceglédiek csak elvétve találtak be, 23-7-tel ért véget a nyitónegyed.

A folytatásban sem lazított a gyeplőn a Sopron, Zahui, Crvendakic és Dubei találataira alapozva hamar elérte a húszat is a különbség. Ebben a negyedben sem érte el a tíz dobott pontot a ceglédi alakulat, félidőre tetemes, 30 pontos hátrányba kerültek a kék-sárgák (46-16). A térfélcsere után sem változott érdemben a játék képe, hazai oldalon a fiatalok is pályára kerültek már – nem tudta áttörni a Pest megyei gárda a házgazda fojtogató védekezését. A vendégektől végül senki nem szerzett kétszámjegyű pontot, mindenki 10 alatt maradt – a végére kialakult közel 60 pontos különbség bár túlzónak tűnhet, ezen a napon ennyi volt a két csapat között.

Sopron Basket – VBW CEKK Cegléd 90-34 (23-7, 23-9, 26-5, 18-13)

A Sopron legjobb dobói: Crvendakic 23/9, Dubei 20/12, Zahui 13, Dupree 12.
A Cegléd legjobb dobói: Hamilton-Carter 7, Révész B. 7.

Jól kezdett otthon a DVTK

Az alapszakasz második helyén záró DVTK a Csata együttesét fogadta Miskolcon. A találkozó első hat pontját a házigazdák szerezték, és gyakorlatilag az egész nyitónegyedben előnyben voltak – Skoric büntetőivel 17-9-re is vezettek már. Nem hagyta annyiban Tursics Krisztián együttese, Lelik és Jovanovic találataival visszajöttek az etap végére kettő pontra (17-15). A folytatásban Medgyessy Dóra vette hátára csapatát, triplájával kilenc ponttal lépett el a diósgyőri hölgykoszorú. Ezt a játékrészt végig irányítása alatt tartotta Cziczás László alakulata, így félidőre 10 pont fölötti előnyre mehettek a piros-fehérek (44-33).

A fordulást követően 16-tal is elléptek Kiss Angelikáék, ám Horváth Bernadett közelijével visszazárkózott tízre a Csata (50-40). A negyedet azonban a miskolciak zárták jobban, Skoric kosarával visszaállt a 15 pontos differencia (66-51). A záró felvonásban a húszat is közelítette már a hazaiak előnye, mindenre volt válasza Medgyessyéknek. Mokango kosarával meg is lett a közte 20, ám a végjátékot nem adta fel a Tursics-csapat – 76-65-ot követően egy 14-5-ös futással kozmetikáztak a végeredményen Barnai Juditék. A negyeddöntő első összecsapását összességében magabiztosan nyerte a DVTK, de hazai környezetben nem esélytelen a szépítésre a Csata.

Aluinvent DVTK – NKE-FCSM Csata 81-70 (17-15, 27-18, 22-18, 15-19)

A DVTK legjobb dobói: Medgyessy 17/3, Skoric 15/3, Walker 15/3, Mokango 13.
A Csata legjobb dobói: Lelik 17/9, Barnai 15, Horváth 13/6, Jovanovic 11.

Sima szekszárdi siker a pontatlanul célzó Győr ellen

Az elmúlt két évad ezüstérmese, az Atomerőmű KSC Szekszárd a CMB CARGO UNI Győr csapatával mérkőzött a rájátszás első körének első mérkőzésén. Sok hibával kezdtek a felek, a negyedik percig kellett várni az első kosárra – Abby Bishop szerezte. Kezdett magához térni a Szekszárd, de a győriek továbbra sem találták „dobókezüket”, 8 perc játékot követően még csak Raksányi dupláját tudták felírni a nevük mellé (12-2). A kosárszegény nyitónegyedet magabiztosan vitte el a házigazda (18-4). A folytatásban némileg kiegyenlítettebb csatát láthattak a kilátogatók, Spanou és Raksányi találataival tartotta magát a Győr. Félidőre stabil előnnyel mehettek Studerék, de a második játékrészben nem tudták annyira ráerőltetni akaratukat a vendégekre, mint tették azt az első 10 perc során (32-21).

A harmadik felvonásban megint masszív védőmunkájára építve növelte előnyét Zseljko Djokics alakulata, győri oldalról Sanja Mandic tripláin kívül nem akadt extra teljesítmény (55-39). A záró 10 percben már nem változott lényegesen a játék képe, másodszor is tíz egység alatt tartotta ellenfelét a Szekszárd, így a végére 20 fölé nőtt a differencia. Magabiztos játékkal nyerte a negyeddöntő első felvonását a Szekszárd a gyengén dobó Győrrel szemben.

Atomerőmű KSC Szekszárd – CMB CARGO UNI Győr 70-48 (18-4, 12-17, 25-18, 15-9)

A Szekszárd legjobb dobói: Bishop 21/3, Dojkic 14/3, Studer Á. 12, Gereben 11.
A Győr legjobb dobói: Mandic 10/6, Spanou 9/3, Raksányi 7.

Elvette a PEAC pályaelőnyét a ZTE

Papíron a legszorosabb csatát ígérte a női negyeddöntők sorában a PEAC – ZTE összecsapás. Koizar triplája vezette fel a mérkőzést, az első negyed derekát 6-7 után egy 12-1-es etappal megnyomta a vendég ZTE (7-19). Már ekkor látszott, hogy a palánk alatt gondban lehet a Meszlényi Róbert vezette PEAC, a zalai centerek több támadópattanót is megkaparintottak, ennek is köszönhetően előnnyel fordulhattak a második játékrészre (14-23). Itt Pusztai és Koizar találataival tíz fölé növelték vezetésüket, Horti Dóra még egy hárompontost is a helyére küldött (22-36). Egy 8-2-es sorozattal zárkóztak a pécsiek, a félidő 40-32-es ZTE-előnnyel ért véget.

A harmadik etapban fokozatosan építkezve dolgozta le hátrányát a PEAC, Brewer trojkája azt jelentette, hogy mindössze egyetlen pont maradt Gáspár Dávid csapatának fórjából (48-49). Időben kapcsolt a zalai hölgykoszorú, a negyed végére ismét felépítettek egy hétpontos vezetést (52-59). Az utolsó tíz percben a Brewer – Imovbioh duó eredményességére alapozva újfent egy pontra jöttek fel a hazaiak, de a vezetést nem sikerült átvenniük – innen megint rákapcsolt a ZTE, és nem is engedte ki a kezéből a mérkőzést. Bár egy negyed kivételével az valamennyit a hazaiak nyerték, a gyenge kezdés rányomta bélyegét az egész mérkőzésükre – a ZTE nagy csatában vette el a pályaelőnyt a Meszlényi-gárdától.

PEAC-Pécs – ZTE NKK 72-77 (14-23, 18-17, 20-19, 20-18)

A PEAC legjobb dobói: Imovbioh 23, Simon 17/3, Brewer 11/3.
A ZTE legjobb dobói: Horti 17/3, Parker 15, Boonstra 14/6.

fotó: hunbasket.hu