A forduló válogatottja - Rájátszás, Negyeddöntő (1.)

Tegnap megrendezték a magyar férfi A-csoportban a negyeddöntők első mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló, 10. forduló

Irányító
Anthony Nelson - PVSK-PANNONPOWER (1)

A Pécs amerikai irányítója egészen kiválóan játszott a Körmend ellen, nem kis mértékben neki köszönheti Csirke Ferenc együttese, hogy sikerült nyerniük idegenben - borzasztóan jól összefogta a társaságot. 20 pontja (3/4 dupla, 4/7 tripla, 2/3 büntető) mellett volt 6 gólpassza, 4 pattanója, 1-1 szerzett labdája és blokkja, valamint 2 kiharcolt faultja. A negatív oldalra mindössze 2-2 eladott labda és beütött személyi hiba került nála, így 27 és fél perc alatt 25 VAL-t hozott.

Dobóhátvéd
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco amerikai nyerőemberének tegnap nem ment annyira a pontszerzés, mint szokott, de így is kulcsszerepe volt a Kaposvár elleni győzelemben. 20 pontot szórt, de gyenge hatékonysággal (3/11 dupla, 2/4 tripla, 8/8 büntető), volt azonban 5-5 gólpassza és lepattanója, 2 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 1 beütött és 8 kiharcolt faultja, így 40 perc alatt 26 VAL-ig jutott.

(Itt mindenképp érdemes kiemelni Alhaji Mohammedet, aki alig maradt el Govenstől 24 VAL-lal.)

Kicsatár
Chris Smith - PVSK-PANNONPOWER (1)
Benke Szilárd - Zalakerámia ZTE KK (1)

Smith sallangmentesen jutott el 18 pontig (4/6 dupla, 3/5 tripla, 1/1 büntető), 3 gólpasszig, 2 szerzett labdáig, 1 pattanóig, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt faultig a Pécs körmendi győzelme alkalmával - 31 perc alatt 22 VAL-t hozott. Tőle három VAL-lal elmaradt a ZTE legjobbja, Benke Szilárd, viszont csak a beütött személyi hibák miatt. Benke 16 pontot szórt (2/4 dupla, 2/4 tripla, 6/6 büntető), volt 5 pattanója, 1-1 blokkja, gólpassza és eladott labdája, valamint 4 beütött és 5 kiharcolt faultja, ez ért végül 19 VAL-t 36 perc alatt.

(Winston Shepard ugyanígy 19 VAL-t ért el az Albánál, Malik Cooke pedig 22-ig jutott a Kaposvár színeiben, de előbbinél voltak jobb teljesítmények saját csapatában, utóbbi pedig vesztes együttesnél játszott.)

Erőcsatár
Andrew Barham - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco másik húzóembere tegnap Govens mellett Barham volt, aki főleg az első félidőben villogott, mikor 20 ponttal meglépett ellenfelétől Szrecsko Szekulovics gárdája. 26 pontot dobott (4/6 dupla, 5/7 tripla, 3/3 büntető), amivel a játéknap legeredményesebb játékosa lett. Volt 8 pattanója, 2-2 szerzett és eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt személyi hibája, így jutott el 31 és fél perc alatt 31 VAL-ig. Ez volt a legjobb egyéni mutató, de a Pécs sikerét ezúttal többre értékeltük, így lett más a kör MVP-je.

Center
Ismet Sejfic - PVSK-PANNONPOWER (1)

A Pécs bosnyák centere sallangmentes teljesítményt nyújtott, gyakorlatilag alig tudott hibázni. 20 pontos (10/14 dupla), 15 pontos, nagyon masszív dupla-duplát szállított, emellett volt 1-1 blokkja, gólpassza, szerzett és eladott labdája, illetve 3 beütött faultja, amivel alig több mint 32 perc alatt 29 VAL-t hozott. Ennél ugyan volt jobb produkció is a negyeddöntők első meccsein, de a PVSK hozta a legnagyobb győzelmet, az egyetlent idegenben, legjobbjuk pedig Sejfic volt a számok alapján, ezért ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
James Farr - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)

Farr az Alba hosszabbításos győzelmében nagy szerepet játszott, hiszen a kispadról 12 pontig (5/6 dupla, 0/1 tripla, 2/3 büntető), 7 pattanóig (4 támadó), 1-1 blokkig és szerzett labdáig, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt személyi hibáig jutott, amivel 20 perc alatt 19 VAL-t produkált.

(Itt a körmendi kettős, Terry Allen (26 VAL) és Lasan Kromah (22 VAL) jobbak voltak a statisztika alapján, de a vasiak olyan gyenge védekezést mutattak be, és itt főleg Allent lehet megemlíteni, hogy Farr teljesítményét többre értékeltük azt is nézve, hogy az Alba nyert, a Körmend pedig egyetlen otthon játszó csapatként elbukta pályaelőnyét.)