Alba: Fél lábbal a négy között!

Az első negyedben keményen tartotta magát a budapesti alakulat, de a harmadik játékrészt ponterősen kezdő hazaiak hamar eldöntötték a mérkőzést, és ezzel szinte biztosan a továbbjutás sorsát is. Az Albánál a légiósok mellett Szabó Zsolt, Supola Zoltán, míg a vendégeknél Vavra András teljesített jól.

Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés – 2013. február 6.

Alba Fehérvár – MAFC 95-58 (23-19, 25-15, 25-9, 22-15)

Vodafone Sportcentrum 800 néző  Vezette: Farkas G., Horváth A., Szalai Zs., (Nagy)

Alba: Moore 9/3, Wood 14, Hollis 15/6, Szabó Zs. 19/9, Keller 12/3  Csere: Lekli 8, Bódi 6/6, Supola 10/3, Juhos 2, Medve 0

MAFC: Lakosa 5/3, Fodor 7, Lakits 7/3, Fekete 0, Vavra 20   Csere: Nagy 10/9, Misek 7/3, Vittay 0, Horváth 2, Rácz 0, Mócsán 0

Az első játékrész elején Keller és Szabó tripláival gyorsan meglépett az Alba, de a lélektani tízpontos határt nem tudta átlépni a házigazda. A vendégek vezetőedzője, Sabáli Balázs egy gyors időkéréssel azonnal rendezte a sorokat. Ezután a teher nélkül, és nagyon koncentráltan küzdő vendégek szívósan tapadtak ellenfelükre. Főként Vavra volt elemében, de a MAFC kisemberei is bátran használták ki a szellős fehérvári védekezés kínálta lehetőségeket. Ennek köszönhetően meglepően szorosan alakult az első tíz perc, melynek végén mindössze négypontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (23-19).

Bódi triplával fújt riadót övéinek, ami után 7-0-át repesztett az Alba - ezzel először kúszott 10 pont fölé a különbség a felek között. Színmagyar ötösre és szigorúbb védekezésre váltott a Fehérvár, öt perc alatt mindössze három pontot engedélyeztek a vendégeknek Kellerék, akik folyamatosan szakították le üldözőjüket. Wood ziccere után Sabáli Balázs másodszor is időt kért. A negyed utolsó percei igencsak hosszúra nyúltak - szaporán szólt a bírói síp - és ez teljesen széttördelte az amúgy sem folyamatos játékot. A második tíz percet végül tíz ponttal nyerte a Fehérvár.

Nem tudni mi hangozhatott el az öltözőben, de 10-0-ás rohanással kezdte a második félidőt a Fehérvár, amivel húsz pont fölé tornázta előnyét a Dzunics-csapat. Szorosabbá fűzte védekezését az Alba, a megszerzett lepattanókat követő gyorsindítások révén pedig harminc pont fölé kúszott a hazai előny. Moore szlalomja és kosara csalt ki tapsot a mintegy 800 fős közönségből, majd Lekli vetődött egy reménytelen labda után és ért földet a játéktéren kívül. Szerencsére a hazaiak centere megúszta az esetet és folytatni tudta a játékot. Nem úgy a túloldalon Horváth Márton, aki térdsérülés miatt vált ki végleg a játékból.

Az utolsó negyedre nem sok izgalom maradt, csak a hazai győzelem mértéke volt kérdéses. A fekete mezes vendégek továbbra is nagy szívvel küzdöttek, és igyekeztek harminc pont körül tartani a különbséget a magasabb osztályban szereplő és jóval nagyobb játékerőt képviselő Fehérvárral szemben. Ismét Moore volt az, aki egy kis show-t csempészett az amúgy nem túl érdekfeszítő mérkőzésbe, majd Nagy Balázs és Fodor Kristóf kosaraival zárkózott a MAFC. A lefújás pillanatában közel negyvenpontos hazai győzelmet mutatott az eredményjelző. A magabiztos Fehérvár győzelem ellenére, azonban a vendégeknek sincs szégyenkeznivalója a mérkőzés miatt.