Győzelmi sorozatban a Sopron

Hullámzó mérkőzésen nyert Sabáli Balázs együttese egyik nagy riválisa, a MAFC otthonában - megint csak 66 pontot kapott az SKC.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 14. forduló
MAFC (3-11) - Sopron KC (3-11) 66-74 (19-20, 16-12, 13-16, 18-26)

MAFC: Hot 20/12, Fodor 4, Misek 9, Davis 15, Cvetkovics 8/6.
Csere: McCray 8, Peringer 2.

Sopron KC: Parker 11/3, Duvnjak 9, El-Amin 22/12, Takács 6/6, Watkins 10.
Csere: Mészáros 12/6, Dénes -, Bagó 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jobban kezdett a fővárosi alakulat, nagyon szépen megfogták a legutóbb kifejezetten jó támadójátékot nyújtó Sopront, Hot és Cvetkovics kosaraival kezdtek meglépni, az új igazolás, McCray duplájával pedig 7 ponttal vezettek a 6. perc végén (12-5). Sabáli Balázsék ezután rendezték a sorokat, és bár a pontokat ipari mennyiségben termelő El-Amin kosaraira egy ideig tudott válaszolni a MAFC, Takács triplájával a Sopron állt jobban 10 perc játékot követően (19-20). Watkins révén tovább nőtt a vendégek előnye a második negyed elején, Sabáli mesternek azonban a 15. percben már időt kellett kérnie, mert a budapesti együttes csinált egy 9-0-s rohanást, vissza is vette ezzel a vezetést a MAFC (28-22). Összekapta magát az SKC, felvették a hazaiak fordulatszámát, de a nagyszünetben 3 ponttal a vendéglátó állt jobban (35-32).

A fordulás után hullámzó volt a játék - eleinte a Sopron volt sokkal jobb, egy 10-2-vel kezdték a vendégek a negyedet (37-42), majd a MAFC futott egy 9-0-s szakaszt (46-42). Védekezésben sokkal jobb teljesítményt nyújtottak a felek, mint támadásban, de összességében nem volt nagy különbség a két gárda produkciója között, nem is volt meglepő, döntetlenről futhattak neki a csapatok az utolsó 10 percnek (48-48). A záró játékrészben aztán megint beindult a Sopron támadójátéka - a 34. percben, 56-59-nél volt esélye a MAFC-nak a szoros végjátékra, de újfent meglépett a vendég gárda, amelynél ebben a szakaszban a szokásos vezérek mellett Mészáros is kiválóan játszott, csak az utolsó negyedben 10 pontot szerzett. A végére nem maradtak nagyobb izgalmak - sorozatban másodjára győzött a Sopron, amely ezzel az eredménnyel (66-74) nemcsak beérte győzelmek számában a MAFC-ot, hanem az egymás elleni eredményeket is a saját javára fordította.