Harmadik lett az Alba Nagyváradon

A hétvégén Nagyváradon szerepelt az Alba Fehérvár együttese az Antonio Alexe Emléktornán - ennek harmadik napján, tegnap délelőtt a Metalac Valjevo volt Marcel Tenterék ellenfele. Az Adria Liga szabadkártyát kapó Metalac túl nagy falatnak bizonyult, a harmadik negyedet 17 ponttal nyerték a szerbek, így végül 76-68 arányú vereséget szenvedtek a fehérváriak, ezzel az Alba 1 győzelemmel és 2 vereséggel harmadik lett a tornán.

Antonio Alexe Emléktorna, 3. játéknap
Alba Fehérvár - KK Metaljac Valjevo 68-76 (18-17, 18-16, 10-27, 22-16)

Alba Fehérvár: Simon 12/3, Csorvási 5, Kovács 11, Kromah 11, Melvin 16/6.
Cs: Supola 4, Juhos 7/3, Tóth 2.

Metaljac Valjevo: Campara 2, Bozidar 2, Tomasevic 17/6, Todorovic 12/6, Babovic 2.
Cs: Kutlesic 6, Malesevic 14, Rakicevic 4, Josilo 14/6, Radenkovic 3.

Az Alba Fehérvár hivatalos honlapja, az albakosar.hu beszámolója:

"A jó erőkből álló szerb csapat a 2014/15-ös szezonban már  Adria-liga résztvevő lesz. Az előző két ellenfélhez hasonlóan erős csapat volt a vasárnapi, és jól szolgálta felkészülésünket. Jól kezdtük a mérkőzést, remek védekezéssel 28 ponton tartottuk az első félidőben ellenfelünket, a második félidőben már elfáradtunk, és a Metaljac megfordította az eredményt, végül 68-76 arányban megnyerte a mérkőzést.

Remekül illeszkedett a csapat felkészülésébe a nagyváradi nemzetközi torna, hiszen alig 48 óra alatt 3 igen komoly nemzetközi mérkőzést tudott játszani csapatunk.

Hétvégén következnek a hazai edzőmérkőzések. Pénteken 17.30-kor visszavághat csapatunk a Nagyváradnak. Vasárnap pedig 19.00 órától a szlovák Prievidza lesz az ellenfél."