Szenvedve nyert a Szombathely

Az alsóház négy mérkőzésén még nem talált legyőzőre a Szombathely, amely ennek megfelelően biztosan menetel a rájátszás előtti 7. hely megszerzéséhez. A ZTE ugyan eddig egy sikert jegyezhetett, de Factum legyőzése után legutóbb a Sopront szorongatta a tartalékos zalai csapat – idegenben.

Zalakerámia-ZTE KK – Szova-Trend Optika KC Szombathely 80-83, h.u. (14-16, 19-11, 15-26, 20-15, 12-15)

Zalaegerszeg, középszakasz, alsóház, 6. forduló. V.: Györffy, Szabó G., Jurák.

Mindkét oldal tartalékosan játszott, a légiósok nélküli hazaiak Gáspár és Kovács nélkül léptek pályára, míg a túloldalon Kálmán maradt ki a kezdőcsapatból. Ennek ellenére jól kezdett a ZTE, Koma kosarával 8-6-ra vezettek, de Váradi két hármasával hamar fordított a Szombathely. Ivosev duplája után 16-10-re vezettek a vendégek és úgy festett innentől tarthatják előnyüket, ám Koma büntetőivel két pontra jött fel a ZTE a negyed végén.

A második játékrész elején Puszta 2+1-ével újfent átvette a vezetést a zalai csapat, a vendégek pedig rendkívül enerváltan kosárlabdáztak, az első pontjaikra a negyedben közel 5 percet kellett várni. Ennél a Váradi triplánál már Kálmán László is pályán volt, a szombathelyi kapitányt kénytelen volt pályára küldeni Bencze Tamás, hiszen nagyon nem ment csapatának a játék (23-19). Kertész labdalopása majd ziccere után nyolccal is ment a ZTE és ugyan a fiatal Bognár hármast dobott a túloldalon a nagyszünetben 33-27-re vezettek a lelkesen játszó hazaiak.

Mint az elmúlt fordulókban többször is, megint Will vitte hátán a sárga-feketéket, két hármasa ellenére a ZTE továbbra is vezetett, elsősorban Pusztának köszönhetően (39-33). Ekkor összekapta valamelyest magát a Szombathely, Ivosev és Stafford kosaraival átvették a vezetést (39-40) – Völgyi Péter időt is kért. A 28. percben Zagorac is megszerezte első (!) mezőnykosarát, de főleg Stafford volt az, akinek köszönhetően előnybe tudott kerülni a vendég csapat. A negyed végén Kálmán válaszolt Vertetics triplájára, így 48-53-mal zárult a szakasz.

Az utolsó etapban előbb Koma kosara tartotta tízen belül a csapatát, majd Baki egy triplával két pontra tornázta vissza a különbséget (55-57). Megint nagyon beragadt a Szombathely, olyannyira, hogy Kertész szemfülessége után 59-59-re egyenlítettek a 37. percben. Nem sokkal később viszont Koma után az irányító számára is véget ért a mérkőzés kipontozódás miatt. Will újabb triplájával került előnybe ismét a Szombathely. Az utolsó percbe fordulva Vertetics szórt hármast, majd Puszta kosara hosszabbításra mentette a ZTE-nek a meccset!

A ráadásban az ex-Falcós Borszéki tempójával 72-69-re ment a ZTE, majd Puszta lépte át a húszas ponthatárt. A túloldalon viszont az addig halványan teljesítő légiósok, Ivosev és Zagorac hozott fordulatot (74-76). A hazaiak rendre pontatlanok voltak büntetőből – Kálmán viszont nem, így végül szenvedve ugyan, de nyert a Szombathely, az óriásit küzdő, minden elismerést kiérdemlő ZTE ellen.

ZTE: Kertész 11, Vertetics 15/6, Puszta 22, Baki 12/6, Koma 16. Csere: Kerkai 2, Borszéki 4, Gáll, Kis R.

Szombathely: Simon L., Váradi 13/9, Will 14/9, Ivosev 11/3, Zagorac 13. Csere: Harazin, Stafford 16/6, Jancsikin, Kálmán 14/3, Perl, Bognár 3/3.

Kipontozódott: Koma (35. p.), Kertész (37. p.), Vertetics (45. p.), Kerkai (45. p.), ill.: Váradi (45. p.)