8. helyen zárt az SKC!

Nekiesett a Pécsnek a Sopron, a hazai együttes számára csak a győzelem jelentett biztos tagságot a felsőházban, a pécsiek már beverekedték magukat, s a 7. helyen zártak. Kezdetben a hazai akcióknál Rubin és Gombás villogott, a védekezésben pedig a több szép blokkot is bemutató Egemonye adott stabilitást. Csirke Ferenc négy perc után, 13-2-nél unta meg az egyoldalú játszadozást s időt kért. Azt követően Csirics vezetésével feljavult a Pécs támadójátéka, s jelentősen nem nőtt negyed végéig a különbség.

A második szakasz 5 Molnár ponttal kezdődött, egy tripla s egy visszapöckölt pattanó formájában, ez utóbbihoz hasonló kosárral felelt Tóth. Thomas röpke 2 percre pihent, s ezt hazaiak számára kritikus időszakot egy 8-0-s futással kihasználta szorossá tette a meccset a Pécs. Thomas visszatérte után sem találtak magukra az elbizonytalanodó hazaiak, nem úgy a túloldalon Doyne. Tóth Norbert hármasával át is vették a vezetést a vendégek, összességében egy 20-0-s rohamot bemutatva a magassági fölényük ellenére inkább távolról operáló hazaiaknak. A hosszú soproni kosárcsendet Rubin törte meg, Tóth újabb hármasára pedig három közeli Egemonye dupla volt a hazai válasz. A fordulatos félidő végén döntetlenre álltak a felek.

Egemonye szünet után ott folytatta, ahol az első félidő végén abbahagyta, kosara után a "duruzsoló" Csirics kapott technikait. Ugyanúgy egyoldalú hazai fölénnyel kezdődött a második félidő, ahogy az első, miközben Gombás kapta meg a 4. hibáját. Csirke másfél perc s 8 hazai pont után kért időt. A kis szusszanás talán Molnárnak jött a legjobban, aki Csirics kosara után két triplát is beemelt. Egy pattanóért aló harc után Tóth egyébként a maga csendes módján vitatott egy fújást - ő is technikait kapott. 10 pont fölé nőtt a hazai előny. Ekkor Doyne emelt be gyorsan két hármast, a rutinos Boldizsár felelt rá - szintén 3 pontért.  A hazaiak a szakasz hajrájában a jelek szerint sérülése után válogatott formáját visszanyerő Molnár remek megmozdulásaival növelték előnyüket. A negyed Doyne a félpályáról dobott triplájával, s 13 pontos hazai vezetéssel zárult.

A záró szakasz elején sűrűn potyogtak a kosarak, tartotta 10-12 pontos előnyét a Sopron sőt ez Vesztergom duplája majd hármasa után 17-re nőtt. A hajrában Csirics rossz dobása után, faultot remélve jókorát rúgott a reklámtáblába, újabb technikait kapott.

A soproniak a játékidő nagyobb részében rá tudták kényszeríteni akaratukat ellenfelükre és biztos győzelemmel jutottak a rájátszásba.

Meszlényi Róbert: - Megérdemelten nyertünk,mindenki mindent megtett a sikerért. Büszke vagyok a csapatra, hogy bejutott a rájátszásba.

Csirke Ferenc: - A Sopron igen kemény védekezése megzavarta a játékosaimat. A második negyedben tizenöt pontos hátrányból felálltunk, de ez túl sok erőt vett ki a játékosainkból szünet után eláradtunk. Ezzel együtt az alapszakasz hetedik helyéhez gratulálok a csapatnak.

Kis Rába-menti Takarék SKC - PVSK Pannonpower 91-75 (24-12, 13-25, 31-18, 22-20)

Sopron, 800 néző, Vezette: dr. Vigh, Hegedűs, Török

Sopron: Thomas 20 , Rubin 14/6, Molnár 22/12, Gombás 5/3, Egemonye 20

Csere: Vesztergom 7/3, Keresztes 0, Takács 0, Boldizsár 3/3, Lakatos 0

Pécs: Vaszojevics 8, Kovács 0, Doyne 17/9, Csirics, 27/3, Tóth N. 18/9

Csere: Dr. Deák 3/3, Csabay 2