ASE-Kaposvár döntő a IX. MTOK Orosz László Emléktornán

A paksiak a Pécset verték, a házigazda a Szedeákot győzte le - 20 ponttal múlta felül az Alba a KTE-t - nagy hajrával fordított a Sopron a végig vezető OSE ellen.

IX. MTOK Orosz László Emléktorna

Első elődöntő
Pécsi VSK-VEOLIA – Atomerőmű SE 87–91 (32–23, 17–25, 15–23, 23–20)

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó 2, Smith 19/6, Diggs 17/6, Budimir 16/6, Aiken 16/3. Csere: Csirics 9/3, Horti 4, Ruják 3/3, Antóni 1.

Atomerőmű SE: Evans 26/18, Coleman 14/6, Early 6, Lóránt 10, Kis R. 2. Csere: Porter 13, Harris 11/9, Kovács Á. 7/3, Szalai 2, Valerio Bodon -.

Az MTOK Orosz László Emléktorna első elődöntőjében jobban kezdtek a pécsiek, ám Evans vezetésével gyorsan fordított az ASE - 20 perc után 1-gyel vezettek a mecsekaljaiak (49-48). A fordulás után a paksiak akarata érvényesült inkább, a végjátékba is Dzunics Braniszlav együttese ment be előnnyel, Evans hatodik hármasa pedig végleg eldöntötte az összecsapást az ASE javára. A mérkőzésről képeket a PVSK hivatalos oldalán, a pvsk-panthers.hu-n találtok!

Második elődöntő
Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 83–77 (20–15, 24–19, 25–23, 14–20)

Kaposvári KK: Davis 17/12, Norfleet 12/6, Baki 6/6, Hendlein 17/3, Dramicsanyin 11/9. Csere: Krnjajski 4, Lalic 15, Bogdán 1, Horváth H. -.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Miliszavljevics 11/3, Wirth -, Balmazovics 19/9, Krapic 17/6, Asbury 15. Csere: Kerpel-Fronius B. 8/3, Vágvölgyi -, Olasz 3, Kerpel-Fronius G. 4.

Az emléktorna második elődöntőjében a hazaiak jó védekezésüknek köszönhetően több gyorsindításos kosarat szereztek, így 10 ponttal megléptek (20-10). Bár a Szedeák előbb Balmazovics, majd Asbury, az utolsó negyedben pedig Krapic vezetésével kapaszkodott, nem tudta ledolgozni hátrányát, így a házigazda vívja ma az ASE elleni döntőt.

Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 85-65 (34-25, 16-14, 20-13, 15-13)

Alba Fehérvár: Ljubicic 8/6, Guyton 25/9, Awogbemi 1, McDuffie 21/9, Csorvási 7. Csere: D. Smith 9/9, Molnár M. 4, Takács Martin 2, Lukács 4, Keller I. 2, Varga M. 2, Polster.

KTE: Williams 12/6, Wittmann 7/3, Djeraszimovics 17/3, Kucsera 5/3, Karahodzsics 11. Csere: Révész 8, Molnár D. 2, Vukcsevics 1, Lewis, Fülöp 2.

Jól kezdett az Alba, és bár Révész révén egyenlített a KTE (14-14), parádés támadójátékkal rukkolt elő Jesus Ramirez csapata az első 10 perc során (34-25). A folytatásban magabiztosan tartotta, sőt, növelte előnyét a székesfehérvári alakulat, amely Guyton és McDuffie vezetésével végül kerek 20 pontot vert a kecskeméti együttesre.

SKC – OSE Lions 87-84 (21-31, 27-24, 18-14, 21-15)

SKC: Pitts 21/3, Johnson 16/12, Supola 15, Rivers 10/3, Carter 20/6. Csere: Takács 3/3, Werner, Molnár M., Buzsáki, Élő 2, Fazekas.

Oroszlány: Washington 9/9, Rizvic 11/3, Mohácsi 5/3, Zsíros 10/6, Bozovics 20. Csere: Anda 8, Demeter 6/6, Illés 12/9, Garamvölgyi 3, Kucsora.

Az első félidő igazi dobópárbajt hozott a két gárda felkészülési mérkőzésén, a hazaiak 6/9-es, a vendégek pedig 9/13-as triplamutatóval rendelkeztek 20 perc után. Ebből az első negyedben villogó Zsíros-Demeter-Illés trió révén az Oroszlány jött ki jobban, amely 10 perc után 10, a félidőben pedig 7 ponttal vezetett. A záró negyed végjátékáig úgy tűnt, hogy nem tud fordítani a hazai gárda, amely hiába próbált meg mindent, a túloldalról mindig érkezett válasz. A jeget végül Pitts és Rivers törték meg, az általuk bemutatott 10-2-es szakasszal nyert végül a Sopron.

II. Szaniszló Sándor Emléktorna

JKSE – BKM Lucenec 76-82 hosszabbítás után (17-15, 17-19, 16-19, 19-16, 7-13)

JKSE: Brbaklics 8, Reed 18/3, Staten 22/3, Alekszandrov 16/12, Lajsz 5. Csere: Mészáros 7/3, Buzás -, Szigedi -.

A II. Szaniszló Sándor Emléktorna első elődöntőjében az egyelőre még Pantelics nélkül felálló, címvédő Jászberény a szlovák BKM Lucenec ellen lépett pályára. A mérkőzés végig kiegyenlített küzdelmet hozott, a rendes játékidő kevés is volt a csapatoknak, hogy eldöntsék, melyikük a jobb. Végül a losonci gárda az egykori jászberényi, a végül 20 pontig jutó Mike Caffey révén legyőzte Nikola Lazics csapatát. A Berény ma a házigazda MEAFC-Miskolccal játszik a harmadik helyért. A torna első napján készült képeket a miskolciak facebook-oldalán megnézhetitek!