Esélye sem volt a Paksnak

Az Atomerőmű SE a legjobbja, azaz Lorenzo Williams nélkül utazott az itthon legyőzött Nizhny Novgorod elleni visszavágóra. Nem túl jó jel ez, ha azt vesszük, hogy szinte minden téren ő az ASE első számú játékosa ebben az idényben, és többek között az ő remeklése is kellett ahhoz, hogy itthon két vállra fektessék az oroszokat. Nem várt tehát egyszerű meccs a paksiakra, lássuk hogyan birkóztak meg a feladattal!

Mindkét oldalon elrontott támadásokkal indult a találkozó, mígnem egy Cole faultot követően büntetőből megszerezték a vezetést a hazaiak. Kapkodva kezdett a magyar csapat, két perc alatt három labdát is eladtak a fiúk, aminek következtében kénytelenek voltak faultokkal megállítani az ellenfelet. Ráadásul a dobás sem ment, és amíg Ignerski révén a hazaiak azért be-betalálgattak, a paksiaknak ez sehogy nem jött össze. Végül Cole törte meg a gólcsendet a negyedik perc végén, duplája után 5-2-re állt a meccs. Vojvoda Dávid gyorsan begyűjtött 2 hibát, így le kellett ülnie, majd hamarosan az egész csapat követte a kispadhoz, mikor újabb három bekapott pont után Völgyi Péter kikérte első idejét. Sok minden azonban ezután sem változott, Ignerski  és Protic nagyon élt, szinte akkor szereztek kosarat, amikor akartak. A hetedik percben már 16-6 áll a táblán, és ebből a 16-ból 15-öt ez a duó jegyzett. Nálunk Cole és Tóth tudott betalálni, de az látható volt, hogy ha a mezőnyemberek nem szedik össze magukat, akkor akár már a félidőre lefőhet a kávé". Kovács Ákos megérezve a dolgot betermelt egy triplát, ám miután a túloldalról erre is érkezett - több - felelet, a negyed végére komoly, 13 pontos előnyt építettek ki a hazaiak.

A második negyedet aztán remekül kezdte az ASE, előbb Vojvoda majd Kovács révén szereztek kosarat, és ezzel tízen belülre kerültek. Sőt, Morgen kettesével még közelebb lopakodtak, ám erre már Paunic is reagált, mégpedig egy szép tripla formájában. Továbbra sem nagyon ment a pontszerzés a magyar csapatnak, bár az biztató, hogy legalább a védekezést nagyjából összeszedték, és az eredményt tartani tudták. Egészen nagyjából 2 percig amikor is mintha ledermedt volna a magyar csapat, és zsinórban kaptak 11 pontot, majd Körtélyesi büntetője után még négyet. Teljesen tehetetlennek tűnt a Paks ez alatt a hat perc alatt, mintha a pályán sem lettek volna. A negyed végére még maradt egy szép Tóth Ádám kosár, ám így is 24 ponttal vezetett a nagyszünetben a Novgorod.

A második félidőre a kezdőcsapat érkezett vissza a magyar oldalon, és minden ment tovább, ahogy a szünetet megelőzően. Előbb elrontott paksi támadás, majd egy sikeres Bremer tripla. Az első ASE kosarat Wilson jegyezte, igaz, csak egyet ért, mivel büntető volt, és a párja kimaradt. Nagyon látszott, hogy a vezér, az Zo Williams ma nem volt ott, hogy hátára vegye a csapatát. Szerencsére Cole és Morgen egy-egy triplával kicsit feljebb zárkóztatta a magyarokat, megakadályozva, hogy harminc fölé növekedjen a differencia. Természetesen a túloldalon egyből jött a felelet, hasonló formában, Ignerski által kézbesítve. Ez ismét felpörgette az orosz gárdát, és pillanatok alatt megvolt a 30 pontos előny. Ismét jött egy időkérés, amelynek annyi pozitív hozadéka volt, hogy a következő támadásból Morgen egy szép 2+1-es akcióval harmincon belülre hozta csapatát. A negyed utolsó perceire még jutott egy-két sikertelen támadás mindkét oldalon, ám az eredmény nem változott, így az utolsó negyed előtt 66-37 állt a táblán.

A negyedik negyed a változatosság kedvéért egy Novgorod rohammal indult, amelyet ezúttal a két triplát szóró Bremer vezetett, és 11-0-ig tartott, mielőtt megtörte volna egy magyar időkérés. A hátralévő időben még itt is, ott is esett pár kosár, a házigazda tovább növelte az előnyét, az ASE pedig a végére elérte az ötven pontot. Összességében elmondható, hogy gyakorlatilag egy pillanatig sem volt esélye a legjobbját nélkülöző Paksnak, amely számára ez a meccs nem igazán bírt téttel. Matematikai esély még van a továbbjutásra, ilyen szempontból nem történt tragédia. A mutatott játék sajnos kritikán aluli volt, de ezt tudjuk be Williams hiányának. Biztató volt Morgen jó és erőszakos játéka, a kellő játéklehetőség birtokában idén megfelelő ütemben fejlődik a fiatal magasember. A hétvégén Pécsre látogat az ASE, ott mára két Williams-szel a fedélzeten vélhetően egészen más lesz a csapat játéka. Ezt követően még két Eurochallenge találkozó vár az Atomerőműre, amelyeket mindenképpen hozni kell a továbbjutáshoz.

Nizhny Novgrod - Atomerőmű SE 96-51(32-10,21-10,22-17,30-14)

Novgorod: Protic 20/3, Savalyev 2, Paunic 11/9, Ignerski 22/3, Yakovenko 12. Csere: Baranov 1, Nelyubov -, Antonov 6, Pustahvar 3/3, Bremer 17/9.

ASE: Wilson 6/3, Vojvoda 2, Kámán -, Cole 12/3, Tóth 7. Csere: Morgen 13/3, Körtélyesi 1, Kovács Ák. 7/3, Kovács Ád. 3, Kerpel-Fronis -.