Férfi NB I B: Eddig előny a pályaelőny a bennmaradásért zajló párharcokban

Előnyben a Pápa és a Bonyhád.

A piros csoportban a Pápa a Baja, a zöldben pedig a Bonyhád a Tiszaújváros ellen szerzett előnyt a kiesés - a pirosban a közvetlen kiesés - elkerüléséért zajló párharcokban. Érdekesség, hogy a zöld csoportban a Hódmezővásárhely egy hazai döntetlennel nyerte meg kuparendszerű párharcát a kecskeméti fiatalokkal szemben. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport

Az 5-8. helyért

MAFC - Veszprémi Kosárlabda Kft. 105-86

A két középső negyedben egyértelmű fölényben játszva nyerte meg biztosan Bordács Soma (23 pont, 20 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Tóth Péter (14/12 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Misek Levente (14/3 pont, 3 gólpassz), Komma László (12 pont, 4 lepattanó) és Polgárdy Ádám (10 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) hatékony, jó játékával a MAFC a visszavágót a Dancsecs András (25/15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Füzi Róbert (24/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Stefan Glogovac (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építő Veszprém ellen.

A párharc nyertese: a MAFC kettős győzelemmel.

BKG Príma Akadémia - TF-BP 83-75

A második és a harmadik negyed után is még döntetlenre állt a Tichov Dominik (20/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Szántó Dániel (12 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz)-Oroszi Bence (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda)-Nagy Szabolcs (11/3 pont, 4 gólpassz) kvartett vezette TF-BP Szigetszentmiklóson. A záró etapban aztán a BKG Nagy Botond (27/18 pont, 5 gólpassz), Nagy Benedek (16/12 pont, 9 gólpassz),  Lakatos Péter (11 pont, 4 lepattanó) és Ormai Botond (10 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) jóvoltából "behúzta" a mérkőzést, és a másodszor is legyőzte ellenfelét.

A párharc nyertese: a BKG Príma Akadémia kettős győzelemmel.

A 11. helyért

Óbudai Kaszások - PVSK-Cargate 97-89

A 32-25-re megnyert nyitó negyedre, az egységes csapatmunkára, azon belül pedig leginkább Boinitzer Dávid (17/3 pont, 6 lepattanó), Sedin Karavdic (15/15 pont, 6 lepattanó), Bencsik Barnabás (15 pont, 3 lepattanó), Czura Attila (14/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Fekete Viktor (11/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Vas-Teplán Miklós (11/9 pont, 5 gólpassz) kosaraira alapozva szerzett előny a Kaszások együttese a Kalmár Viktor (19 pont, 4 lepattanó), Laufer Gergely (17/12 pont), Erdei Ádám (14/6 pont, 3 lepattanó), Fülöp Zsombor (14 pont, 6 gólpassz) és Mándity Márkó (11/3 pont, 3 lepattanó, 9 gólpassz) találataira támaszkodó PVSK-fiatalokkal szemben.

A 13. helyért

Conoil Papa KC - Bajai Bácska FKE 114-78

A kiesés közvetlen elkerüléséért vívott párharc első találkozóján hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Jakab Péter (42/21 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) személyében a Baja, rajta kívül a vendégektől csupán Virág Előd (13/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Szűcs Marcell (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jutott el 10 pontig. A csapatként egységesebb Pápa Sonyák Béla (27/15 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Németh András (24/9 pont, 8 gólpassz), Koma Dániel (18 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Hódi Patrik (16/12 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) ponterős játékával úgy aratott fölényes győzelmet, hogy mind a 10 pályára lépő játékosa eredményes volt.

Zöld csoport

Az 5-8 helyért

DEAC U23 - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 70-59

Remek második negyedének köszönhetően szünetben 6 ponttal még a Geiger Bálint (19/9 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda)-Kámán Bálint (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette vendég győri gárda állt jobban. A térfélcsere után azonban Gáspár Mátyás (17 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk), Kiss Kolos (17/15 pont, 6 lepattanó), Pollák Balázs (12/6 pont, 4 lepattanó, 11 gólpassz) és Fábián Szabolcs (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével átvették az irányítást, és végül 10 pont fölötti győzelmet arattak a debreceni fiatalok.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt U23 75-75

A küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapás - mivel kuparendszerű párharcoknál ez lehetséges - döntetlenre végződött a Varga Ákos (27/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Pavlovic Vuk (12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz), Bálint Erik (10/6 pont, 4 lepattanó), Varga Zalán (10 pont, 7 lepattanó) és Semin Burko (10 pont, 6 lepattanó) vezette vásárhelyi gárda, illetve a Botka Botond (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Ivkovic Milán (15/3 pont, 8 lepattanó), Tóth Barna (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Kiss Dávid (11 pont, 10 lepattanó) és Tóth Balázs (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó kecskeméti fiatalok között.

A párharc győztese: a Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 144-137-es összesítéssel.

A 9. helyért

SMAFC 1860 KA - Dunaharaszti MTK 77-84

Remek második negyedével elhúzott a remek dobóformát kifogó Csabay Ádám (24/24 pont - 8/11 tripla), valamint Jordan Santiago (22/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz) és dr. Franczva Ádám (12 pont) eredményességére építő Dunaharaszti. A harmadik etapban szorossá tette a találkozót, s a hajrában még előnyben is volt a Kovács Benedek (23 pont, 8 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz)-Hajnal Kristóf (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Németh Márk (14/6 pont, 5 lepattanó)-Soós Bence (9/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) kvartett vezette SMAFC. A végjátékban azonban újítani tudtak a vendégek, s a párharc második meccsét is megnyerték.

A párharc nyertese: a Dunaharaszti MTK kettős győzelemmel.

Pénzügyőr SE - Elite Basket 93-87

A harmadik negyed után 6 ponttal még a Láncos Krisztián (22 pont, 12 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Vranek Máté (16/12 pont, 3 lepattanó), Bodnár Balázs (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), és Tóth András (10/9 pont) kosaraira alapozó vendég Elite vezetett. A Pénzügyőr azonban a záró szakaszban nyújtott remek támadójátékának, az utolsó 10 percben szerzett 33 pontjának, valamint Nemes Milán (25/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Kovács Marcell (13/3 pont, 4 gólpassz), Szálas Gábor (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Varga Balázs (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Barnabás (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) kosarainak köszönhetően megfordította a találkozót.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 65-59

Mindkét oldal mindenkit mozgósított, a várt nagy küzdelmet hozta a bennmaradásért zajló párharc első "ütközete", amelyen szinte végig fej-fej mellett haladt a Karosi Gergely (19/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Pajor Dávid (10/3 pont, 3 gólpassz)-Frank Áron (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) trió vezette Bonyhád és a Jordan Madrid Andrews (21/3 pont, 16 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda), Bán Tibor (17/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Gerőcs Roland (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó Tiszaújváros. Az utolsó három percnek 55-55-ről vágtak neki a csapatok - a végjátékban a valamivel pontosabban játszó hazaiak nyertek, s szereztek előnyt a párharcban.

Fotó, slide: hunbasket.hu