Győzött a Kecskemét a PVSK otthonában

Sztojan Ivkovics, és ex-pécsi játékosai nem először tértek vissza a mai napon a baranyai megyeszékhelyre, azonban ennek a találkozónak még hosszú évekig meglesz a pikantériája. A találkozó Kelley és Csirics triplaváltásával kezdődött, majd Wittmann lendült bele, és vezérletével előnybe került a Kecskemét. Azonban a túloldalon az első fordulóban alulteljesítő Eilingsfeld összeszedte magát, és visszahozta a csapatát, összesen 6 pontot elsüllyesztve az első félidőben. Minimális előnnyel vezettek a hazaiak, mikor pályára került Hegedűs Gergely, és egálra hozta a negyedet, majd egy Bencze kosár után már a vendégeknél volt az előny a negyed végére. A második negyedben felváltva estek a kosarak és őrizte minimálisnak mondható előnyét a Kecskemét, majd dr. Deák három büntetőjével – Dénes ütött oda rossz időben – újra a Pécs kezében volt a vezetés. A játék képe továbbra sem változott, a csapatok felváltva találtak be, egál körül tartva az eredményt. Így ment ez egészen a félidő utolsó percéig, amikor is Kelley gyorsan berámolt egy duplát és triplát, amelyeknek köszönhetően a Kecskemét vonulhatott négy pontos előnnyel a félidőre.

A harmadik negyedet aztán fergetegesen kezdte Sztojan Ivkovics csapata, hiszen 15 pontot szórtak be az első 5 percben, amelyre mindössze hat érkezett válaszul. Radonjic két, Wittmann pedig egy triplát süllyesztett el ez idő alatt, míg a túloldalon Eilingsfeld volt az egyetlen, aki tartotta a frontot. A társak gólcsendjét a nyáron éppen Kecskemétről érkező Csabay törte meg egy triplával, majd Tóth Norbert tett rá gyorsan egy duplát. Ám a negyed hátralévő részére ezzel be is fejeződött a hazai ponttermelés, és mivel Eilingsfeld négy faulttal a padra kényszerült, komoly gondokkal nézett szembe Sekulovic mester a negyedig negyedre fordulván. A csapata ugyanis 10 pontos hátrányban volt, és nagy kérdés volt, hogy megfordítható-e még ez a meccs. Csirics mindenesetre úgy gondolta, hogy megpróbálja, és két gyors duplával próbálta zárkóztatni az övéit. A Kecskemét nem adta magát könnyen, Radonjic ismét triplát szerzett, és nem nem engedte közeledni az ellenfelet. Záporoztak a triplák, a hazai oldalon Eilingsfeld és Csirics, míg a vendégeknél Vukadinov talált be, ám hat pont alá nem sikerült lemennie a Pécsnek, így a Kecskemét megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Srecko Sekulovic: - A jobb csapat nyert, a Kecskemét sokkal jobban játszott, sok támadólepattanót szedtek. Megint kikaptunk, sok apró hiba volt. Nem a védekezéssel volt a gond, de nem lehet hazai pályán 61 ponttal meccset nyerni.

Sztojan Ivkovics: - Sajnálom, hogy pont Pécsen kellett az első idegenbeli győzelmünket megszerezni, hiszen a PVSK tiszteletbeli tagja is vagyok, és mindenki tudja, hogy nagyon szerettem itt lenni. De ezt hozta a sors. Gratulálok a fiúknak! Átalakult a csapatunk a tavalyihoz képest, és úgy látszik, működik ez az új rendszer. Köszönöm a kecskeméti szurkolóknak, hogy elkísértek és az utolsó percig buzdítottak minket.

PVSK-PannonPower - T.O.M. Controll Kecskeméti KSE 61-72 (17-19,16-18,12-18,16-17)

Pécs, 800 néző

PVSK: Vasojevic 11, Kovács -, Csirics 13/9, Tóth 11/3, Eilingsfeld 19/3. Csere: dr. Deák 3, Csabay 3/3, Vladovics 1.

Kecskemét: Kelley 13/6, Wittmann 16/6, Dénes 5/3, Radonjics 9/9, Bencze 11. Csere: Hegedűs 9, Csorvási 3, Vukadinov 6/3.

Fotó(1): delmagyar.hu

Fotó(slide): kecsemetitv.hu

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Sztojan Ivkovics, és ex-pécsi játékosai nem először tértek vissza a mai napon a baranyai megyeszékhelyre, azonban ennek a találkozónak még hosszú évekig meglesz a pikantériája. A találkozó Kelley és Csirics triplaváltásával kezdődött, majd Wittmann lendült bele, és vezérletével előnybe került a Kecskemét. Azonban a túloldalon az első fordulóban alulteljesítő Eilingsfeld összeszedte magát, és visszahozta a csapatát, összesen 6 pontot elsüllyesztve az első félidőben. Minimális előnnyel vezettek a hazaiak, mikor pályára került Hegedűs Gergely, és egálra hozta a negyedet, majd egy Bencze kosár után már a vendégeknél volt az előny a negyed végére. A második negyedben felváltva estek a kosarak és őrizte minimálisnak mondható előnyét a Kecskemét, majd Deák három büntetőjével – Dénes ütött oda rossz időben – újra a Pécs kezében volt a vezetés. A játék képe továbbra sem változott, a csapatok felváltva találtak be, egál körül tartva az eredményt. Így ment ez egészen a félidő utolsó percéig, amikor is Kelley gyorsan berámolt egy duplát és triplát, amelyeknek köszönhetően a Kecskemét vonulhatott négy pontos előnnyel a félidőre.