Kiütéses pécsi siker!

Meglepően hamar döntésre vitte a PVSK a Nyíregyháza elleni bajnoki mérkőzését. Már két negyed után is komoly előnyben voltak, de a harmadik játékrészben padlóra küldték az NYKK-t. Remek játékkal tért vissza Jara Rubin Doyne!

Csirics szerezte a mérkőzés első pontjait, melyeket rögtön Vasojevics megtoldott egy triplával, hamar 6 pontos előnyre tettek szert a hazaiak. A vendégeknél csak Mohácsi és Miskovics szerezték a kosarakat, 11:9-nél már ott volt a kezükben az egyenlítési lehetőség is. De hiába állt már Lepsényi és Csirics is két falttal, Bam Doyne beállása új lendületet adott a fehér – feketéknek. A hazaiak légiós-kontingense hét pontot szerzett, két perc alatt. Tíz pontra duzzadt a hazai fór. Rendre kihagyott dobással, eladott labdákkal fejeződtek be a nyíregyházi támadások. A negyed utolsó percében pedig Deák is feliratkozott egy távolival a pontdobók közé. (25:11) A második játékrész kezdetén Fekete első pontjai hosszú gólcsendet törtek meg az NYKK-nál. Ezt követően azonban két büntetőket hibázott, labdát adott el az irányító, majd begyűjtött egy sportszerűtlen hibát is. Jött is a piros – fehér időkérés. Deák bedobta a két büntetőt, a támadásból Csirics harmadik hármasával büntetett. Tóth Norbert szerzett labdája után Doyne ziccerezett. Sok idő nem telt bele és már 20 pont fölött volt a különbség. Fekete kompenzálni akarta korábbi hibáját és támadásban aktivizálta magát a félidőhöz közeledve. Persze ez csak a különbség tartásához, minimális faragásához volt elég, mivel a hazaiaktól rendre más játékos, de eredményesen fejezte be a támadásokat. Doyne védekezésben és támadásban is aktív volt. Labdát szerzett, zsákolt, gólpasszt osztott ki. A félidő utolsó percére fordulva Vasojevics hármasa ismét 24 pontos PVSK előnyre állította az eredményjelzőt!

Stílszerűen Doyne kosarával kezdődött a második félidő. Djogo első dupláját, egyben pontjait érte el válaszként, Fekete passzából. Két vendég támadás fejeződött be sikertelen triplakísérlettel, amire Doyne ziccerrel, Eilingsfeld pedig triplával lépett elő. 29 pontos előnyben volt a Pécs, jött a nyíregyházi időkérés. Miskovics cipelte hátán az övéit, ő volt ez egyedüli, aki legalább 7 pontot szerzett a 25. percre. Ezt megelégelhette Mohácsi, négy pontjával belül hozta a már 30 pontos különbségen csapatát. De a Pécs nem állt le. Csirics és Eilingsfeld is jól célzott a triplavonalon túlról, így pillanatok alatt visszament 30 pont fölé a differencia. Ez a nap tényleg nem a Nyíregyházáról szólt. Miskovics a negyed végére elérte a 20 pontot, de ez nagyon nem vigasztalhatta, mert 85:48-ra vezetett a PVSK. A záró tíz perc már csak formalitás volt. A 33. perc végén Eilingsfeld ziccere után 41 pontos előnyben voltak a hazaiak. (89:48) Mindkét mester adott lehetőséget a kezdők mellett a cseréknek is, érthető módon a vendégeknél jutottak először lehetőséghez a padon kezdők. A Nyíregyháza ma egy olyan napot fogott ki, amikor szinte semmi nem jött be. De mindez nem von le semmit a pécsiek érdemeiből. Jó támadójátékkal, ellenfelüket végig komolyan véve nyerték meg a mérkőzést. Az, hogy elérték a 100 pontot, már csak hab volt a tortán.

PANNONPOWER – PVSK 101 : 56 Marso – NYKK (25:11; 29:19; 31:18; 16:8)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,    Vezette: Benczur T., Farkas G., Szabó G.

PVSK: Vasojevics 12/6, Kovács P. 6, Csirics 20/12, Tóth N. 7, Lepsényi 3

Csere: Doyne 23/6, Eilingsfeld 20/6, Bíró 2, Deák 5/3, Csabay 3/3, Ignácz 0, Halász 0

NYKK: Fekete 7/3, Polyák 8/3, Mohácsi 10, Djogo 2, Miskovics 20

Csere: Pap 4, Siska 0, Nagy 0, Pavlovics 1 , Jakab 1 , Varga 3