Ma az Olaj volt a Paks!

Telt ház, remek hangulat fogadta a játékosokat a piros - fekete rangadón. A hazai klub és a Red Devils Szurkolói Egyesület Érsek Istvánt és Vavra Pétert köszöntötte a feldobás előtt, elismerve a körmendi kosárlabdáért végzett munkájukat.

Trepák kosarával indult az összecsapás. Egy kihagyott hazai tripla után Nikolov betalált kintről. Trotter támadó lepattanó utáni ziccerével 0-7 volt, Sabáli időt kért. Ruják után Horváth hintett be egy hármast. Powell 2+2-t csinált, a megítélt büntetőt kihagyta, majd labdát szerzett, ziccert dobott. A Körmend hadilábon állt a lepattanókkal büntetőkkel. Az adódó lehetőségekkel ritkán élt az Olaj, de Trepak két triplája újra 7 pontra vitte a Szolnokot. Az utolsó percben Gay és Mills is helyére küldött egy távolit. Öltözőben maradt az MTE, 14-el vezetett a Szolnok.

Nikolov 2+1-ével, Soós triplájával folytatódott a játék, és 20 ponttal ment mar az Olaj. Tanácstalan volt támadásban a Sabali legénység, a cserék sem tudtak lendíteni a játékon. Kevesen számítottak arra, ami a pályán zajlott. Közel öt perc után szerezte Németh a hazaiak újabb mezőnykosarat. Forrtak az indulatok a lelátón a játékvezetők ténykedése miatt, melyeket Bell triplája és Por Péter időkérése csitított le. Az utolsó két percre talált egy szalmaszálat a hazai együttes, 15 pontra faragtak hátrányukat.

Trotter vezetésével jól játszott a vendégcsapat, különösen védekezésben. Gyorsan pörgött az idő a 3.negyed elején. Hiába jött három Mladenovics hármas, Trotter hatalmas húzása, Gay zsákolása, triplája, az Olaj távolodott, mintsem közeledett. Javult valamelyest a vendéglátók támadójátéka, de úgy hulltak az Olaj triplái, mint jobb téli estéken a hópelyhek. Fodor Marton a dudaszó pillanatában dobott ziccere 19 pontos előnynél a vendégek győzelmét vetítette előre.

Nikolov triplával nyitotta a záró játékrészt, hosszú idő után újra 22-vel ment a Szolnok. A vendégek okosan, már az órát járatva tették a labdát. Mintha kopírozták volna a felek a szombati Szolnok - Paks meccset, csak ma a Körmend volt a Szolnok, az Olaj pedig a Paks. Bizarr helyzet, de a pályán zajló események mind erre utaltak. 6 perccel a vége előtt Fodor M. hármasa az addigi legnagyobb, 24 pontos vendég fórt tett a táblára. A végjátékban megőrizte komoly előnyét a Szolnok és két ponttal távozott Vas megyéből.

Fortress Körmend  -  Szolnoki Olaj KK 73-93 (16-30 ; 13-14 ; 22-26 ; 22-23)