Óriási hajrá után maradt alul a Szolnok

Jól tudtuk, hogy mekkora előnyt jelenthetne a Szolnok számára, ha valahogyan, egy árva ponttal is, de sikerülne idegenben is legyűrni azt a belga csapatot, mely a Tiszaligeti Sportcsarnokban 36 egységgel maradt alul. Tisztában volt vele minden egyes hazai kosárszerető, hogy nem lesz gyerekjáték az Okapi Aalstar otthonában diadalmaskodni, de a sikerrecept megvolt az első meccs alapján, bár nehezítő körülmények bőven akadtak, Pór Péter legénysége most nem bízhatott a szurkolók és az ismerős környezet varázsában, itt csak magukban hihettek Horváth Ákosék.

Nem kezdett rosszul a Szolnok, Mills és Horváth révén az első két kosarat a mieink szerezték, majd a nagyon aktív Young főszereplésével 10 - 6-ra már az Okapi vezetett. A hátránynál sokkal nagyobb gond volt, hogy a mérkőzésen első és egyetlen kosarát szerző Báder Márton gyorsan beütött két faultot, ami után jött is a menetrendszerű pihentetés. Trotter vette kezébe az irányítást a negyed derekán, duplát, majd triplát értékesített, 14 - 16-nál már újra az Olaj ment.  Az első megingás rögtön jelentkezett is, egy 10 - 0-ás futást mutatott be az Aalstar, a bő 4 perces magyar gólcsendet Horváth Ákos törte meg a játékrész végén, 6 pontos fórral zárta tehát az első 10 percet a hazai gárda.

A második etapban sajnos jött a nagy Okapi-rohanás, egy Trotter hármasra megint 10 zsinórban szerzett belga pont érkezett, 35 - 21-nél kezdett látótávolságon kívülre kerülni a vendéglátó, de az utolsó csereként bevetett Trepák Zoltán révén gyönyörűen fejezte be az első félidőt a magyar bajnok, a center triplájával 46 - 41-re módosult az állás, minden nyitott volt 20 perc után, annak ellenére, hogy két komolyabb rövidzárlata is volt a szolnokiaknak, illetve Copelandet és Youngot képtelen volt tartani az Olaj.

A fordulást követően nagyot változott a játék képe, ekkor nem a hazaiak stílusa dominált, mint ahogy a nagyszünet előtt. Ugyan pontgazdag volt a találkozó, de nem elsősorban azért, mert a belgák annyira tudtak volna rohanni, ahogy szeretnének, hanem az egyéni megoldásaikból rendre találat született, a másik oldalon pedig meglepően nagy teret adtak Pór Péter legénységének, amit a 21 pontos Nikolov vezetésével igyekeztek is maximálisan kihasználni. Szépen lopta a távolságot Pór Péter gárdája, Trepák újabb triplájával már csak egy pont volt közte, sőt, a harmadik periódus utolsó majd 3 percében nem tudott a gyűrűbe találni az Okapi, nálunk pedig Trotter és Gay büntetőkkel egyenlítettek, Mills duplája pedig már magyar vezetést eredményezett a játékrész végén!

Az amerikai kisember kettese nyitott az utolsó negyedet is, utána viszont Copeland megint megrázta magát és 68 - 65-nél már újra a Szolnoknak kellett ügyelnie arra, hogy ne menjen el a hazai alakulat. Nikolov nagyon elemében volt ezekben a percekben is, triplázott, majd egy védelmi hibát kihasználva zsákolt, aztán két Young találat után újra az ő távolijával tudta visszavenni a vezetést az Olaj (74 - 75). Onnantól viszont jött egy 0 - 7-es széria, nem tudott koncentrálni sem védekezésben, sem támadásban a vendég együttes, alig másfél perc maradt a lefújásig, amikor Pór Péter időt kér, kisebb csoda kellett már ekkor ahhoz, hogy a 6 egységnyi hátrányt sikerüljön ledolgozni. Ám varázsütésre Horváth triplájával és Trotter 2+1-es akciójával 15 másodpercnek sem kellet eltelnie és és egyenlített az Olaj!

Két Copeland büntető nyitott az utolsó percet, de 39 szekundummal a végső dudaszó előtt Nikolov távolija már azt jelentette, hogy a mienknél az előny (83 - 84). Hosszú belga támadás következett és sajnos annak végén a tarthatatlan, 33-at szóró Copeland megint a gyűrűbe juttatta a játékszert, amit újabb magyar időkérés követett, de Horváth potenciális győztes triplája célt tévesztett, a másik oldalon pedig már muszáj volt szabálytalankodni. Copeland volt megint, aki odaállhatott a vonalra, 1,1 másodperccel a  vége előtt az első kísérletét értékesítette, majd a másodikat kihagyta, de a lepattanó után csak majd egészpályáról próbálkozhatott a Szolnok, a csodadobás pedig elmaradt, sajnos a fantasztikusan fordulatos hajrából az Olaj jött ki vesztesen.

Ez azt jelenti, hogy továbbra is csak az aktuálisan hazai pályán játszó gárdák diadalmaskodtak a J-csoport eddigi találkozóin. Az utolsó fordulóban legalább 14 ponttal kellene legyőzni a Telekom Bonnt, de még szélsőséges esetben az sem jelentene garantált továbbjutást a magyar bajnok számára, a lebonyolítás furcsasága okán a mostani forduló "párhuzamos" mérkőzését csak 21-én rendezik Franciaországban, ahol a Chalon együttese fogadja a németeket 20:30-as kezdettel, aztán a záró forduló csupán február 28-án kerül megrendezésre, a belga - francia összecsapás résztvevői pedig úgy léphetnek pályára azon az estén, hogy már tudni fogják a 19:00-kor kezdődő Szolnok - Bonn derbi (majdnem)végeredményét, mivel a két találkozó kezdete közt lesz másfél óra. Lényeg a lényeg, nincs még veszve semmi sem Trotterék számára, ugyanakkor már nem csak a saját kezében van a sorsa a mieinknek a mai vereség után.

Az utolsó fordulóban, február 28-án 19:00-kor veszi kezdetét a Szolnoki Olaj - Telekom Bonn összecsapás a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

J-csoport: Okapi Aalstar (belga, 2 - 3) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 2 - 3) 86 - 84 (24-18, 22-23, 14-21, 26-22)

Aalstar: Steinbach 14/3, Jackson 8, Kruger 5, Copeland 33/6, Young 18. Csere: Fox 5/3, Holiday 3, Luyten -.

Szolnok: Trotter 17/6, Mills 11, Horváth 9/3, Nikolov 21/9, Báder 2. Csere: Grebenár 1, Fodor 6/6, Gay 2, Soós -, Trepák 11/9.

A J-csoport 5. fordulójának párhuzamos mérkőzését február 21-én rendezik: Elan Chalon (francia, 2 - 2) - Telekom Bonn (német, 2 - 2) (20:30)