NB I/B: Veretlen maradt az éllovas trió

A Veszprém és az OSE könnyedén, a MAFC küzdelmesen hozta újabb sikerét a Piros csoportban, a Nagykőrös pedig megszerezte az elsőt.

Piros csoport

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Budapesti Honvéd SE 70-80 (21-21, 17-13, 18-26, 14-20)

A dupla-dupláig jutó Tömösváry Máté (14 pont, 13 lepattanó), valamint az agilis játékkal előrukkoló Baki (12 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Dorogi (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 3 blokk) páros vezérletével majdnem meglepetést okozott a Bonyhád, talán csak a 18 eladott labdát kellett volna lecsökkenteni a bravúrhoz. A Honvéd csak a második félidőben talált magára, a Szalay (16/3 pont, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Horváth (14/6 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 3 gólpassz), Valerio (10 pont, 7 lepattanó), Mucza (11/3 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett lökte be a vendégek motorját, amivel sikerült előbb fordítaniuk, majd behúzniuk az előzetesen könnyebb falatnak várt két pontot.

Legjobb dobók:

Bonyhád: Tömösváry 14, Baki 12, Biday-Sántha 11/3, Dorogi 10

Honvéd: Szalay 16/3, Horváth Á. 14/6, Mucza 11/3, Valerio 10

MEAFC-Miskolc – MAFC 75-90 (27-20, 15-24, 18-19, 15-27)

A Békésen térdsérülést szenvedő Tóth Viktor nélkül sem kezdett megilletődötten a Miskolc együttese, lendületes játékukkal alaposan ráijesztettek a MAFC gárdájára, amely csak a második negyedtől eszmélt fel. Szigorított hátsó alakzatán Hencsey Tamás legénysége, de lerázni nem tudták a házigazdákat, így a szünetben csak kettő ponttal jártak előrébb a lepattanó csatát meglepetésre elveszítő fővárosiak. Meglépni látszott a fekete mezes alakulat a térfélcserét követően, ám a majd tíz pontos előny sem volt elegendő a nyugodt lezáráshoz, a MEAFC a Lippai (20 pont, 5 lepattanó), Béres (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Takács (14/6 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) trióra támaszkodva visszajött három pontos hátrányba. A Bordács (23 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda), Garamvölgyi (15/3 pont, 10 lepattanó) duó dominanciája mellett szükség volt Washington (18/9 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Nagy (13/9 pont, 6 lepattanó) minden rutinjára, hogy a végére elfáradó borsodiakat végleg megtörjék a záró felvonásban és megőrizzék veretlenségüket a bajnokságban.

MEAFC: Lippai 20, Takács 14/6, Szanyi 11/9, Béres 11, Tóth B. 10

MAFC: Bordács 23, Washington 18/9, Garamvölgyi 15/3, Nagy K. 13/9

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – OMNIA Pub & Food Békés 127-65 (26-11, 35-13, 34-12, 32-29)

Amikor az egyik oldalon minden bejön, a másikon pedig Boinitzeren (21/3 pont, 3 lepattanó) kívül senkinek semmi. Egy pillanatig sem volt kérdéses a 17 triplát hintő Veszprém győzelme a Békés felett, a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét Mérész Csaba legénysége, kiválóan zárt hátul a bakonyi gárda, nem hibázott büntetőt (16/16) és mezőnyből is majd 60 százalékkal célzott. Hét játékosuk ért el legalább 11 pontot, Körtélyesi 6/6 kinti találata külön említést érdemel, de a látványosságra is nagy hangsúlyt fektettek a mérkőzés egy pontján már 70-el is vezető házigazdák.

Veszprém: Kovács Á. 23/3, Körtélyesi 22/18, Pavlovic 14/3, Völgyi 14, Helmeczi 13/9, Szabó P. 12/6, Madár 11/9

Békés: Boinitzer 21/3, Nagy B. 12/9

BKG-Príma SE – MTK Törökbálint 96-61 (24-17, 36-11, 20-14, 16-19)

Egy negyedig tudott ezúttal partiban lenni az MTK gárdája, a második etapban jött a korábban megszokott BKG henger és egy 31-2-es szakasszal átgázoltak vendégeiken Nagy Botondék (25/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 gólpassz). A magabiztos hazai sikerben Tanács (14 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 gólpassz) és az ifjabbik Nagy testvér, Benedek (15/9 pont, 3 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz) is elévülhetetlen érdemeket szerzett, a nagyszünetet követően már bátrabban is forgathatta csapatát a vendéglátók mestere. Egyedül Jakab 24 pontja emelkedett ki a sok hibával játszó törökbálintiaknál, akik első nagyobb arányú vereségükbe szaladtak bele a szezonban, persze elsősorban nem a BKG-ra kell készülnie Bódi Ferenc együttesének.

BKG: Nagy Bo. 25/9, Nagy Be. 15/9, Tanács 14, Szeleczki 11, Kovács S. 10/6, Halász 10

MTK: Jakab P. 24/6

Nagykőrösi Sólymok KE – BUDAFOK 82-80 (17-22, 25-28, 15-13, 25-17)

Nagyon akarta ezt a sikert a Nagykőrös gárdája és bár Puszta (21/9 pont, 5 lepattanó) majdnem ismét ”mennybe ment” a túloldalon, a nyáron Győrből érkezett játékos duplája végül nem ért győzelmet az utolsó percben a Budafok számára 79-80-as állásnál. Mert, hogy Molnár Miklósnak (19/15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) volt még válasza erre, az ötödik tripláját az utolsó pillanatban a gyűrűbe juttató rutinos bedobó kosarával fordult meg végleg a kocka, és az addig is remekül küzdő házigazdák megszerezték idei első győzelmüket. A hazai sikerben Mácsai (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Candido (11 pont, 4 lepattanó, 3 blokk) hasznos benti játékán kívül Fehér (12/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), és az Amerikából ide munka mellett kosarazni érkezett John Christopher Viqueira 15 pontja is kellett a kiharcolt bravúrhoz. A vesztes félnél Pusztán kívül Lados (16/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 eladott labda, 4 gólpassz) volt elképesztően aktív, de a végén a szerencse nem állt a vendégek mellé.

Nagykőrös: Molnár M. 19/15, Viqueira 15/6, Mácsai 15/3, Fehér 12/3, Candido 11

Budafok: Puszta 21/9, Lados 16/3, Siklós 11, Tóth Sz. 11

PVSK-Kronosz Kiadó – OSE Lions 71-102 (17-22, 14-28, 23-25, 17-27)

Folyamatosan javuló játékot mutat a PVSK együttese, de nekik elsősorban nem ezeket a meccseket kell hozniuk, így az OSE ellen is csak ideig-óráig tudták megmutatni valódi tudásukat. A vendégek ezúttal sem adtak szemernyi esélyt sem ellenfelüknek, uralták a gyűrű közeli területet (79 % a közeli hatékonyság, 23-43 a lepattanó csata), szépen osztották el a pontjaikat és a játszott perceket, így ismét hatan zárhattak 11 dobott pont felett, és a nagy arányú győzelemhez nem kellett kiugró teljesítmény senkitől.

PVSK: Olasz 15, Bíró 12/3, Rosic 11/6, Demeter 10

OSE: Sömenek 17/9, Dragasevic 14/6, Hegedűs 13/9, Kiss K. 12/6, Zsíros 12/3, Illés 11/6

Zöld csoport

Alba Fehérvár - DEAC U23 83-79 (23-22, 14-16, 26-19, 20-22)

Rendkívül izgalmas derbi kerekedett a két U23-as gárda találkozójából, a kiegyenlített első félidőt követően ugyan meglépett az akkor jobb ritmusban kosárlabdázó Fehérvár, de a hajrára visszajött riválisa nyakára a 31 pontos Omenekára támaszkodó hajdúsági együttes. A vezetés megszerzése azonban már nem sikerült a DEAC-nak, a kinti dobásaik ezúttal nem találtak célba, a házigazdák pedig koncentráltabbak voltak a kétes szituációkban, így négy forduló után is őrzik veretlenségüket.

Concordia Motax KC Pápa – Bajai Bácska FKE 55-62 (20-17, 18-18, 3-15, 14-12)

34 %-os mezőnymutatóval és a lepattanóharc nagy arányú elvesztésével (44-27) ritkán szoktak győzelmet ünnepelni a kosárpályákon, ám a Bajának még ez is belefért a remekel küzdő Pápa otthonában. A 15 pontig jutó Jakab (15/9 pont, 7 lepattanó) és a 14-el záró Pongó (14/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) sem nyújtott kiemelkedőt, ám a harmadik negyedben még az akadozó támadójáték ellenére is tudtak szorítani a védekezésükön és saját pályáján mindössze három dobott ponton tartani Vajda József együttesét. A dobás láthatóan a vendéglátóknak sem ment igazán (33 %), a Cook (12 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Murai (9/3 pont, 10 lepattanó) páros is inkább a lecsorgó labdákat gyűjtötte nagyüzemben, de a hiába voltak jobbak a játék ezen elemében, egy negyednyi rövidzárlat végzetes volt a listavezető ellen.

Pápa: Cook 12, Sonyák 11/9, Grebenár 10

Baja: Jakab P. 15/9, Pongó 14/6, Vukicevic 12

SMAFC – Vásárhelyi Kosársuli 80-76 (15-18, 20-16, 23-13, 22-29)

Nagyon összekapta magát erre a derbire a SMAFC gárdája, Kovács extrája (16 pont, 18 lepattanó, 5 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 3 blokk) mellé ezúttal felnőttek a társak is, Füzi (25/9 pont, 7 lepattanó), valamint Czukor (15 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) is nyerőemberré lépett elő, a jutalom nem is maradt el a lefújáskor a győzelem formájában. Pont ott fogta meg a Vásárhelyt a soproni együttes, ahol eddig a legerősebb volt, a harmadik negyedben, ezúttal a csongrádiaknak nem jött össze semmi, míg a házigazdák remekeltek. A folytatásban a Béres (16/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Pavlovic (15 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) duónak köszönhetően még sikerült fordítania a Vásárhelynek, ám a SMAFC jobban akarta aznap a sikert és a végjátékban kevesebb hibát vétve behúzta az összecsapást.

SMAFC: Füzi 25/9, Kovács B. 16, Czukor 15, Soós 11/3

Vásárhely: Béres 16/12, Pavlovic 15, Vas P. 13/9

Óbudai Kaszások – Salgótarjáni KSE 81-64 (19-17, 19-18, 21-15, 22-14)

Már a mérkőzés elején próbálta érvényesíteni bővebb rotációját az óbudai együttes és óriási iramot diktálva meg is lépett a sérültjei mellett új igazolását, Herendicet is nélkülöző tarjániaktól. Nárai (24 pont, 13 lepattanó, 12 kiharcolt fault) ihletett napjára építve azonban visszajött a meccsbe a vendég gárda, Cubela (15/3 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk) és Joó (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) is belemelegedett, így aztán 35 percig nyílttá tudta tenni az összecsapást a nógrádi legénység. A Kaszásoknál azonban Molnár (16/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) volt tarthatatlan, no meg a hosszabb kispad, ami végül az egyre fáradó Salgótarjánnal szemben biztos győzelmet ért a fiatal óbudai gárdának.

Kaszások: Molnár L. 16/9, Takács A. 14/3, Keresztesi 12/6, Ondima 10

Salgótarján: Nárai 24, Cubela 15/3, Joó 14/3

KTE-Duna Aszfalt – Újpest-MT 82-64 (15-28, 25-17, 20-9, 22-10)

A Surmann testvérek nélkül is vezetett már 15 ponttal az Újpest gárdája, de a Kecskemét a Vukcevic (26/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Molnár (25/9 pont, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) duó remekelésével fokozatosan tudta felőrölni a második félidőre még egy alapemberét elveszítő fővárosiakat. A védekezésével fordította meg a derbit a házigazda, a teljes második 20 perc során mindössze 19 ponton tartotta a vendégeket, akiket így is dicséret illet, hogy ”tartalékosan” is küzdöttek a több lábon álló Kecskemét otthonában.

Kecskemét: Vukcevic 26/6, Molnár D. 25/9

Újpest: Takács G. 15, Vida 10/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Tisazújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 98-91 (30-21, 12-19, 29-25, 27-26)

Óriási dobópárbajba torkollott a forduló zárómeccse, a Pöstényi nélkül felálló vendégek még a tripláik híján is derekasan tartották magukat, ám az utolsó percekben estek a hazai kinti dobásai és ez el is döntötte a találkozót. A Szabó (26/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 2 blokk), Gáspár (23 pont, 12 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz, 3 blokk) páros parádés napot fogott ki a borsodiaknál, de kiváló egyéni teljesítmény akadt a túloldalon is. Gáll Dominik (28/21 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk) volt a karmestere a győri triplazápornak, míg a TF-es kerülővel újonnan érkező Rátvay Balázs (20 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Domsitz Márton (14 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) dupla-duplája a palánk alatt húzták szét a tiszaújvárosi védelmet, segítve ezzel a 44 %-al értékesített, győzelmet érő 12 kinti dobást.

Győr: Gáll 28/21, Rátvay B. 20, Domsitz 14, Csaba 10

Tiszaújváros: Szabó N. 26/3, Gáspár 23, Pongrácz 16, Kovács Z. 11/3

Fotó: meafc.hu