Miami Heat - Fél lábbal a Paradicsomban!

Ma hajnalban lejátszották az NBA döntőjének negyedik mérkőzését, melyen végig vezetve, magabiztosan győzött a címvédő Miami Heat, s kiegyenlítette a párharcot a San Antonio Spursszel szemben. Felesleges arról regényeket, hosszú sorokat írni, hogy mekkorát tud fordulni a világ pár nap leforgása alatt. Miként képes arra egy gárda, hogy megsemmisítő, 36 pontos idegenbeli vereség után talpra álljon, majd oktassa azt a csapatot, mely beledöngölte a parkettbe. 2-2-re állnak a felek, mégis komoly összeget mernék arra tenni, hogy címvédés lesz, a Spoelstra-legénység két további győzelemmel bajnok lesz.

Beszéljünk inkább olyan témákról, melyek megtöltötték a fórumok, szakportálok hasábjait a mögöttünk álló bő három napban. Négy személy játszott fontos szerepet a ma hajnali mérkőzésen, mely nem csak a negyedik találkozó, hanem a döntő kimenetelét is a floridaiak számára kedvező mederbe terelte. Nevesítsük ezeket a játékosokat, s vezetőjüket.

LeBron James

Milliószámra jött, hullt, záporozott rá a kritika, különösen a harmadik derbi után. Nem számított, hogy az első mérkőzésen tripla duplát szállított, mivel Parker róla dobta a győzelemhez szükséges duplát. Persze a remek formában kosarazó francia lenyilatkozta, hogy pontosan tudta, hogy be fog menni. :) Persze! Maradjunk annyiban, hogy "igen", "biztosan így van". Szerintem azonban inkább adjon hálát a gallok istenének, hogy nem kapott egy olyan búrát Jamestől, mint Splitter a második meccsen. Nem állt sokat a vonalra. Na és? Ma éjjel 9 középtávolit süllyesztett el a Spurs gyűrűjébe. Minimális hibaszázalékkal dolgozott, bő 42 perc alatt mindössze 1 eladott labdát vétett. Csak annyit említsünk meg, hogy 60%-os pontossággal termelt 33 pontot, mellé lekapott 11 lepattanót, kiosztott 4 gólpasszt, és 2 blokkot. Elképesztő alázattal járt-kelt a pályán, tele tűzzel, maximális koncentrációval. Tudta, hogy ez a meccs nem csak az egyenlítésről szól. Többeknek mondtam, hogy aki nyeri a negyedik találkozót, az viszi is a döntőt. A Királyon is ez látszott. Mindenáron be akarta húzni, s mint tudjuk be is húzta(húzták) a meccset. LeBron James ténylegesen megérkezett a döntőbe. Némi költői vénával, nyugodtan tweet-elheti rímelve, hogy: "Silence, haters! I'm the Most Valuable Player!" Most tessék majd figyelni, Hölgyeim és Uraim! Hétfő hajnalban jön majd az igazi James Show!

Dwyane Wade

Ha James megérkezett, akkor mit mondjunk Wade-re? Utoljára 2012. május 24-én, az Indiana Pacers elleni továbbjutás alkalmával jutott el ilyen mennyiségű pontig a rájátszásban. Belőle kitört az az elképesztő energia, melyet 'Bron még próbál rejtegetni, de már nem sokáig. Wade köztudottan sérülten játszik. Ennek fényében az a mennyiségű betörés, védőmunka, amit letett az asztalra alapos dicséretre ad okot. Egyértelmű, hogy a negyedik találkozó hőse címet neki lehet adományozni. Védekezésben az őrületbe kergette a texasiakat. 6 szerzett labdát tudott felmutatni a meccs végén, mely Playoff karriercsúcsot jelent számára. Továbbá 32 pontot (56%-os pontossággal), 4 gólpasszt, 6 lepattanót és 1 blokkot tett a közösbe.  Akar, tesz, teljesít, s ha így folytatja, akkor nagy esély mutatkozik arra, hogy egy újabb gyűrűvel gazdagodik majd.

Chris Bosh

Kövezzenek meg érte, nekem mindig CB4 ekézése a vesszőparipám ebből a csapatból. Talán még 2011-ben volt egy olyan sorozata, hogy James és Wade hiányában rendkívül ponterősen játszott és szinte egymaga nyerte a meccseket a Heatnek. Most mintha felébredt volna egy régóta tartó álomból. Eddig elvezgetett a két ász oldalvízen, gondolta jó neki az a szerep, hogy összepötyögtet valahogy 10-12 pontot, aztán lesz ami lesz. Sokáig nagyon úgy tűnt, hogy rossz ember ment fel a pályára az egyes számú mezben. Hajtott, harapott, kapart, elvállalta az emberes középtávolikat (ami még nem nagy szám) és be is vágta őket, s olyan védőmunkát tett le az asztalra, mely után elismerően lehet csettinteni. Pedig az idei az eddigi leggyengébb rájátszása az eddigiek közül, mégis a kulcsmeccsen teljesített a legjobban, mellyel komolyat lendített a Heat szekerén. 20 ponttal (57%-os hatékonysággal), 13 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 2 blokkal járult hozzá együttese győzelméhez.

Erik Spoelstra

Meccs előtt sokan nézték értetlenül a híreket, melyek beszámoltak arra, hogy Haslem helyére Miller kerül a kezdőbe, így James center poszton bizonyíthat Bosh oldalán. Elképesztően nagy húzás volt! Az élet, és játékosai igazolták Spo' döntésének jogosságát. Álljon itt az alábbi idézet, mely a lehető legjobb megfogalmazás a floridaiak vezetőedzőjéről: "A nap hőse: Erik Spoelstra, aki ma talán edzői karrierje csúcsára ért, hiszen a kezdőötös megbontásával és csapata felkészítésével, valamint kiváló meccselésével nem csak, hogy egy kiütés után vezette győzelemre fiait, de könnyen lehet, hogy az egész finálét eldöntő diadalt aratott."  Tény, hogy az egyik legnagyobb edzőguruval áll szemben, de ez még nem jelenti azt, hogy eleve vereségre, kudarcra van ítélve.

Most a Miaminál a momentum, jön az utolsó texasi mérkőzés vasárnap éjjel. A gyűrűket tartalmazó dobozt, magyar idő szerint ma reggel Jamesék elé tették, már csak annyi a feladat, hogy kinyissák és felhúzzák az ujjukra. Már ott vannak. Fél lábbal a Paradicsomban.